Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср фев 19, 2020 10:14 pmSlavi77 написа:
ср фев 19, 2020 9:24 pmLazarGanev написа:
Ами като затворят 2 термоглави и радиаторната мощност остане по-малка от минималната мощност на котела, той ще започне да прегрява, да изключва, после пак да пали и т.н.
Няма затворени термоглави, просто едната е оставена на 1-ва степен. Не е ли нормално камината да се загасва когато направи нагласените градуси на водната риза.След като паднат отново да се включва.
Е да де, нали това ти казва Лазар. Само дето това ще се случва неприлично често. Затова му вика дискотека.
Камината ти е 25 киловата, радиаторите 7. Нали ти ги смята Лазар?
Гласиш я на минимална и си щастлив, ма след малко кухнята са стопля и термоглавата затваря. Радиаторната мощност остава 5-6 киловата и камината гасне. След малко, на щерката ѝ праят серенада, виси на прозореца и ѝ е през корделата, за термоглавата на радиатора. Оная отваря неистово, за топлинка, ама праща студена вода, в камината и последната пали, щото туй ѝ е работата.
Това не е добър работен режим, за който и да е пелетарник.
Връщай го тоя звяр и си вземи най малкото коте- 10 киловата!
Даже то ще е в повече, през по голямата част от отоплителния сезон.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е как ще го върне и на кого - не ми е ясно :). Някъф мастор я препоръчал, той отива и поръчва при търговеца точно определен продукт, оня изопщо ни са интересува ко ши я прай, продава му я, после идва сервизния и я пуска без да се интересува от инсталацията и резултата е налице. Точно срещу това уж се борят Грейко, пък като че ли си затварят очите за този търговец и това им носи само негативи! За протокола аз все още 25кВт камина не съм продал и не знам дали изобщо ще продам, но пък 10кВт не знам дали някой има повече бройки от мен :cool: . Аз съм убеден, че за 25кВт жилището трябва да се над 200м2, а това си е за котел, защо да му слагам камина, като с котела ще е много по-евтино и чисто в къщи?
Последна промяна от LazarGanev на ср фев 19, 2020 10:57 pm, променено общо 1 път.
Slavi77 - помощник
ср фев 19, 2020 10:21 pmLazarGanev написа:
Термоглавите затварят крановете, когато се достигне зададената стайна температура. Тази на 1 би трябвало никога да не включи радиатора. По някое време и някоя от другите ще изключи и дискотеката е готова :) . Изобщо не е нормално камината постоянно да изключва по температура на водата и пак да пали
В такъв случай какво ни съветвате да направим.
Timoti - специалист
виж на колко ти е настроено времето за поддръжка и ако не е на максималното което е 120мин.го направи така поне ще разреди малко "пали гаси" ,
LazarGanev - "Велик майстор"
ср фев 19, 2020 10:53 pmSlavi77 написа:
В такъв случай какво ни съветвате да направим.
Нямам идея - трябва или по-малка камина, или по-голямо жилище, или смирение :gott:
morfei1 - специалист
ср фев 19, 2020 10:53 pmSlavi77 написа:

В такъв случай какво ни съветвате да направим.
Мача свирен..... но аз бих пробвал с управление по стайна темп. и работа по график. Ако и тва не помага за разхода..... жениш я и вземаш по-малка. По добре да изгубиш еднократно, отколкото ежедневно/сезонно.

Термо глави с тройно преоразмерена камина е много кофти комбинация.
Timoti - специалист
ср фев 19, 2020 11:00 pmLazarGanev написа:
ср фев 19, 2020 10:53 pmSlavi77 написа:
В такъв случай какво ни съветвате да направим.
Като санираш цялостно къщата тогава тя ще задържа топлината правиш си горене по таймер до някъде ще е по-добре и малко настройките ще си коригираш
speka_rs - майстор
А може да си купиш и буфер 1000 л и тогава ще можеш да я ползваш 3-4 часа на ден.
Не, самото съоражение харчи скъпо гориво, работейки в лош, неикономичен режим. Буфер ще натовари бюджета страшно много.
Морфин даде добро предложение. Продава, купува най малката и туй то.
Може да опита и по график, както и със СТ, но също, както буфера, си е закърпване скъсани гащи или замазване на проблема. При това, последното е скъпо.
Slavi77 - помощник
Накрая като ми писне на шапката и ще му кажа да си я прибира,и да си я слага където иска,все пак той трябва да е специалиста не аз.С малкото знания които имам бях сметнал да взимам 16kw.щеше да е предостатъчна на макс потребление, но той ме убеди за 25kw.да било имало аванс...Какъв ти аванс,трябва да топля и комшиите. Ето заради такива вещи "специалисти"си патят хората.Добре че все още не е платена цялата инсталация изцяло от моя страна.
Както и да ги смятам
50 глидера H600 по 168W - 8400w.
6 глидера H800 по 223w -1338w
лира 140/40 -около -800w
Бойлер 150л -3000w.
Общо 13538w.
Но кога ще работят всичките едновременно?? :shock:

Тази сутрин я погледнах ,от вчера 17:00 ч. до 10:00 ч. е изгорила 15кг без малко,(снощи сложих само едно чувалче).Разхода е понамалял,явно апартамента започна да се затопля,в сравнение с предните дни,но това не бива да ме успокоява.

В момента е с тези настройки.Ако мислете че нещо трябва да се пипне моля да споделите.

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (13.65 KиБ) Видяна 1441 пъти

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (79.48 KиБ) Видяна 1441 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (80.77 KиБ) Видяна 1441 пъти

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: