Най - вълнуващия въпрос зимно време.
neidox - специалист
съб окт 24, 2020 8:29 pmАнтон С. написа:
Отговорът е прост - голяма ти е. Чети назад в темата и преправи кошницата. А и за пелети може да мислиш - за смесване с тези, които имаш. И после отново настройки.
И смесването е вариант . За кошницата видях как да я сваля но още уж е в гаранция която още не са ми написали
Филме, с това "Почиствайте по веднъж на ден" отказа пелетарчетата бре, без работа ке останеш.
Това ако се наложи;
- Камината не е подбрана правилно според топлозагубите.
- Пелетите са некачествени.
- Неподходящи настройки.
Е те тука попада масово непросветеният клиент (пациент), след което са регистрира у форума.
Кофти ама готино.
А ония, малцината, дето първо четат???!!! На тях как ше рекламираш пелетните каминки? Прочели са стандартните реклами, тебе чакат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Война водя за всяка камина каква мощност да бъде. Предната седмица пуснахме една десятка, където от друга фирма са им оферирали 25кВт за 120м2. Една седмица водихме спорове, накрая обещах, че ако не топли си я прибирам - е кандисаха. Сега топката е при мен, чакаме зимата, ама аз съм сигурен, знам какво правя, пелетите са хубави, тъй че нямам притеснения. :cool:
Антон С. - специалист
Бат Трифоне, реклама не е нужна. Който е прочел и се е запознал, трябва да е наясно, че без чистене и настройки няма как. Жив и здрав да е Филма, а и всички вие, че давате съвети за устройството! Лично аз, научих доста и го приложих.

За съжаление, лошата първоначална преценка се поправя по-трудно.
съб окт 24, 2020 9:02 pmАнтон С. написа:
Тони, ти, Васко и още няколко, сте от хората "дето им щрака".
Е да де, ма не сички са на тая вълна, макар да са по умни от мене, примерно.
...прекалено скромен ли съм, хахаааа?!!!
Антон С. - специалист
За първа година съм на пелени, до сега бях с виадрус 30 kw. 120 кв. Топла 14 kw са ми мощностите но съм с термоглави и още не е толкова студено
[/quote]

Стана ми интересно, колко кубика дърва си изгарял на сезон преди. Това във връзка с рекламата на пелетарките :) А колко контейнера пепел изхвърли? Пушек, финни частици? Не виждам смисъл от реклама.

Скромен си бат Трифоне, ама тя скромността краси :) Нали идеята на темата е хората, да намерят правилния път и да се наслаждават на работата на устройството, докато други добри хора им помагат? По-добра реклама надали има. И моята гаранция не е заварена, и инсталотора не съм го виждал откакто я инсталира, сам си я глася и поддържам. И какво като? Работи, топли, да, иска си грижите, ама как без това - тя и ракията докато стане ракия иска грижи :)
auubau - напреднал
съб окт 24, 2020 8:40 pmneidox написа:

..... За кошницата видях как да я сваля но .....
В какъв смисъл не я сваляш? Като размер или не я махаш от "леглото" й?
neidox - специалист
съб окт 24, 2020 9:22 pmАнтон С. написа:
За първа година съм на пелени, до сега бях с виадрус 30 kw. 120 кв. Топла 14 kw са ми мощностите но съм с термоглави и още не е толкова студено
Стана ми интересно, колко кубика дърва си изгарял на сезон преди. Това във връзка с рекламата на пелетарките :) А колко контейнера пепел изхвърли? Пушек, финни частици? Не виждам смисъл от реклама.

Скромен си бат Трифоне, ама тя скромността краси :) Нали идеята на темата е хората, да намерят правилния път и да се наслаждават на работата на устройството, докато други добри хора им помагат? По-добра реклама надали има. И моята гаранция не е заварена, и инсталотора не съм го виждал откакто я инсталира, сам си я глася и поддържам. И какво като? Работи, топли, да, иска си грижите, ама как без това - тя и ракията докато стане ракия иска грижи :)
[/quote]

10 куб дърва и 2 тона въглища , Силистренския регион все пак си е студено. Място за сравнения няма аз се родих дори и всеки ден да я чистя. Инсталатора ме уверяваше, че с тази камина ще умра от студ и трябвало да си взема котел с горелка 20 kw :? . Гаранцията че не е заверена не е ама и пари ни съм им дал за пуска.
Последна промяна от neidox на съб окт 24, 2020 9:45 pm, променено общо 1 път.
neidox - специалист
съб окт 24, 2020 9:24 pmauubau написа:
съб окт 24, 2020 8:40 pmneidox написа:

..... За кошницата видях как да я сваля но .....
В какъв смисъл не я сваляш? Като размер или не я махаш от "леглото" й?
Да я намаля като размер. Грешка в изказа
съб окт 24, 2020 9:42 pmneidox написа:

Да я намаля като размер. Грешка в изказа
Eда де, какво те бърка гаранцията, като не преправяш кошницата, а само пускаш в нея пластини по размер, които я правят по "намалена".
Би било проблем, евентуално, ако съоръжението е 25 киловата, да речем, а ти искаш да го направиш 10. Те тогава се очакват проблеми с ниска Т на пушека, поради което форумен Майстор предлагаше запушване на димогарни тръби, с цел downgrade на джаджата. Ужас! Усещаш ли къде е парадокса? Веднъж ъпваме, после даун.... В крайна сметка и двете намеси са на място, като от 25ца правим 10ка, щото такава ни е най лика-прилика.
Баланс, умереност и компромис му е Мамката, а най Мамката е правилният избор.
Намаляй кошницата!

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: