Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 - специалист
Колко струва монтаж и свързване на WiFi модул на тази камина. Цената на самия модул я знам
чет окт 10, 2019 5:22 pmNdp007 написа:
Колко струва монтаж и свързване на WiFi модул на тази камина. Цената на самия модул я знам
Монтажа е елементарен! Сигурен съм че ще се справиш и сам.
Ndp007 - специалист
чет окт 10, 2019 8:00 pmslaviyakov написа:
Колко да му взема? Ще барам и в рутера. То туй е въпроса щото е от другата боя.
чет окт 10, 2019 8:40 pmNdp007 написа:
Едно педесетаче мисля че е доволно
Ndp007 - специалист
чет окт 10, 2019 9:46 pmslaviyakov написа:
чет окт 10, 2019 8:40 pmNdp007 написа:

Едно педесетаче мисля че е доволно
Еднакво мислим. Благодаря колега за куража.
Ndp007 - специалист
чет окт 10, 2019 9:30 pmfilmatoplo написа:
:) с пътни 150 лв.
За 10 км 100 лв транспорт?
gnt69 - майстор
3,86 лева.
Ndp007 - специалист
пет окт 11, 2019 9:16 amgnt69 написа:
3,86 лева.
на километър международно
Здравейте, колеги,
Четох доста преди да се регистрирам. Както и да е.... Спрях се на бижуто - 16 кв. Аз ще напиша какво мисля да направя. Ако греша, моля, поправете ме.
Къща - близо до Пазарджик. Отопляема площ - 100 кв.м. - 250 кубика. Разположение на стаите: 1 - во ниво - една стая - 9 кв.м. + коридор 5 кв.м. под земята се намират, на 1,5 метра - западно изложение. 2 - ро ниво, партер - една стая - 24 кв.м. - западно изложение - там ще бъде камината + външна баня 6 кв. м. 3 - то ниво, което се пада 1 етаж, има 3 стаи по 14 кв. м. + коридор, пак 14 кв. м. и една баня - 4 кв.м. Едната стая е с изложение запад-изток, другата стая е само запад, а коридорът и третата стая са само изток - (става дума за стаите и коридорът на 1 - я етаж). Цялата къще е изолирна отвън със стиропор - 8 см., плътност 17 кг. на кубик (поне така го дават). Таваните са от летви, под които има гипсокарон, а между летвите и катрона има 10 см. минерална вата. Подовете са дюшеме. Външните стени са дебели по 30 см. и са от тухли единици. От ниво - 1, т.е. под земята до 2 метра над земята има каменен зид с дебелина 50 см. и после са единичките.
1. Смятам да сложа по 1 радиатор във всяка стая, вкл. и на партера, нищо че там ще бъде камината. По изчисленията от учебниците и формулите с коефициенти на топлопреминаване и т. н. излиза, че за трите стаи и коридора на 1-я етаж са необходими по около 1,2 кв. на стая. За партера 2,6 кв., а за стаята под земята - 1 кв. Да, обаче на теория е едно, а практиката друго нещо.
Ето защо, мисля да сложа по 2 кв. радиатори в трите стаи и коридора и 0,6 кв. в банята на 1 -я етаж.
2 кв. в стаята с камината на партера и 0,8 кв. за външната баня.
1,5 кв. за подземната стая и 0,6 кв. за коридора до подземната стая.
Общо става 5 радиатора по 2 кв. + 1 радиатор по 1,5 кв. + 2 радиатора по 0,6 кв. + 1 радиатор по 0,8 кв. или 13,5 кв. общо.
Радиаторите ще са панелни - тип 22 - COMRAD.
След като описах всичко, въпросите са следните:
1. Добре ли съм пресметнал радиаторите, т.е. да намалявам или да увеличавам мощността, защото 2 кв. отдават 1,4 кв. реални при темп. 65 градуса на водата?
2. Ще сложа и стаен термостат (безжичен), и механични термовентили с термоглави, без баните. Дали е ок.
Благодаря предварително на всички, които ще имат търпението да го прочетат и да ме насочат.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: