• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
geniya - специалист
filmatoplo написа:
... и се споразомяваме да плати 120 лв за пуск и настройки в което си влиза цялата процедура - свързване на датчици (понеже клиента не разбира),първоначално зареждане с пелети,пуск,настройки ,инструктаж,има и един момент който го прощавам на клиента трябва всеки радиатор в инсталацията да топли ( все едно аз съм виновен),и така след като всичко е наред и всички в дома са убедени че това за което са платили работи се изпращаме - почти по тъмно в повечето случаи на 50-70 км разстояние.За това са тези пари .
Филме за това си абсолютно прав, защото пуск в смисъл е монтаж и пуск, защото като прочета пуск разбирам мушнал щепсела в контакта и хоп горелката светнала.Само че, това както го описваш е пуск на пелетна горелка което си е играчка с монтажа и т.н.
Става въпрос за следния случай:
Пример:
Купувам пелетна камина, доставям си я със собствен транспорт, мъкна я аз лично, монтирам я към отоплителната инсталация с фитинги и т.н. Докарвам ток до нея /ако няма/, зареждам с пелети, стартирам я и настройвам.Дотук добре, но идва бай Чичка и вика "ОООО, ама ти си я пуснал давай да подписвам гаранционната карта, дължиш ми 100лв. :shock: :shock: :shock:
И за кво ги вземаш тия пари, аджеба?
Нали като си купиш климатик и ти го монтират не ти взимат допълнително пари /до 3м тръбен път/!
Мисълта ми е като камината е с крайна цена 2000лв да е включена поне оглед на инсталацията и заверка.Евентуално уговорката да е, пускаш системата и идвам да попълня гаранцията.Ако е разстоянието до обекта е до 20км е безплатно.При повече километри до обекта се доплаща.
Никой не си мисли, че при евентуален труд от монтажник или група монтажници за да се монтира и пусне системата, че труда ще е абсолютно безплатен.За това става дума.
filmatoplo - майстор
Образно написах 120 лв ,в моя град съм взимал и 20 буквално колко повече за да натисна 1 копче ( всеки един случай е индивидуален) .Дайте да обсъждаме работата на камината - то е ясно че без пари няма монтаж и настройка . :)
fbr - майстор
gnt69 написа:
но при някои по лесно се получават нещата при други по трудно но цената е една.
Ей тук ви е ябълката на раздора.
filmatoplo написа:
Има и такъв вариант , примерно клиент държи да си монтира камината сам - да си я качи в хола и да си я свърже към инсталацията при положение че съм му казал за тази услуга 250 лв ( влиза и транспорт) , клиента решава да спести малко и се споразомяваме да плати 120 лв за пуск и настройки в което си влиза цялата процедура - свързване на датчици (понеже клиента не разбира),първоначално зареждане с пелети,пуск,настройки ,инструктаж,има и един момент който го прощавам на клиента трябва всеки радиатор в инсталацията да топли ( все едно аз съм виновен),и така след като всичко е наред и всички в дома са убедени че това за което са платили работи се изпращаме - почти по тъмно в повечето случаи на 50-70 км разстояние.За това са тези пари .
Извинявам се, но аз ли не разбрах или наистина има датчици за свързване по тази камина, т.е. нещо като стърчащи кабели насам натам? Първоначалното зареждане с пелети не е ли да се изсипе един чувал или има други допълнителни процедури?
martolk - специалист
ma_in написа:
filmatoplo написа:
Има и такъв вариант , примерно клиент държи да си монтира камината сам - да си я качи в хола и да си я свърже към инсталацията при положение че съм му казал за тази услуга 250 лв ( влиза и транспорт) , клиента решава да спести малко и се споразомяваме да плати 120 лв за пуск и настройки в което си влиза цялата процедура - свързване на датчици (понеже клиента не разбира),първоначално зареждане с пелети,пуск,настройки ,инструктаж,има и един момент който го прощавам на клиента трябва всеки радиатор в инсталацията да топли ( все едно аз съм виновен),и така след като всичко е наред и всички в дома са убедени че това за което са платили работи се изпращаме - почти по тъмно в повечето случаи на 50-70 км разстояние.За това са тези пари .
Извинявам се, но аз ли не разбрах или наистина има датчици за свързване по тази камина, т.е. нещо като стърчащи кабели насам натам? Първоначалното зареждане с пелети не е ли да се изсипе един чувал или има други допълнителни процедури?
Има единствено една термосонда за БГВ в пликче. Ако няма да я ползваш, изключваш опцията в менюто. По желание може да се сложи и wifi модул, който не е включен в окомплектовката. Той се закача на интерфейс на платката на управляващия модул.
jabata - специалист
Хора спрете да се карате, за глупости. Все пак, да си говориме реалистично. Глупаво е да сравняваме камината с прахосмукачка, телевизор, хладилник, и т.н. Това са преносими уреди, които работят навсякъде. Докато камината е стационарен уред, той се инсталира някъде, т.е. транспорт, подвързване, настройка на горивния процес спрямо пелетите и т.н. Все неща които редовия потребител не е длъжен да ги прави и/или умее. И затова е тази такса, тя се води такса за инсталация и заверка на гаранцията. Която включва инсталация (проверка всичко наред ли е, свързване на датчиците), настройка на горивния процес спрямо пелетите, проверка за спазване на мерките за безопоснаост, инструктаж и заверка на гаранцията. И в тези пари са пътните на техника. Т.е. техника с подписа си, отговаря че е всичко това е направено, че уреда е инсталиран правилно, няма опаснот от пожари и т.н.
Сега че има хора, които идват, подписват, и си тръгват, така е...ама във всяко стадо си има мърша....т.е. има и недобросъвестни инсталатори, и ако попаднете на такъв търсете си правата, като комуникирате с производителя/търговеца.
Иначе, такава такса има навсякъде. Дори и в белите държави. Защото трябва оторизиран човек, да дойде да завери че всичко е наред, и са спазени всички мерки за сигурност.
Като си купиш нова кола, също плащаш всяка година за преглед в сервиза, след което ти удължават гаранцията. А в тези пари са включени пътни и т.н. И за мене е нормално, таксата да е от порядъка на 100-150 лева. При условие че човека ще дойде ще подвърже всичко, ще настрои, провери, обясни, кое как и въобще ще си загуби 3 часа време плюс пътя. И с този подпис, той вече е твоя техник, към който ще се обадиш, на 31.12 когато ти спре камината. Защото при спазване на всички предписания, инсталатора може да обслужи максимум 2-ма клиенти, а има и пътни и т.н.
andy_forresite - майстор
Чак за пожаробезопасност не вярвам да отговаря с подписа си. Пожар може да стане по много начини.
България е бяла държава. Очернят я само някои `ора.
За да няма търсене на права и т. п. разправии, най-добре преди плащането да се пита за последващи разноски - транспортни разходи, пренасяне с количка от пътното платно до мястото на присъединяване, гаранционни условия.
Покупката на нов автомобил е много по-голям разход. Ха, дори в белите държави в гаранционните сервизи се претупва обслужването. Давам пример за тойота ярис на 80 000 км, на която пробката за маслото не беше отвивана изобщо. Маслото са го теглили през щеката с машина. Нали знаете къде остават утайките и частиците :)

Принципно пелетните съоръжения си имат достатъчна надценка над вложеното за тяхното производство. Щом конкурентите продават на подобни цени и щом има търсене, това е положението. Цената е тази, условията са тези и просто трябва да се приеме. Не че е лошо. Реално погледнато фирмата може да си позволи увеличаване на цените. Това че 3-4 човека от форума няма да купят на новата цена, много важно :) Важното е да сме доволни в процеса на експлоатация и да сме живи и здрави!
andy_forresite написа:
.......... Давам пример за тойота ярис на 80 000 км, на която пробката за маслото не беше отвивана изобщо. Маслото са го теглили през щеката с машина. Нали знаете къде остават утайките и частиците.............
Важното е да сме доволни в процеса на експлоатация и да сме живи и здрави!
Анди, ти колите остави! Не, че и в тунинг форума няма да станеш майстор след наколко стотин мнения, ма тва за маслото.....по добре е на машинка, че тегли и утайките, та и до дупка.
За Грейко, Торч, за всяко топлотворно съоражение можеш да разтягаш локуми колкото си щеш, но трябва ти още съвсем малко, за да вникнеш изцяло в нещата.
До колкото знам, все още не си горд собственик на Грейко продукт, ама пишеш с такъв плам,че грехота ако не похарчиш лев в правилната посока.
Като ползвател два сезона, мога да предположа, че Грейко няма да пуснат по лош продукт, от това което вече се е утвърдило на пазара и от което съм много доволен.
За да работи перфектно перфектната джаджа, си иска и още доста работи и работа......и мисъл.
За туй инжинерити са инвестирали в учението, та затуй ши земат пари.
Със здраве и знам, чи ни са засягаш. Ни та ям нарочно, ма имай малко мярка де!
andy_forresite - майстор
Много се палиш на тема автомобили. Не знам от къде извира това самочувствие.
Като гледам си ме подминал с локумите с много. Нищо конкретно.
Не ми казвай кой колко пари ще взима. Аз го казах - цената от производителя е достатъчно надценена, за да може дистрибутора да печели дори с няколкостотин лева надолу. Не им държа сметка. Щом има търговия, всичко е наред.
По втората част - не си информиран, не е задължително и никой не го интересува. За добро или лошо, ще разбера какво толкова го хвалите :yawinkle:
filmatoplo - майстор
Има си мотаене около камината , особено когато ще се плаща :) знаете как е - ама то кабела се вижда ,не може ли малко така ,дай да я направим да пуска по малко :lol: ,така ли ще шуми (тук не визирам Грейко).В много случаи отиваш да пуснеш уж подвързана камина обаче димоотвода не свързан , нормално водопроводчика свързал само холендрите на камината и чай човека няма общо с комина - яде от кой ще мине .Щеш не щеш се заемаш с това .Има случаи в които за 8 часа едвам оправяш димоотвода по желание на мъжа ,след това жената го иска съвсем по друг начин ( без значение законите на физиката :) .Неволи братче ,до тук с глупостите ,всяко нещо се договаря предварително и се уточнява кое влиза в цената . :) За работата на камината да говорим.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: