Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Tuscany - напреднал
Ще влизам в един нов блок. По "дизайн", в хола са заложени около 1800W общо отопление - на две места по 8хGlobal MIX H350 радиатора. Топлото е ТЕЦ.
Въпреки, че разчитам на хубави изолации и дограма, смятам все пак да сложа поне 3500W. Лошото е, че искам да използвам мястото оптимално, съотвено няма къде да сложа толкова много глидери. Някакви идеи как да го постигна - дали има смисъл на ТЕЦ да си играя с подово или пък да сложа няколко по-високи - H1600, да кажем. Или пък гледам, че има някакви хоризонтални радиатори, които са малко по-дълбоки, но пък за същата хоризонтална/вертикална площ имат повече мощност.
Смятам ги при 50 градуса, че не знам Топлото какво ще пуска
andy_forresite - майстор
С тези 2х8 глидера Н350 в хол ще падне голямо студуване. Добре си решил да заложиш 3500 вата. Колко ти е мястото (местата) за разполагане на радиатор/ите - дължина и височина?
Добре е да имаш 170-80 см да поставиш 20 глидера Н500. Самият радиатор ще е дълъг 160 см, но има тръби и фитинги, които ще надхвърлят 160-те сантиметра. Ще му сложиш термостатична глава и си готов. А ако сложиш на две места по 10 глидера, тогава двете термоглави много трудно ще заработят в синхрон. Единият радиатор ще намалява, а другият ще гледа да навакса там няколко десети от °С и ще "помпи" на макс, което ще ти трупа сметка.
Други радиатори няма ли да има в този апартамент?
Tuscany - напреднал
Стената, на която ще бъдат радиаторите, е следната - 1,05м прозорец -> 3м стена -> 1,05м прозорец (общо 5,1м). Под прозорците в момента е 0,55м от плочата. Значи ще падне поне до 0,4м след настилки.
Не искам да слагам радиатора на стената, защото там планирам дивана и не искам да запушвам парното и да "стърчи" дивана.

Ще имам други радиатори - имам още 2 стаи и две бани. За стаите не съм много притеснен - там има "заложено" място, където мога спокойно да сложа 8xH600.
Gadnyara - специалист
Как бих постъпил аз...

Нека монтират радиаторите, които се полагат в Договора Ви.
А Вие "удължете" и навийте тръбите от изходите на радиаторите до колектора. Т.е. водно подово след радиаторите. :wink:
Щом няма замазка още, разходът ще е 100-200м тръба и до един ден за полагането.
Може да си платите на проектант ОиВ да изчисли каква мощност ще добавите и как да навивате за равномерно затопляне.

Можете да направите същото и в другите помещения, особено приятно ще е в банята(ите).
Успех!

Тема "Помощ за избор на радиатори за ТЕЦ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: