• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
martolk - специалист
filmatoplo написа:
Нещо не го вярвам това да включва защита - защо :? Прости не вярвам камината да е вдигала над 80 гр камоли 95.
Ако термосондата лъже контролера си ги вдига съвсем безгрижно. Като е настроена да ти пусне помпата на 55 градуса, а ти дава отклонение от 30-40 градуса заради липсата на контакт с водната риза, сметни какво става. Камината вдига 80 градуса, пуска помпата за малко (5 градуса долен хистерезис, да речем) и пада на 75 градуса с последващо спиране на помпата и блъскане на пелети на пълна мощност. По тази схема, не след дълго си прави едни 95 градуса и пада защитата.
Ndp007 - специалист
andy_forresite написа:
Няма да казваме за дългия път на дима както поиска :) но за денивелацията към розетката нищо не сме се разбирали. Гледай да има поне 3-4 см денивелация (откъм розетката към камината да е леко "нанадолнище").
83° на пушека и 4.2 kw ... брей-брей. Добре изглежда!
Ами нивелира показваше на метър сантиметър ама ше проверя и него но спор няма на око наистина иска малко надолу
andy_forresite - майстор
Затова трябва да има термометър на изхода на камината в капилярка и така, сравнявайки показанията на контролера с втория термометър, ще се гарантира правилната работа на инсталацията. Данните от датчика за температурата в казана са в основата за правилна работа на цялата система. То е като шофьор на ТИР със завързани очи - въобще не знае накъде отива и просто кара докато ... По тази причина са и заработените гилзи в тялото на топлообменника. Само някой трябва да го фиксира в дупката хем да отчита правилно, хем да не падне.
filmatoplo - майстор
Нали тези сензори са си на мястото ,после тази температура която уж я лъже се усеща ,аз винаги проверявам ,няма такова пускане на помпа на 55 ,при първи пуск помпата я тествам още на 35-40 да има време ако нещо се оплеска да реагирам .След като съм сигурен че инсталацията циркулира правилно и топли без шумове и разни други тогава увеличавам температура .И камина на 95 гр започва да подскача и мирише на изгоряло толкова ли не усещате ако ви е излъгал датчик - не вярвам .
nokoniko - специалист
Колко хода правят димните газове във водната риза?
martolk написа:
ПП: Ако някой иска, нека заповяда да я запалим за няколко часа и да видим дали това "нормално включване на термозащитата" в жегите ще се случи... Между другото, контролерът има и летен режим. Защо ли са го сложили като не може да работи в жегите...
Щото ще топлиш водата в бойлера-демек, има къде да иде топлото.
Освен това летния режим е до по ниски градуси. Общо взето, нещата ще се случват по плавно, та няма да се стигне до дискутираната ситуация. То пък причинил си някой нещо, та оревал орталъка.
Нещо много остро скочихте, сякаш кой знай ко толкос станало. То жена няма да писка така.
martolk - специалист
filmatoplo написа:
Нали тези сензори са си на мястото ,после тази температура която уж я лъже се усеща ,аз винаги проверявам ,няма такова пускане на помпа на 55 ,при първи пуск помпата я тествам още на 35-40 да има време ако нещо се оплеска да реагирам .След като съм сигурен че инсталацията циркулира правилно и топли без шумове и разни други тогава увеличавам температура .И камина на 95 гр започва да подскача и мирише на изгоряло толкова ли не усещате ако ви е излъгал датчик - не вярвам .
Идеята за по-ниска температура за включване при първоначален пуск е добра. При мен нито е подскачало нещо, ното пък е миришело на изгоряло. Направи ми впечатление бавното покачване на температурата, но това е първата от модела, която виждам в действие и нямах база за сравнение.
martolk - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
martolk написа:
ПП: Ако някой иска, нека заповяда да я запалим за няколко часа и да видим дали това "нормално включване на термозащитата" в жегите ще се случи... Между другото, контролерът има и летен режим. Защо ли са го сложили като не може да работи в жегите...
Щото ще топлиш водата в бойлера-демек, има къде да иде топлото.
Освен това летния режим е до по ниски градуси. Общо взето, нещата ще се случват по плавно, та няма да се стигне до дискутираната ситуация. То пък причинил си някой нещо, та оревал орталъка.
Нещо много остро скочихте, сякаш кой знай ко толкос станало. То жена няма да писка така.
Голямо философстване, голямо чудо... От "десет кладенеца вода изкара"... Хубавото е, че не е станало, но възможността да беше станала сериозна повреда на съоръжението и инсталацията е огромна. Да ти загрея бойлера и да направим тогава теста? Ако искаш ще пусна и две-три духалки в стаите да качим температурата, да мъчим да я прегреем? Направо се отчайвам като чета подобни мнения...
martolk написа:
Трифон П.Трифонов написа:
martolk написа:
ПП: Ако някой иска, нека заповяда да я запалим за няколко часа и да видим дали това "нормално включване на термозащитата" в жегите ще се случи... Между другото, контролерът има и летен режим. Защо ли са го сложили като не може да работи в жегите...
Щото ще топлиш водата в бойлера-демек, има къде да иде топлото.
Освен това летния режим е до по ниски градуси. Общо взето, нещата ще се случват по плавно, та няма да се стигне до дискутираната ситуация. То пък причинил си някой нещо, та оревал орталъка.
Нещо много остро скочихте, сякаш кой знай ко толкос станало. То жена няма да писка така.
Голямо философстване, голямо чудо... От "десет кладенеца вода изкара"... Хубавото е, че не е станало, но възможността да беше станала сериозна повреда на съоръжението и инсталацията е огромна. Да ти загрея бойлера и да направим тогава теста? Ако искаш ще пусна и две-три духалки в стаите да качим температурата, да мъчим да я прегреем? Направо се отчайвам като чета подобни мнения...
Момко, ела ми загрей бойлера и ще се убедиш, че топлата вода отдавна е открита.
Като си правих инсталацията, никого нищо не попитах.Можеш да провериш.Ела да я видиш-бачка като часовник. И не ревах, като ми изгоря платката, преди няма месец. Само един човек разбра-инсталатора. Просто Натурела не са се сетили да ги правят водоустойчиви. Демонтирах-Аз, Натурела, ремонт, монтаж-пак Аз и .........бачкирен.
Бе, не си криви душата, само докарай от 10 кладенеца вода, пък аз ши я стопля.
Някъде бях писал, че мога да изкъпя и статистките на Пентхаус. Ела да видиш-ще ти платя и пътните и ши та укъпя. Тва е думата ми, гарантирам с името си, което всеки вижда.
Иначе темата расте и имиджа на изделието съвсем резонно също. След година четене избрах техен продукт, ма как пък един път не са оплаках?!!
martolk - специалист
Трифонов,
Нямам никаква идея какво по дяволите си написал. Не, че е важно, нали ти си го разбираш. Сигурно и ти си имал нужда да се "изпразниш" в темата... "Оплакването", както го наричаш, също като "оплюването", споменато по-горе, е само в главите на няколко редовни писачи в темата. Аз споделям факти, базирани от личния ми опит. Правя го с цел да обърна внимание на други колеги и да им спестя главоболия и разходи. Следя темата, в случай, че някой друг като мен обърне внимание на неща, които аз не знам. Това всъщност е идеята на целия форум. Не знам защо си потребител на сайта, щом си правиш нещата без да питаш и не споделяш опита и проблемите, които си имал (така разбрах от изказването, че никой не бил разбрал за неволите ти).
Дано някой админ почисти "изпразванията" в тая тема, че затънахме до шия... Аз ще се постарая да не отговарям повече на такива.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: