• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
И аз нямам отговор за малките панички .
шоп - майстор
martolk написа:
Някакви идеи за доработка на пепелника, с цел падането на пепелта в него, а не около него?
Това е проблем при почти всички котли и камини с които съм се сблъсквал. Имам чувството, че нито един чертожник или проектант не е изчистил нито веднъж пепелта от творението си.

Руски, чешки, полски котли, немски лицензи...все недомислена работа. Пепелника е по-малък от основата на горивната камера.

След първото вадене на пепелника потребителя е длъжен на диша пепеляка при всяко последващо почистване и изгребване на пепелта около пепелника.

На всяка кутия за повдигане на котел, която правя, пепелника заема 99% от площа на горивната камера. 1% е технологичен луфт.

Проблема е лесно отстраним с ламарина, нитачка, попнитове или саморезни винтове, но човек се замисля: защо дадох 4000 лв и трябва да доработвам? :x
lz2skt - специалист
Може би защото вратата за пепелника е по-малка от основата на г.камера при повечето...наистина не е обмислено добре
шоп - майстор
lz2skt написа:
Може би защото вратата за пепелника е по-малка от основата на г.камера при повечето...наистина не е обмислено добре
Това е факт, но и най-простия конструктор ако предвиди две ламаринки под конус и всичко ще е в пепелника.
Нещо като фуния :-D

Отчаял съм се от нескопосаноти и неграмотно изпълнение не само в областта на топлотехниката :x
VelinPetrov - специалист
Колеги засега камината се държи отлично и съм много доволен както и Тъщата ( камината е тяхна в апартамент).
Единственият проблем е че направих режим поддържане на 3 сек подаване на 100 сек пауза, вентилатор 20 за 30 мин.
И пак понякога не успява да излезе от поддържане към П1 и гасне.
Споделете вие от какви настройки на режим поддържане сте доволни ?
VelinPetrov написа:
Колеги засега камината се държи отлично и съм много доволен както и Тъщата ( камината е тяхна в апартамент).
Единственият проблем е че направих режим поддържане на 3 сек подаване на 100 сек пауза, вентилатор 20 за 30 мин.
И пак понякога не успява да излезе от поддържане към П1 и гасне.
Споделете вие от какви настройки на режим поддържане сте доволни ?
Нямам камината, но не е ли логично да увеличиш малко подаването, намалиш паузата или идвете.
При еднакви настройки, комин с по голяма тяга ще даде различна работа на камината. Просто експериментирай
filmatoplo - майстор
Аз съм с подаване 2 секунди ,пауза 120 секунди ,вентилатор 23 % ,времетраене 20 минути ,не ми е гаснало - не съм го наблюдавал да седи много в изчакване де ,най много около 5-10 минути .
filmatoplo написа:
Аз съм с подаване 2 секунди ,пауза 120 секунди ,вентилатор 23 % ,времетраене 20 минути ,не ми е гаснало - не съм го наблюдавал да седи много в изчакване де ,най много около 5-10 минути .
Бе Филма, направи си изолация и като почне да ти гасне след половин час ши ти даваме акъли къде и ко да бутнеш.
VelinPetrov - специалист
Просто исках да чуя кой с какви настройки кара, иначе ще се експериментира то е ясно :D Но ще изчакам да доставят пелетите с които ще работи, че сега е с различни от тук от там. Комина е на 5 етажен блок (камината е на първия).
martolk - специалист
На Р1 съм сложил 7 при цикъл 50, а на поддържане - 4 при цикъл 60. Това е при капаците на шнека близо 8,4 кг.
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: