Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср яну 23, 2019 7:45 pmslaviyakov написа:
Нормално ли е да има толкова много пепел при положение че почиствам камината на всеки три дни
https://photos.app.goo.gl/ShxtvBbggFLqsWTA7
Много за дървесни бе!
Инак горенето е добре.
slaviyakov - специалист
ср яну 23, 2019 7:51 pmfilmatoplo написа:
Ще се наложи да чистиш по често :) тоест всеки ден -щом пелетите оставят толкова много пепел при горене .
Предпочитам да сменя пелетите 😁 Тези явно са некачествени https://photos.app.goo.gl/JYh4U9DpKf3fCKHM6
ср яну 23, 2019 9:39 pmslaviyakov написа:
ср яну 23, 2019 7:51 pmfilmatoplo написа:
Ще се наложи да чистиш по често :) тоест всеки ден -щом пелетите оставят толкова много пепел при горене .
Предпочитам да сменя пелетите 😁 Тези явно са некачествени https://photos.app.goo.gl/JYh4U9DpKf3fCKHM6
Колега и аз попаднах на подобни,като тези-уж 100% иглолистни,клас А1,пълна скръб.За разнообразие взех че ги теглих-преди да сложа в печката чувалче по чувалче на кантара.Каква изненада,за да е пълен секса дето се казва,показваше между 14,00кг,най тежкото беше 14,250кг. Не ни лъжат само в качеството,но и в количесрвото :evil:
slaviyakov - специалист
ср яну 23, 2019 11:19 pmfgnen4ew написа:
ср яну 23, 2019 9:39 pmslaviyakov написа:
ср яну 23, 2019 7:51 pmfilmatoplo написа:
Ще се наложи да чистиш по често :) тоест всеки ден -щом пелетите оставят толкова много пепел при горене .
Предпочитам да сменя пелетите 😁 Тези явно са некачествени https://photos.app.goo.gl/JYh4U9DpKf3fCKHM6
Колега и аз попаднах на подобни,като тези-уж 100% иглолистни,клас А1,пълна скръб.За разнообразие взех че ги теглих-преди да сложа в печката чувалче по чувалче на кантара.Каква изненада,за да е пълен секса дето се казва,показваше между 14,00кг,най тежкото беше 14,250кг. Не ни лъжат само в качеството,но и в количесрвото :evil:
Лошото е че са и много скъпи!Явно при пелетите в България критерия цена-качество неважи
brassSob - специалист
ср яну 23, 2019 11:19 pmfgnen4ew написа:
ср яну 23, 2019 9:39 pmslaviyakov написа:
ср яну 23, 2019 7:51 pmfilmatoplo написа:
Ще се наложи да чистиш по често :) тоест всеки ден -щом пелетите оставят толкова много пепел при горене .
Предпочитам да сменя пелетите 😁 Тези явно са некачествени https://photos.app.goo.gl/JYh4U9DpKf3fCKHM6
Колега и аз попаднах на подобни,като тези-уж 100% иглолистни,клас А1,пълна скръб.За разнообразие взех че ги теглих-преди да сложа в печката чувалче по чувалче на кантара.Каква изненада,за да е пълен секса дето се казва,показваше между 14,00кг,най тежкото беше 14,250кг. Не ни лъжат само в качеството,но и в количесрвото :evil:
Това в друга тема съм го писал за теглото. Айде ти си взел малко, но аз се бях заел със склад, количества и т.н. Последното за което съм щял да се сетя е да ги премеря. Докато един клиент със 7 тона не премери няколко чувала и му давах разликата.
nelim - специалист
Баси ся и кантар ли да взимаме да мерим чувалите.. аман от измамници вече, аз си броя разхода на чувалче,
ама простата сметка показва че при 250 чувала, ако са те прекарали с по 300 грама на чувал - са още 75 кила - 5 чувала по-малко :)
brassSob - специалист
чет яну 24, 2019 12:11 pmnelim написа:
Баси ся и кантар ли да взимаме да мерим чувалите.. аман от измамници вече, аз си броя разхода на чувалче,
ама простата сметка показва че при 250 чувала, ако са те прекарали с по 300 грама на чувал - са още 75 кила - 5 чувала по-малко :)
Ами клиента мрънка колко мноооого пепел имало от хипер ултра мега супер хубавите му пелети. Тези пелети от тук до Юпитер били най-добрите. Всичко това според думите на склададжията на края на селото. Били а++++++. Ми добре щом всичко е толкоз чудесно викам на клиента значи трябва да са 15 кила. Сега допустимо е някакъв процент, който трябва да е упоменат на чувала + - 10, 15 %. Това са грамове, не кило. И като се почне на чувала пишело не знам си кво...еди кво си. Ми на мен ми предлагаха на времето чували само за мен, с надписи каквито поръчам.
Ивелин Петров - специалист
чет яну 24, 2019 12:32 pmbrassSob написа:
чет яну 24, 2019 12:11 pmnelim написа:
Баси ся и кантар ли да взимаме да мерим чувалите.. аман от измамници вече, аз си броя разхода на чувалче,
ама простата сметка показва че при 250 чувала, ако са те прекарали с по 300 грама на чувал - са още 75 кила - 5 чувала по-малко :)
Ами клиента мрънка колко мноооого пепел имало от хипер ултра мега супер хубавите му пелети. Тези пелети от тук до Юпитер били най-добрите. Всичко това според думите на склададжията на края на селото. Били а++++++. Ми добре щом всичко е толкоз чудесно викам на клиента значи трябва да са 15 кила. Сега допустимо е някакъв процент, който трябва да е упоменат на чувала + - 10, 15 %. Това са грамове, не кило. И като се почне на чувала пишело не знам си кво...еди кво си. Ми на мен ми предлагаха на времето чували само за мен, с надписи каквито поръчам.
15% на 15 кг. чувал са си 2,25 кг :) 10% са 1,5 кг.. Та не мисля, че е оправдано така да ни цакат с по един надпис. Аз чувал от 17 кг не съм намирал, но пък от 14 кг. са ми масово :cry:
brassSob - специалист
чет яну 24, 2019 1:25 pmИвелин Петров написа:
чет яну 24, 2019 12:32 pmbrassSob написа:
чет яну 24, 2019 12:11 pmnelim написа:
Баси ся и кантар ли да взимаме да мерим чувалите.. аман от измамници вече, аз си броя разхода на чувалче,
ама простата сметка показва че при 250 чувала, ако са те прекарали с по 300 грама на чувал - са още 75 кила - 5 чувала по-малко :)
Ами клиента мрънка колко мноооого пепел имало от хипер ултра мега супер хубавите му пелети. Тези пелети от тук до Юпитер били най-добрите. Всичко това според думите на склададжията на края на селото. Били а++++++. Ми добре щом всичко е толкоз чудесно викам на клиента значи трябва да са 15 кила. Сега допустимо е някакъв процент, който трябва да е упоменат на чувала + - 10, 15 %. Това са грамове, не кило. И като се почне на чувала пишело не знам си кво...еди кво си. Ми на мен ми предлагаха на времето чували само за мен, с надписи каквито поръчам.
15% на 15 кг. чувал са си 2,25 кг :) 10% са 1,5 кг.. Та не мисля, че е оправдано така да ни цакат с по един надпис. Аз чувал от 17 кг не съм намирал, но пък от 14 кг. са ми масово :cry:
Извинявам се за уникалната простотия. Едно си мисля..друго пиша - в рамките 5 %%. Това 15% е уникална глупост която съм написал,за което се извинявам. Но още ме пари тази тема щото връщах пелети от мен. Преди 6 години в село до Перник хората си купили пелети някаква разфасивка не помня точно колко беше - примерно да кажем 20 кила. Викат момчето което ги прави ни е приятел и ни ги хвана на по 18 кила. Толкова тежали.
filmatoplo - майстор
:wink: Сега и мен ме дращи да ги тегля -но нямам кантар ,знам само че найлоновия чувал е 50 гр .

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: