Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Майтапа настрана, като стесня кошницата, и намаля мощноста този пламък ще успява ли да грее горивната камера? Ще пробам и ще вкарам настройки от коммо 15 да кажем но не знам дали шнека пуска еднакво :?
нед окт 25, 2020 7:57 ambmahob написа:
Майтапа настрана, като стесня кошницата, и намаля мощноста този пламък ще успява ли да грее горивната камера? Ще пробам и ще вкарам настройки от коммо 15 да кажем но не знам дали шнека пуска еднакво :?
Разочароваш ме.
Какви са тези копирания на настройки? Какви въпроси задаваш, въобще?!!
Настрой си камината за къщата!
Вчера се писа за шнековете. Пускат различно, с различни пелети.
На тебе ако ти трябват повече от 10 киловата, максимална мощност, прекръствам са на Ха......Харисън.
Май простата сметка, дето я споменавам тука вече амнайси пъти, нещо не я разбирате ли, аз ли не съм ясен (Трифон съм).
Колко тона пелети изгори миналият сезон бе, Филине? 2 тона, 3 тона....???
Раздели ги на 180 дни, после на 24 часа и ще получиш......Ти ми кажи какво!
После аз ши ти припомня колко е необходимата ти максимална мощност.
На това военните му казват Обратна засечка, като не можете да си сметнете по Правата.

После иди вярвай на джендър, че казармата нямала смисъл, хахаааа!!!
filmatoplo - майстор
:-D Въй ко става тука .При мен 1500 кг за 180 дена са 8 кг и 300 гр на ден за 15 часа горене са 555 гр на час, 2,5 киловата на час .Супер теоретично де защото когато гори камината ми харчи по 1кг на час -това ми е пика на разход 4,5 киловата на час ,икономията е от топлите дни и часове когато не работи.Така ползвателите на камини могат да си видят техния пик на разход и да си преценят колко мощна камина им е била необходима.Ако греша нещо поправете ме ,върша неща и пиша. :wink:
bmahob - майстор
Разбира се че ще я настроя по къщата но нали треа да тръгна от някаква база...абе не ми разбра идеята на питането.... Ох секто секто
bibobore - специалист
Да се похваля. Следвайки съветите, които ми дадохте днес съм много доволен. Благодаря от сърце на всички. Запалих камината в 18.40 и до 20.45 е изгорила 1.9 килограма.Темперарура на водата- 60 градуса. Три радиатора с термоглави сложени на 4. Мощността на Р2 ми я отчита 4.9 киловата, а на Р1 3.5. Последния час работи само на Р1. Че ще трябва още да се пипа е ясно. Притеснява ме малко температурата на газовете-от 60 до 70 макс. Не е ли малко ниска?
filmatoplo - майстор
Ще видиш има ли промяна в цвета на пепелта,остава ли пепел след загасяне в кошницата ,прави ли конденз в тръбите,има ли тъмен полеп по тръбите ,има ли конденз в кюнеца .Ако всичко е ок -гас ,зимата е ясно ,че ще е с по високи показатели. :wink:
bibobore - специалист
В кошницата не остава обсолютно нищо. Поне засега. Само пепел хвърчи навсякъде. Ще следя всичко. И отново благодаря за помощта.
Trafo - помощник
Здравейте,
Включвате ли си и допълнителните коминни вентилатори?Фабрично на всички степени доп.вент. е на 0 , но ми понамирисва на пушек и не мога да хвана от къде е?Срув ами се, че донякъде изпуска от капака на димогарните тръби, стегнах го добре, даже залепих краищата с алуминиево тиксо, но пак има мирис.
filmatoplo - майстор
Когато се пали още нова -обгаря боя,вата.След това не се усеща мирис.
bibobore - специалист
При мен и при трите паления досега при процеса "запалване", точно когато се включи вентилатора някъде от дясно и отпред през решетките излиза дим. Мога спокойно да си го видя. Дим, който си е от самото запалване, а не от прегаряне на боя или нещо друго. Само тогава се получава и е за няколко секунди. Дали да викам инсталатора да прегледа откъде може да пуши?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: