Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:? В Дряново ли .
пон сеп 30, 2019 8:54 pmfilmatoplo написа:
:? В Дряново ли .
Аз ятак ли съм или скилидка чесЪн?!!
Само за ценители, със стил, и отявлени снобари, като мен.
пон сеп 30, 2019 7:24 pmТрифон П.Трифонов написа:
Неска мернах една убавица, с нова прическа...
Здравейте на всички,от началото на лятото следя темата за пелетна камина Грейко понеже смятам да минавам от дърва на пелети.Изчетох темата и горе долу добих представа за какво иде реч.За всеки случай искам да попитам и за вашето мнение.Въпроса ми е най вече за киловатите на камината коя ще е най удачна в моя случай.Помещението което ще се отоплява е етаж от къща (2ри) като първият е обитаем и се отоплява зимата.Изолация имам само вътрешна на таваните и външна само на източната стая спалнята-18кв.Другите помещения всекидневна-12кв,кухня-5кв,коридор-3кв са свързани, баня с тоалетна-3кв на 2.40вис ако е от значение общо около 40кв.
Камината е предвидена за монтаж в спалнята което е единственото ми притеснение относно шума.
Спалня-18брх600мм алум. глидер
Всекидневна -12брх600мм
Кухня -10брх600мм
Някой с лично наблюдение към някой Добър инсталатор от Варна или Бургас да сподели на лично.Благодаря предварително :)
filmatoplo - майстор
10 киловатовата е достатъчна , освен аз да тръгна от Бургас ,другия майстор от Варна и който стигне по бързо :wink: .Към какво ще се свързва новата камина .
n.ganev - майстор
Прикачен файл:
FB_IMG_1564940440762.jpg
FB_IMG_1564940440762.jpg (36.17 KиБ) Видяна 1818 пъти
Трифон П.Трифонов написа:
Неска мернах една убавица, с нова прическа...
чет окт 03, 2019 9:38 pmfilmatoplo написа:
:wink: За кое .
Да не отърва козите бре?
Някои са обръщат след полякинчета и чехкинчета, други си викат;
- Баси майката!!! като мернат някоя хубавица, с каквато и да е прическа.
Бижу, с Gorilla Glass тъч скрийн преден панел. А?!!!
...с червило и грим, естествено.
starsel - специалист
след обслужване от инсталатора в нашия град камината при запалване почна да пуши и мирише на пушек,след като махнах десния капак установих че е от сервизния капак за почистване на вентилатора та въпроса ми е колко мм е азбестовото въженце и как да уплатня за да не пуши повече.
nikiww - помощник
Отдавна не бях чел темата и сега разбрах за 10 кв. камина. Ми казвайте ги тия работи, че ще има и такъв модел, миналата година си купих 16-та и се оказа, че е малко голяма за апартамента. Малката щеше да е идеална. Тю че ме е яд, от Грейко нямат ли политика за изкупуване на една в замяна на друга. Ехххх. Пък и на село съм с камина на дърва няма къде да го метна тоя звер. :?
Иначе по темата за една година изгори преко сили 2 тона, за 70кв. апартамент на първия етаж с дограма без бойлер. Доволен съм. Датчика даде фира за дима, ама беше от стария модел, смениха го.
n.ganev - майстор
Десятката е на пазара от 09.09.2019г.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: