Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед дек 05, 2021 5:52 pmstefanhinkov написа:
Здравейте, от мнения тук разбрах, че трябва да държа температурата на водата в грейкото на 75 градуса, а помпата да включва на 60.
Настроих я така, но не работи в режим "поддържане". Стигне ли поддържане след 1-2 мин. дава грешка "изгаснал огън", а реално не е изгаснала
камината.
Моля за съвет къде греша в настройките. Нагласена е уж при 15 градуса по-ниска температура да разпознава изгаснал огън, а е разликата е доста далеч.
Ето и снимки на настройката и на момента, в който решава, че е изгаснала

Предварително благодаря за помощта!

IMG_20211205_073058.jpgIMG_20211205_170316.jpg
Здравейте, Как решихте проблема, защото и при мен се получава същото?
ivanovhr - специалист
Според мен от опита ми няколко години, без да претендирам за вярност ви се изравнява температурата на водата в системата с тази на изгорелите газове и затова изгасва. Аз бих повишил мощноста на поддържането и времето, в което да поддържа за да няма често гасене. Всъщност точно това съм направил.
Антон С. - специалист
ср ное 22, 2023 10:37 amTedyto написа:
нед дек 05, 2021 5:52 pmstefanhinkov написа:
Здравейте, от мнения тук разбрах, че трябва да държа температурата на водата в грейкото на 75 градуса, а помпата да включва на 60.
Настроих я така, но не работи в режим "поддържане". Стигне ли поддържане след 1-2 мин. дава грешка "изгаснал огън", а реално не е изгаснала
камината.
Моля за съвет къде греша в настройките. Нагласена е уж при 15 градуса по-ниска температура да разпознава изгаснал огън, а е разликата е доста далеч.
Ето и снимки на настройката и на момента, в който решава, че е изгаснала

Предварително благодаря за помощта!

IMG_20211205_073058.jpgIMG_20211205_170316.jpg
Здравейте, Как решихте проблема, защото и при мен се получава същото?
А ако разпознава изгаснал огън при t на водата, какво ли ще стане?
съб ное 25, 2023 6:09 pmАнтон С. написа:
А ако разпознава изгаснал огън при t на водата, какво ли ще стане?
Има такава опция или я предлагаш?
В настройките има само Т газове спрямо Т вода, както и време след което да се счита за загаснал огън.
Съответно- за разпознаване на запалване и за загаснал огън.
Антон С. - специалист
съб ное 25, 2023 6:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб ное 25, 2023 6:09 pmАнтон С. написа:
А ако разпознава изгаснал огън при t на водата, какво ли ще стане?
Има такава опция или я предлагаш?
В настройките има само Т газове спрямо Т вода, както и време след което да се счита за загаснал огън.
Съответно- за разпознаване на запалване и за загаснал огън.
Предлагам бат Трифоне. Т газове малко повече от Т вода. 5 градуса да кажем. Греша ли?
съб ное 25, 2023 6:34 pmАнтон С. написа:
Предлагам бат Трифоне. Т газове малко повече от Т вода. 5 градуса да кажем. Греша ли?
Кой съм аз, че да кажа грешиш или не, в случая?!

Мога само да разсъждавам, понеже ако имам физически досег с Бижуто, то няма как да не ми се подчини.
Вероятно има момент, в който Т газове да се окажат достатъчно ниски спрямо Т вода, предвид ефективността на изделието, както и стремежа от преоразмеряването Му, както и желанието да видим на дисплея Поддържане. Едно добре подбрано твърдогоривно просто ще гори и ще топли, вместо да се чуди кой път да хване.
Затова инженера е дал невероятна гъвкавост на контролера. Тези настройки са за това, да се нагласи изделието спрямо нуждите ни.
Е, не винаги водачът на МПСто владее возилото.

Мисля, че Т вода е "база", а с фина настройка на Т газове за разпознаване и гасене, както и времето за изчакване, възможностите напълно покриват изискванията за настройка.

Утре ще паля, понеже трябва да затопля рядко ползвано помещение и много ме блазни идеята отново да си поиграя с модулацията.
Зная, че след като затопли къщата, както и буфера, все пак ще изгасне, понеже няма да се покрие минимума на горелката. Да я мъча под 5 киловата......възможно е, но само за да се покаже, че може. Единствено ще постигна малко по висок разход и повече нагар.

При теб какви са тези настройки?
Антон С. - специалист
съб ное 25, 2023 7:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб ное 25, 2023 6:34 pmАнтон С. написа:
Предлагам бат Трифоне. Т газове малко повече от Т вода. 5 градуса да кажем. Греша ли?
Кой съм аз

При теб какви са тези настройки?
Хм :) Обичам да си коментирам с теб. Лично аз, не търся по-малък разход. Нека топли. Какви според теб са ми настройките, при положение, че камината НИКОГА не е влизала в поддръжка :)
За да е честен отговора, няма да търся назад.
Предполагам, че подхожда по мощност на жилището ти, а останалото си свършил с вещина.
Не четеш от вчера.
Вероятно минимума покрива загубите, за да не влиза в поддържане, но каквито и настройки да има, колкото и голямо жилище да топли, в началото и края на преходните сезони ще влезе в поддръжка, освен ако не е изключена опцията.

пп. И ако се ползва тогава. Не изключвам възможност пелетарник да се пали само в зимни условия.
Антон С. - специалист
съб ное 25, 2023 7:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
За да е честен отговора, няма да търся назад.
Предполагам, че подхожда по мощност на жилището ти, а останалото си свършил с вещина.
Не четеш от вчера.
Вероятно минимума покрива загубите, за да не влиза в поддържане, но каквито и настройки да има, колкото и голямо жилище да топли, в началото и края на преходните сезони ще влезе в поддръжка, освен ако не е изключена опцията.

пп. И ако се ползва тогава. Не изключвам възможност пелетарник да се пали само в зимни условия.
Загубите са между 5 и 10 киловата в зависимост от външната температура. Иначе, не смятам за грешка паленето на пелетарника. Много по-доволен съм от работата на термопомпата земя - вода.
съб ное 25, 2023 7:52 pmАнтон С. написа:
...Много по-доволен съм от работата на термопомпата земя - вода.
Завиждам благородно.
Чакам да "донастроят" моята въздух-вода.
Трети сезон се топля на климатици, затова допуснах възможността пелети да се ползват при по сериозни условия. Тогава поддържането остава далеч.
Ако нямах буфер, това 20 киловата Грейко щеше да се счупи от старт-стоп или поддържане, при мен.
В момента топлозагубите ми възлизат на 2,138kWh. Навън е дъждовно, вятър, 5 градуса.
Кой пелетарника ще работи постоянно и ефективно?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: