• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Мислиш ли че се е засегнал? Нямам такива немерения. Нито към Грантс, когото много харесвам от мненията и как помага на другите, нито към който и да е друг. Поднасям извиненията си! :sad:
uho - специалист
Колеги, коя е по-добрата стратегия: - малки порции и по-начесто или големи порции и по-нарядко?
bmahob - майстор
Като гледам моята камина, замислена е добре/макар че е стар модел от преди 3-4 години поне/ има пружини, има ръчки за тях, почистването на камерата от сажди е под чекмеджето и става толко лесно колкото да чистиш него, горе при тръбите има лопатка за пристържване/и не е необходимо отваряне. Единствено/понеже съм виждал по веригите доста камини/ ми се струва горивната камера много голяма :-D :-D само на 5 степен огъня я изпълва и доближава водната риза
Привет и от мен горд притежател на Бижу,
Нахлувам с въпрос, запалалихме камината преди седмица,
като всеки ден гори само вечер, от 2 дни има проблем с комина,
живея на 1 ви етаж в 4 етажен блок, на горните етажи връща дим при запалването на камината.
Комините са чистени, но отново ще викнем човек.
Моля за съвети и идеи,
възможно ли е да е въпрос на настройки от запалването на камината?
Пелетите са Рико Стил Троян.
ani_1979 написа:
...
живея на 1 ви етаж в 4 етажен блок, на горните етажи връща дим при запалването на камината.
...
Пропушва на вашия етаж през камината, розетката...? Или пуши на горните етажи?
filmatoplo - майстор
Комина ползван ли е от теб други години,само ти ли си вързан на този комин .И аз ползвах един комин у нас размер на отвора 25/34 висок 18 м ,обаче под мен двама са свързани ,един аспиратор и една печка ,така ми пада тягата когато си поиска ,резултат е опушен таван и връщане на камината. В момента над теб да не са свързали аспиратори .,в краен случай ако комина е широк - вкарай в него тръба само за теб и си реши проблема по скоро. :wink:
Трифон П.Трифонов написа:
ani_1979 написа:
...
живея на 1 ви етаж в 4 етажен блок, на горните етажи връща дим при запалването на камината.
...
Пропушва на вашия етаж през камината, розетката...? Или пуши на горните етажи?
Пуши на горните етажи, при нас само покрай розетката е почерняло малко.
martolk - специалист
Провери за запушване или стесняване на отвора над апартаментите, в които пуши. Ако е стар, зидан комин, може да има частично срутване. Викни някой коминочистач да пусне един топуз надолу за тест, дали пропада без проблеми.
bmahob - майстор
В блоковете винаги ще го има проблем ако всеки се включва където си иска :-D При двойния комин има индивидуален отвор + общо тяло за тяга, но когато се включат в общото и почват........................
martolk написа:
Провери за запушване или стесняване на отвора над апартаментите, в които пуши. Ако е стар, зидан комин, може да има частично срутване. Викни някой коминочистач да пусне един топуз надолу за тест, дали пропада без проблеми.
Да, стар зидан комин,
на 40 години, преди 20 години е работил без проблем.
Дано е само за почистване.
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: