Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
чет сеп 17, 2020 11:07 pmveselint написа:

Ако наистина е 18 ома съпротивлението,не го свързвай на 240в.ще опукаш нещо по веригата.Тази бобина не е за такова напрежение.13ампера ток незнам дали ще ти хареса като мощност.
13 ампера ще е, ако му включи 240 Волта постоянно напрежение. При променливо напрежение, има още някои нещица, от които зависи тока през бобина.
veselint - специалист
13 ампера ще е ако му включи 240 Волта постоянно напрежение. При променливо напрежение има още нещица от които зависи тока през бобина.
[/quote]

Обясни ми , моля те ,ако ти се занимава какво други неща влияят на тока,и колко ще е тока ако се пусне променливо напрежение в тази бобина.
Мисля, че има грешка при измерването.
18 ома, при 230В променливо, са малко над 12.5А.
Сериозна бобина, в сериозен контактор!!!
Това са почти 3 киловата, та по добре направо тях да ползвам.

Да не би тякъде по реленцето да пише 12V?
filmatoplo - майстор
Не може да бъде :? това да не е електромотор или нагревател. Ей такова си намери с нужните контакти.

Прикачен файл

rele-za-boyler-i-akum-pechka-izgrev-220v-30a-jqx-105f-4.jpg
rele-za-boyler-i-akum-pechka-izgrev-220v-30a-jqx-105f-4.jpg (19.62 KиБ) Видяна 1247 пъти
Ndp007 - специалист
Грешката е моя.Измерваната бобина е 42 волта.Ето снимка на 220 волтова.

Прикачен файл

IMG_20200918_093357.jpg
Ndp007 - специалист
пет сеп 18, 2020 9:28 amfilmatoplo написа:
Не може да бъде :? това да не е електромотор или нагревател. Ей такова си намери с нужните контакти.
Трябва да е нормално затворено и когато подаде сигнал да прекъсне веригата на бойлера.На това бобината колко вата е?
morfei1 - специалист
вт сеп 15, 2020 3:43 pmNdp007 написа:
Може ли към помпата да свържа контактор?Ще натовари ли управлвнието?Ще повлияе ли на работата на помпата?Искам когато е включена помпата да изключвам нагревателя на бойлераКонтактора ще е нормално затворен и когато включи помпата ще отваря и прекъсва нагревателя .Ако не може към основната помпа може ли на мястото на втората помпа?
Може, едно Shelly на помпата и едно на бойлера. Когато Shelly на помпата работи, Shelly на бойлера не работи и обратното или както си пожелаеш.

https://shelly.cloud/products/shelly-1- ... ion-relay/
https://shelly.cloud/products/shelly-1p ... ion-relay/

Това са умни релета, които могат да работят с облак и без него (в локална мрежа) софтуера позволява да се конфигорират както си пожелаеш (като Швейцарски ножчета са) на всичкото отгоре са и Български и не много скъпи поне според мен.

Аз има едно Shelly 1PM, което е вързано на захранващия кабел на котела да измерва каква консумация. Имам, а също и едно Shelly 1 (влагодаря на evgeny за оказаното съдействи ) захранено с 12v, което е вързано на входа за стаен термостат на котлето като "сухо реле" за да подава команда старт/стоп ръчно, автоматично или по график. Само Shelly 1 може да работи са "сухо реле"

Помпата още не съм я направил умна, а също и ел. бойлера, но с тези релета е въпрос на няколко връзки, както и всеки ел. уред.
nikiww - помощник
Здравейте, някъде в темата беше публикувано изменение на кошницата за пелети, не знам така ли се наричаше, преправена от 16-ка за 10 кв. Намалена беше вътрешно, но не мога да намеря къде беше. Молбата ми е, които го е правил да пише какви размери е, ако може и снимки, и какви настройки е сложил за палене и степените на горене. Не търся толкова икономия, колкото искам да гори без да се гаси по 5-6 пъти, защото дига температурата. Когато купувах моята камина нямаше 10-ка и заради това искам да я преправя. Благодаря. :?:

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: