• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Драснете една схема :?
lakosste - специалист
ср юни 13, 2018 10:18 amfilmatoplo написа:
:) Драснете една схема :?
Ще опитам да кача снимка но малко трудно става заради големината.
Hursa - майстор
вт юни 12, 2018 8:53 pmlakosste написа:
Според мен имам повече вода в дренажния съд и когато се изпразва стига до връщащата се тръба и я запушва и спира източването.
Може би сте прав, но по добре да се види схемата. И е любопитно :)
Andri01 - майстор
Няма как да спре източването,щом СК е по високо от ДС и той е отворен. Просто при стоп,след 3-4мин нивото се изравнява в тръбата след помпата,в ДС и тръбата между СК и ДС. Единствено може да прелее,ако е малък.
Hursa - майстор
Има, ако водата в дренажния съд например, прикрие достъпа на въздух към частта от контура над него.
lakosste - специалист
ср юни 13, 2018 9:09 pmHursa написа:
Има, ако водата в дренажния съд например, прикрие достъпа на въздух към частта от контура над него.
Точно това си мисля и аз.Направих снимки но не се прикачват защото са големи.Драснах на пейнт една бърза схема:

Прикачен файл

screenshot.png
screenshot.png (62.83 KиБ) Видяна 1617 пъти
Hursa - майстор
download/file.php?id=64800
При тази схема, дадена от Евгени в темата, това няма как да се случи (е не съвсем). Струва ми се по удачна, но знам твърде малко по темата.
А коя линия смятате да прехвърлите за да включите слънчевия колектор "диагонално"?
Последна промяна от Hursa на ср юни 13, 2018 9:29 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Да,при условие,че входящия отвор от към СК е под нивото на водата при спряна помпа. За това в картинките в нета дават входа в ДС отгоре. Аз за това имам два отвора на ДС. При работа водата влиза през долния,под водното ниво и не бълбука / така вкарва по-малко кислород /. А горния е винаги над нивото.

Прикачен файл

IMG_2165.JPG
Последна промяна от Andri01 на ср юни 13, 2018 9:33 pm, променено общо 1 път.
lakosste - специалист
ср юни 13, 2018 9:22 pmlakosste написа:
ср юни 13, 2018 9:09 pmHursa написа:
Има, ако водата в дренажния съд например, прикрие достъпа на въздух към частта от контура над него.
Точно това си мисля и аз.Направих снимки но не се прикачват защото са големи.Драснах на пейнт една бърза схема:
Черните точки след помпата и под дренажния съд са кранове.За ориентация за мащаба ще поясня,че височината от помпата до върха на колектора е около 2,70 м.
Hursa - майстор
ср юни 13, 2018 9:27 pmAndri01 написа:
При работа водата влиза през долния,под водното ниво и не бълбука / така вкарва по-малко кислород /.
За да "вкарва" още по малко кислород (макар, че трябва да се пресметне, може да се получава и "деаерация"), а и да се избегнат топлозагубите от дренажния съд, може би схемата на Евгени е по удачна.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20

Тема "ДРЕЙН БАК СОЛАРНА СИСТЕМА-СЪВЕТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: