Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 - специалист
нед сеп 30, 2018 12:00 pmшоп написа:
@Ndp007

според мен правите опасни за живота неща :idea:

При жив огън в жилище вие слагате два вентилатора последователно. Като пожарникар съм виждал много хора заспали завинаги :|

Представете си втория ( допълнително монтиран) вентилатор блокира. Тогава той се явява пневматична спирачка на фабричния вентилатор и тягата на комина ще намалее в пъти.

В помещенията ще се нагнети смъртоносна концентрация на димни, отровни, вредни и т.н. газове, които действат приспивно и смъртоносно.

Съвет от мен: оправете си комина и тягата.
Като няма подналягане не трябва ли да сработи пресостата (вакуум сензор) и да загасне или да не запали а и маи дава и аларма за кесо и неработещ мотор и пал гаси
Шопе, ми ако първия блокира.....?
......миииии ши съдими производителя, при свършен факт.
Без лоши чувства, към обявил се колега, ама преиграваш брате.
Колко заспали си видял и колко си спасил?
....ае стига! Мой колега заспа така, със съпругата си във Варна...не бях още пожарникар...
Emoooo - специалист
нед сеп 30, 2018 12:26 pmfilmatoplo написа:
:) Бижуто заблестя с пълна пара ,и с тез пелети Швайгхофер дозата за палене е 70 секунди :) запали си бързо ,на степен 3 и на 63 гр на водата -температурата на димохода е 74-75 гр.Баси на моята не Грейко -ходи и до 160 гр понякога :-D Колко човека ги качвате камините по стълбите нагоре по ятажите -ние двама :lol: .
Аз я качих благодарение на двама мои приятели и направо ни се евааа мамата. Казах им че е около 160кг.и чак след като я прибрахме прочетох че е 180кг.Абе чудо. :lol:
шоп - майстор
нед сеп 30, 2018 12:59 pmТрифон П.Трифонов написа:

Колко заспали си видял и колко си спасил?
Дори и един да съм видял вечно запал е достатъчно. А иначе съм виждал десетки :idea:

Като колега пожарникар знаеш, че е много гадно да намериш вечно заспали хора, хора не изголери от пожар ами задушени.

Обикновенно при пожар хората не изгарят ами се задушават.

Нито един човек не съм спасил от задушаване( или може би само един човек, който живееше на 200м. от пожарната), защото докато получим сигнал и пристигнем на произшествието задушените хора са загинали, но съм спасил десетки при пожари с което много се гордея!
нед сеп 30, 2018 2:48 pmшоп написа:
нед сеп 30, 2018 12:59 pmТрифон П.Трифонов написа:

Колко заспали си видял и колко си спасил?
Дори и един да съм видял вечно запал е достатъчно. А иначе съм виждал десетки :idea:

Като колега пожарникар знаеш, че е много гадно да намериш вечно заспали хора, хора не изголери от пожар ами задушени.

Обикновенно при пожар хората не изгарят ами се задушават.

Нито един човек не съм спасил от задушаване( или може би само един човек, който живееше на 200м. от пожарната), защото докато получим сигнал и пристигнем на произшествието задушените хора са загинали, но съм спасил десетки при пожари с което много се гордея!
Шопе, цитираш някво, приемливо за теб, изречение и развиваш тема. Нищо не си видял, ма как и да е.
Кажи по темата-ако блокира оргиналния, ко ши стани с народа?
Някой отговори вместо теб.
Иначе си прав, че трябва да се уплътнят кюнците. С това и тягата от 10 метровия комин ще "тръгне" по тях.
martolk - специалист
Колеги, говорейки за коминни тела, имам питане... Ще слагам неръждавейка в комина ми иззидан от готови бетонни тела, защото при тези температури и високо налягане, при палене и на високите степени ми пропушва в помещението зад комина. Явно факта, че майстора не е измазал комина отвътре, плюс издълбания ми единичен зид на стената, в които е и вградения ми колектор (от там излиза дима) са причина за сериизния проблем. Идеята е да пуснем в вертикалния изграден комин тръба ф120, която в долния си край ще е заустена с късо парче ф80, откъдето се закача връзката с камината (около метър). Въпросът ми е, достатъчен ли е диаметъра (ф120) на вертикалната тръба, която ще е около 6 метра?
LazarGanev - "Велик майстор"
Достатъчен е, ама стандартите са 130 и 110
martolk - специалист
Благодаря за отговора! По поръчка е. Не е с готови тела. Затова размера явно е извън стандарта. По принцип би следвало да имам място и за ф160, но се опасявам да няма ръбове на бетонната плоча и/или разминаване на коминните тела, затова намалихме диаметъра.
martolk - специалист
Здравейте, отново, колеги! Проблема с комина го решихме и вече Бижуто работи безпроблемно. Имам едно питане малко в страни от темата... Заредил съм 4 тона пелети, които са наредени под навес. Има ли опасност да се прецакат от влагата във въздуха, все пак няма стени и температурата е като на открито? Как и къде си съхранявате вашето гориво?
filmatoplo - майстор
Виждал съм пелети вън под навес -завити само с наелон .Моите са в гаража ,прозореца е открехнат 1 сант -виждам зимата стъклата мокри отвътре кондензират -пелетите им няма нищо , ползвах на Трон в човали без дупки -сегашните ми имат дано не им пречи :lol:

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: