• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rmen72 - напреднал
Някой ползва ли такава и с такъв контролер и как по дяволите се настройва това? :? :? :?

Прикачен файл

IMG_20170620_132450.jpg

Прикачен файл

IMG_20170620_132438.jpg

Прикачен файл

IMG_20170620_132432.jpg

Прикачен файл

IMG_20170620_132428.jpg

Прикачен файл

IMG_20170620_132425.jpg
IMG_20170620_132425.jpg (110.97 KиБ) Видяна 7244 пъти
n.ganev - майстор
Обърни се към дистрибутора, продавача, инсталатора.
Rmen72 - напреднал
Продавача е голден фаер !

Прикачен файл

14979774310701517720359.jpg
14979774310701517720359.jpg (115.89 KиБ) Видяна 7214 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Rmen72 написа:
Продавача е голден фаер !
Е и?
Rmen72 - напреднал
Е и, ако искаха да изпратят, щяха, щом няма ръководство за програмиране, значи няма да изпратят, затова питам, някой работил ли е с такава, вход в сервизни менюта, код сервизни настроики, стойности ,параметри и т.н.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ама то не става с неискане, длъжни са да ти дадат ръководство. Има КЗП
шоп - майстор
Rmen72, не ти трябва ръководство за програмиране. Който ти монтира горелката не ти ли направи настройките?

Предполагам са ти дали упътване или ръководство за експолатация?
Там пише всичко. Не ти трябва да програмираш и код:-)

Общо взето където потребителите имат възможност да ръчкат ( програмират или настройват) има само проблеми и пълнят форумите със стотици страници спам по темата. Разбира се има и изключения, но това са хора техничари, знаещи какво да пипнат и подобрят ако е възможно.

Успехи!
vrangelov - специалист
Ако това SMB 50 значи, че горелката е с мощност 50 kW, а къщата ти евентуално е 150 квадратни метра, не се мъчи да я настройваш.
andy_forresite - майстор
Мда, имаш законен срок от не знам колко дни да я върнеш. Това е приятелски съвет, защото действително е 50 kw. Тя ще стане дори и да е толкова, но ще ти трябва буферен съд хилядарка. Сега, ако жилището е над 300 кв.м. чисто обитаема площ - окей.
По принцип от ГФ са длъжни да ти направят запуск и настройка безплатно. Взимай телефона и действай.
И ако я върнеш, мога да ти дам моята система срещу 3000 лева. До края на този месец ще си купя пелети и няма да я продавам. Сега още се настройвам психически за нанасянето на чувалчетата, което ми е адски неудобно, тясно, далече ... и ще съм сам. В тая жега, ОжаЗ!

http://dox.bg/files/dw?a=8a046f2ca0
Предполагам разполагаш с таз Инструкция, в която нищо не е обяснено. Инсталатор трябва да ти я настрои.
Добре е че може да я ограничиш до някаква степен, да кажем до трета, която примерно ти е 25 kw, пък на 5-та е 50. Нещо такова.
Rmen72 - напреднал
Ммм даа, мога да я върна , само че аз нарочно съм поръчал точно това, относно мощноста - горелката е 48 кв , нищо че я дават 50 . Също така може да работи в диапазона от 8 кв до 48 кв или казано с други думи , можеш да я накараш да работи и като 8 кв икато 12 кв икато 15 кв и на 25 и на 35 до 48 кв, всичко е до настройки! Ако беше със старото управление - пей сърце , само че получавам нов контролер без да съм го искал - очаквах управление унипел с лсд дисплей, нарочно е поръчана такава , за да може да гори и 8 мм пелети и костилки от плодове, пък мощноста се регулира , относно буфера - работата се върши от модулацията - повтарям МОДУЛАЦИЯТА - като достигне зададените градуси , трябва да модулира и сама да намали работната си мощност!!!! тТа някой работил ли е с такъв контролер , защото влизам в сервизни менюта /кода е 0000/ но отам нататък е като фероли - параметър Tth2 - 40 , обаче за каво точни е този параметър - инфо никъде!!!
До тука разбрах , че има 5 мощнасти които може да избере потребителя + една автоматична - дават я да има набор от рецепти за различни видове пелети - но това меню е неактивно - явно има настроена само една рецепта! Също така не виждам меню за настройка старт помпа на системата и старт помпа БГВ , но яво защото няма датчик за БГВ закачен на извода за БГВ и за това това меню е неактивно - та пак питам , има ли някой който е работил с такъв контролер и да има таблица с параметрите/кой параметър за кое е/ - ИНАК ПАРАМЕТРИ БОЛ НАД 300 ВИДЯХ ИЗ МЕНЮТАТА! сервизните менюта са с много странна архитектура и са организирани съвсем различно от унипелското управление - повече бие на Фероли!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Горелка Марели 858VIP /SMB 50/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: