Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,изгоря ми датчик pt100,подмених го с нов, но на дисплея продължава да стои надписа за прекъснат датчик ! Има ли ресет ,и как се прави? Благодаря! Камината е грейко бижу!
ср фев 20, 2019 7:54 pmborislav1000 написа:
Здравейте,изгоря ми датчик pt100,подмених го с нов, но на дисплея продължава да стои надписа за прекъснат датчик ! Има ли ресет ,и как се прави? Благодаря! Камината е грейко бижу!
Ако е за димните газове, подменил си го с нов и пак излиза "прекъснат", то проблема е в платката, около самата буксичка. Кофти спойка или нещо подобно.
Ако можеш да работиш с мултицет, ще го хванеш къде е.
Може да потърсиш и параметрите на сензора, за да измериш и него.
Току виж и старият е оздравял.
phantom_ - специалист
Задръж за всеки случай стрелката на ляво за 5сек да се изчисти грешката все пак :wink:
ср фев 20, 2019 8:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср фев 20, 2019 7:54 pmborislav1000 написа:
Здравейте,изгоря ми датчик pt100,подмених го с нов, но на дисплея продължава да стои надписа за прекъснат датчик ! Има ли ресет ,и как се прави? Благодаря! Камината е грейко бижу!
Ако е за димните газове, подменил си го с нов и пак излиза "прекъснат", то проблема е в платката, около самата буксичка. Кофти спойка или нещо подобно.
Ако можеш да работиш с мултицет, ще го хванеш къде е.
Може да потърсиш и параметрите на сензора, за да измериш и него.
Току виж и старият е оздравял.
Да за димните газове,запалиха се саждите в меката връзка ,която съм сложил вместо кюнец,мерихме стария датчик,изгорял ,купих нов,подмених и пак си е така,както когато стана проблема.Благодаря ,не смея да пипам по платката :cry:
ср фев 20, 2019 8:26 pmphantom_ написа:
Задръж за всеки случай стрелката на ляво за 5сек да се изчисти грешката все пак :wink:
Пише:няма грешки за изчистване,четох трябва да се изчисти автоматично,затова питах за някакъв ресет ако има! няколко дни не беше включвана,сверих час и дата,и пак така :|
ср фев 20, 2019 8:56 pmborislav1000 написа:
...мерихме стария датчик,изгорял ,купих нов,подмених и пак си е така,както когато стана проблема.Благодаря ,не смея да пипам по платката :cry:
Поне премерете веригата с мултицет! Първо само датчика, после както е свързан, като за по сигурно премерете на пъпките, където е запоен куплунга за самата платка. Може пък и да не е свързан добре.
Изключете тока, преди това!
Благодаря на всички,дефектен датчик се оказа,запали всичко е ок!
чет фев 21, 2019 11:41 amfilmatoplo написа:
:) :? нали беше нов .
Затуй не си купувам Мерцедес- страх ме е, че на мен ще се падне дефектен.
krapchev_ - напреднал
Здравейте. Някой има ли точна разбивка на консуматорите на бижуто? Помпа, шнек вентилатор. В упътването е посочено номинално 90w. Да разбирам ли че при нормална работа да кажем р1-р3 е такава консумацията. :?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: