Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 - специалист
чет ное 29, 2018 8:55 pmfilmatoplo написа:
Питах защото веднъж го бях активирал и познай ,гаси след 120 минути и после вместо да пали тя направо подава пелети на степен -мисли че гори :lol: Има един клип с Бижуто в Ютуб гледам има там отметка -и той се е изпростил :lol: ако някой иска да си свери часовника от клипа :wink: .
Автоматичното почистване се активира ако управлението е монтирано на горелка с механично почистване както е при котлите. Тук няма такова. Ако имаше просто щях да горя всякакви боклуци и като се задръст и една стъргалка минава изкъртва всичката шлака и газ на ново а сега я чиста ръчно ден през ден
filmatoplo - майстор
На 30 септември бях монтирал една камина ,днес питах човека колко е изгорил до сега -каза 1 тон за двата месеца ,топли 100 кв.м ,лоша изолация и над плочата има таван който като се качиш свети отвсякъде под стрехите .Жена му е зиморничева -държи 27 гр :) Кой колко е изгорил до сега с Бижуто :wink: .
bmahob - майстор
съб дек 01, 2018 3:01 pmfilmatoplo написа:
На 30 септември бях монтирал една камина ,днес питах човека колко е изгорил до сега -каза 1 тон за двата месеца ,топли 100 кв.м ,лоша изолация и над плочата има таван който като се качиш свети отвсякъде под стрехите .Жена му е зиморничева -държи 27 гр :) Кой колко е изгорил до сега с Бижуто :wink: .
Ха не била само моята жена :drinkers:
uho - специалист
съб дек 01, 2018 3:01 pmfilmatoplo написа:
...Кой колко е изгорил до сега с Бижуто :wink: .
От 29.09 - 540 кг. за 2х68м2, добра изолация + троен стъклопакет.
Ndp007 - специалист
съб дек 01, 2018 4:06 pmuho написа:
съб дек 01, 2018 3:01 pmfilmatoplo написа:
...Кой колко е изгорил до сега с Бижуто :wink: .
От 29.09 - 540 кг. за 2х68м2, добра изолация + троен стъклопакет.
От 30.09 464 кг. Поддържа 24-25 градуса 70кв.м. нощем на работи обаче като се замисля не е вярно щото 20 торби не правят толкова. Ще ходя да го броя пак. Мхм.
Emoooo - специалист
Аз я запали за пръв път вчера около 100кв.pvc дограма. Частична изолация вътре и 5см.външна.и за сега ми дава по кило на час.
martolk - специалист
Не, че е за темата, ама, хайде... 530 кг. от последните дни на септември. От 3 седмици работи постоянно. 115 кв. м. РЗП и бойлер. Къща с външна изолация и PVC дограма. В това време ми дава малко по-малко от килограм за час. Свички стойности са реални. Настойката на шнека ми е 11 кг. на час, за да е реален и разхода на контролера. Отделно си пиша и чувалите.
live1102 - специалист
Извинете за тривиалния въпрос, но как се смята капацитета на шнекът при тази камина?
Emoooo - специалист
съб дек 01, 2018 10:29 pmlive1102 написа:
Извинете за тривиалния въпрос, но как се смята капацитета на шнекът при тази камина?
Пускаш го да върви 3 минути и умножаваш по 20.Така пише в указанието.
live1102 - специалист
съб дек 01, 2018 11:44 pmEmoooo написа:
съб дек 01, 2018 10:29 pmlive1102 написа:
Извинете за тривиалния въпрос, но как се смята капацитета на шнекът при тази камина?
Пускаш го да върви 3 минути и умножаваш по 20.Така пише в указанието.
Това ми е ясно, но камината не като горелката да вържа шнека направо. Тук като пусна започва да работи нагревателя. Как мога да измеря без той да се включва?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: