Най - вълнуващия въпрос зимно време.
RoseRed - помощник
Здравейте, колеги. От доста дълго време се грея на дърва, но разбрах, че от горските стопанства си продават дърва все още за населението, но транспорта аз трябва да си го осигурявам. Мисълта ми е къде има фирми или човек от форума който предлага такава услуга. Дървата се взимат от склад в гората някъде близо до Панчарево. Забравих да кажа, че живея в София. Как вървят цените, как се смятат и дали все още има някой който да предлага такъв тип услуги?

P.S - Може и раздела да съм го сбъркал, прощавайте.
plamen6703 - майстор
RoseRed написа:
Здравейте, колеги. От доста дълго време се грея на дърва, но разбрах, че от горските стопанства си продават дърва все още за населението, но транспорта аз трябва да си го осигурявам. Мисълта ми е къде има фирми или човек от форума който предлага такава услуга. Дървата се взимат от склад в гората някъде близо до Панчарево. Забравих да кажа, че живея в София. Как вървят цените, как се смятат и дали все още има някой който да предлага такъв тип услуги?

P.S - Може и раздела да съм го сбъркал, прощавайте.
Предвиди пари и за товарачите, не вярвам да ги товариш сам :) Цената зависи от доста неща, какъв е камиона, терена, разстоянието...
Такова упражнение за малко градче в Троянският балкан за 3 км черен път и още около 6-7 км. третокласен път ми излиза от 90-120 лв. без парите за товарачите.
RoseRed - помощник
Аз си имам двама трима комшии с мен които ще ми помагат с товаренето-разтоварването, но мисълта ми е на какво пресмятат цената (километри, тонове, кубици, гориво)? След дълго ровене в интернет не намерих подобен вид услуга и то точно за София. Чудя се дали самите горски стопанства предлагат такова нещо?
RoseRed - помощник
Някой друг запознат с темата? Bump-вам темата.
plamen6703 - майстор
RoseRed написа:
Аз си имам двама трима комшии с мен които ще ми помагат с товаренето-разтоварването, но мисълта ми е на какво пресмятат цената (километри, тонове, кубици, гориво)? След дълго ровене в интернет не намерих подобен вид услуга и то точно за София. Чудя се дали самите горски стопанства предлагат такова нещо?
Вместо да се чудиш и да се опитваш да гадаеш, по-добре отиди на място и там ще разбереш каквото те интересува.
Като ти каже някой от превозвачите цена, поискай му калкулация как изчислява цената, която ти е поискал.
Всичко изброено има значение за цената, кубици, товароподемност на автомобила, разход на гориво, терен, киломентри... колко е натоварен графика на превозвачите... Образно казано цените са на пазарлък...
RoseRed - помощник
Звънях в горското - не предлагат подобни услуги. По принцип не обичам да правя забележки, но колега за да питам тук значи няма къде да намеря подобна "услуга". Ако беше толкова лесно в момента нямаше да си играем да пишем.
plamen6703 - майстор
Горското не предлага такавива услуги, но пред "горското" висят като бръснарски каиши частни превозвачи. Питаш и се пазариш... По-малко от 10-12 лв. на километър трудно ще намериш кой да се навие да ти извърши превоза, ако пък намериш е добре дошло за теб... Това ти го казвам от моят опит с превоз на дърва и района, който ти посочих... ако съм ти помогнал с нещо добре, ако с нещо съм те докачил..прощавай... Желая ти успех!
RoseRed - помощник
В София на централна улица близо до руската църка мислиш ли, че има конвой от камиони чакащи такива като мен. Както написах по-горе: склада е на 10км навътре в гората след Панчарево, попитах ги и за там - такава опция с камиони няма, сигурно защото съм бил и единственият ентусиаст да си закупи дърва от държавата, отговориха те лаконично. Темичката нека стои отворена, пък ако все някой чалъм и сам си прекарва дървата в района около софия да пише тук.

Тема "Транспорт за дърва - запитване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: