• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте майсторчета. Търсих във форума, но не можах да намеря отговор на въпросите ми, а именно. Със какво е по-добър Виадрус у26 от у22? Защото ходих до представител на Виадрус, няма да споменавам имена и от там ми обясниха, че у22 били по-добри,но не обясниха с какво. Нямало смисъл да давам повече пари за у26. Обаче цената говори друго.Също така видях, че у26 го дават по-малко киловати при отопление на дърва и еднакъв брой секции.Заслужава ли си парите у26. Също от там ми обясниха да взема у22 4 секции, но от изчетеното във форума мисля,че ще е слаб, защото имам инсталирана мощност 19кв. радиатори и два бойлера по 80л. Тяхните аргументи са,че бойлерите не са постоянен товар и ако взема 5 или повече сеционен разхода на дърва ще е по-голям. Не смея да оспорвам тяхното мнение все пак ги продават и монтират години наред,а пък и аз съм много далеч от специалист по отопление.Колкото повече чета толкова повече се обърквам.Моля Ви препоръчай те ми модел и брои секции според мощноста която съм посочил. :prayer:
LazarGanev - "Велик майстор"
U26 идва в комплект със скоростен охладител, мисля че затова е по-скъп. Но пък не става за монтаж на пелетна горелка. Много хора минават на пелети и си продават старите чугуняци на безценица, можеш да разгледаш в ОЛХ преди да купуваш
energo - специалист
LazarGanev написа:
U26 идва в комплект със скоростен охладител, мисля че затова е по-скъп. Но пък не става за монтаж на пелетна горелка. Много хора минават на пелети и си продават старите чугуняци на безценица, можеш да разгледаш в ОЛХ преди да купуваш

По–съвременният модел е У26 .Става за всякаква горелка с направата на кутия отдолу.
Получава се страхотно.При мен е с ретортна горелка„ Екоенергиа„
Резултата се вижда по температурата на димните газове....

Прикачен файл

viber image.jpg

Прикачен файл

IMG_20160919_153324.jpg

Прикачен файл

IMG_20161006_163224.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, става с кутия, то с кутия всички котли стават за горелка. Иначе не знам кое му е по-съвременното. Ако става въпрос U22 Basic е още по-нов модел, но това не значи по-съвременен
Mihail.Angelov - помощник
Здравейте,

Поздволявам си да отговоря на въпросът ви тъй като бях изправен пред този избор преди 8-9 години.
При U26 отвора за подаване на гориво е значително по-голям сравнено с U22. Това позволява да се слагат значителни по габарит дърва, несравнимо по-големи от U22. Ако смятате да се отоплявате на дърва, както беше нашия избор навремето, според мене това е голямо предимство. Ако отоплението ще е основно на въглища, немисля че има същестена разлика в ефективността.
Това е причината поради която взехме U26. Сега, при преминаване на пелети, "по-лесен" се оказва прехода при U22.
шоп - майстор
Не е само разликата във вратичките. Това са изцяло два различни модела котли.

Относно вратичките... много хора не знаят, че Виадрус У 22 има два модела (D и C ) съответно за дърва и въглища. Различват се само по предната секция. Всички други ребра и задна секция са индентични.

Ето ги разликите

Прикачен файл

U 22 D.jpg За дърва

Прикачен файл

U 22 C.jpg За въглища

Прикачен файл

U 26.jpg
U 26.jpg (42.04 KиБ) Видяна 4100 пъти
filmatoplo - майстор
Успешно съм монтирал горелка Фероли на котел У26 директно на долната врата ( и друг мой колега го е правил) ,може да се монтира и други горелка на вратата ,ако пък се вдигне на кутия - там вече избора на горелката е голям . :)
Makro - напреднал
U22 D или U22 Basic - само по изолацията се различават. Лесно се преустройват за пелетна горелка при желание. Изпитани са с Bisolid и Green Eco Therm горелки и работят отлично
filmatoplo - майстор
След няколко дни ще сменям един котел Виадрус у22 новия модел 35 киловата ,заменям го с пелетен и този сигурно ще се продава , много е запазен .Когато дойде време ще споделя точно на някой може да му свърши работа.

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (37.45 KиБ) Видяна 3897 пъти
m.eit - специалист
filmatoplo написа:
След няколко дни ще сменям един котел Виадрус у22 новия модел 35 киловата ,заменям го с пелетен и този сигурно ще се продава , много е запазен .Когато дойде време ще споделя точно на някой може да му свърши работа.
Жалко че няма кой да му направи кутията с водна риза която съм публикувал на 67–страница в тази тема,по мое мнение в тази комбинация работи по добре от всеки чисто пелетен котел на пазара!Точно на такъв котел я монтирахме 6 секций 34,9kw. :weedman:
  • 1
  • 2

Тема "Виадрус у22 или у26?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: