Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brassSob - специалист
чет май 20, 2021 10:59 amRadoslaw написа:
чет май 20, 2021 8:20 amfilmatoplo написа:
Баси ,много поскъпнаха .
Разгеле,тъкмо ,щях да ти пиша и да попитам.Ти си все пак в час.Един приятел,ми се оплака от същото.Тръгнал да си купува
котел с горелка Грейко и му дали цена 5200-5400 лв.Вярно ли е това?
Така е. Цените скочиха заради цената на металите.
sveto - специалист
Здравейте! Реших да сложа антикондензен трипътен вентил. Според някои хора ще постигна същия ефект ако повиша температурата на включване на помпата на 55° и няма смисъл от поставянето на такъв вентил. Тази зима пробвах с повишаване на Т, но камината започна да гасне след известно време и си върнах старата Т на 45°. Не знам каква беше причината. Сега се чудя, ако това е вярно защо хората ще дават по 200 лв за подобен вентил, а просто не си вдигнат Т ?
пет юни 18, 2021 10:50 amsveto написа:
Здравейте!
Здрасти!
Защо не обмислиш какво се случва когато просто повишиш температурата на включване на помпата?
Цък-цък, цък-цък, цветомузика, както го нарича Филма явлението. Помпата включва, горе Т е висока, но от радиаторите веднага влиза значително по хладна и.............ЦЪК, демек Изключ. И така, чак докато върне вода, с Т, която е в настроения хистерезис.
Това, че ти е гаснала камината, само може да предполага някой, понеже не Той, а Ти си бил пред камината. Няма да го коментирам.

Монтирай си вентил 60 градуса! Ако толкова си стиснат, поне 55 да е!
Не става въпрос за цената на желязото, а тръпнежа по рано да почне отоплението, по малко да работи камината, повечко да спестим. Получава се точно обратното на очакванията- камината работи малко, в напълно неефективен режим, не върши почти никаква работа, студено ни е, а пелетите са налепени по камера, комин, излетели.
Един наскоро си сложи вентил, запали пробно и веднага отчете разликата.
Човека просто слуша "какво му пее радиото".

Ако до сега си чел и не си убеден, ако горното не те е убедило, ако си "шофьор", ако смяташ, че си добър "шофьор", опитай да осмислиш какво се случва с ДВГ, на автомобила и до какви минуси води повреденият или липсващ термостат! Същото е и с твоята Бижутерийна каминка.
N_Nikolov - напреднал
Здравейте, някой горил ли е в камината пелети само от широколистна дървесина? От едно цехче за обработка на дървен материал ми предлагат пелети от пилки на широколистна дървесина и се чудя дали да взема. Казаха че обработват предимно дъб и гледич.
sveto - специалист
чет юли 08, 2021 2:25 pmN_Nikolov написа:
Здравейте, някой горил ли е в камината пелети само от широколистна дървесина? От едно цехче за обработка на дървен материал ми предлагат пелети от пилки на широколистна дървесина и се чудя дали да взема. Казаха че обработват предимно дъб и гледич.
Миналия сезон горих широколистни смес бук и габър. Не съм имал проблеми, но мисля, че оставаше доста пепел. Тази година ще купувам иглолистни и ще видя разликата.
Качествени иглолистни са най доброто нещо, което искате да горите в Бижуто си.
sveto - специалист
чет юли 08, 2021 2:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
Качествени иглолистни са най доброто нещо, което искате да горите в Бижуто си.
Сигурно затова съфорумци ме насочиха към PJ pelets (смес бук и габър)? :-D
чет юли 08, 2021 2:59 pmsveto написа:
чет юли 08, 2021 2:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
Качествени иглолистни са най доброто нещо, което искате да горите в Бижуто си.
Сигурно затова съфорумци ме насочиха към PJ pelets (смес бук и габър)? :-D
Свето, намесваш субекта, а аз нямам данни за него, пък и не ме интересува.
Имаш въпрос- отговарям ти- качествен иглолистен пелет е най чистото и безпроблемно нещо, за изгаряне в пелетно съоръжение. Понимаеш?
N_Nikolov - напреднал
[/quote]
..качествен иглолистен пелет е най чистото и безпроблемно нещо, за изгаряне в пелетно съоръжение..
[/quote]

Освен, че широколистните пелети правят повече пепел, може ли да ми обясните на кратко какъв друг недостстък имат спрямо иглолистните? Благодаря..
bmahob - майстор
Смея да кажа че има смес бук със иглолистни които горят доста безпроблемно и чисто. Справка миналата година Ламкор2, Тази година със местни ,но запалих един и нямаш яд, мой комшия ги гори 5 сезон. Не добри иглолистни правят повече пепел от свестни смеска :)

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: