• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Не ти ли изхвърля не догоряли пелети колега ако е толко силен вентилатора да са черни в момента горя аз Pirin pelets ако го овелича толкова мн ми ги изхвърля не изгорели черни ако е по слаб си стават на пепел а и друго имаш ли трипътен вентил и дали поради липсата му на моя котел влизам в преразход как мислиш
пет яну 11, 2019 11:49 amRumen72 написа:
И още при ст 1
А датчика за температура на изгорелите газове управлява ли горелката по някакъв начин или просто за твоя информация
пон дек 18, 2017 8:11 pmRumen72 написа:
Датчика трява да е модел NTC 10 K ,връзва се на изведеният клеморед за датчик БГВ, който всъщност е IN 5 на горелката, после се конфигурира входът IN 5 като се въвежда в позиция Р76 = 9 , и също така се програмира вида на водопроводната инсталация в позиция Р26 = 3 и системата започва да работи по долната схема. Успехи , и ще ти се появи меню температъра буфер, там настройваш темперарурата на буфера , като дефиринциалната разлика е 5 по подразбиране
Как да променя р76? Как се стига до тези параметри?
вт юни 20, 2017 2:46 pmRmen72 написа:
Някой ползва ли такава и с такъв контролер и как по дяволите се настройва това? :? :? :?
Здравей,
Аз имам такава.
Ти разбра ли как се настройва ?
Как да разменим опит ???
Пиши повече инфо тук, или дай контакти да се чуем ?
Благодаря.
m.eit - специалист
нед дек 16, 2018 6:05 pmRumen72 написа:
нед дек 16, 2018 2:53 pmimavrev написа:
вт окт 10, 2017 9:17 amRumen72 написа:
Инструкция Пелетна горелка VIP 858 48 KW.pdf:
http://dox.bg/files/dw?a=fde418b4b1

Pellet_burner_MARELI_SMB_50KW_instructions_EN (1).pdf:
http://dox.bg/files/dw?a=a70a6c3057

Pellet_burner_MARELI_SMB_50KW_instructions_BG.pdf:
http://dox.bg/files/dw?a=2ab64e4a60
Привет. Може ли да обновите линковете с настройките. Ще съм изключително благодарен.
Може
https://dox.abv.bg/download?id=db3a32c907

https://dox.abv.bg/download?id=e15b206bc0

https://dox.abv.bg/download?id=b6620f1f92

Здравейте . Може ли да обновите линковете пак ! Много ще съм благодарен !
пон юни 26, 2017 2:39 pmRmen72 написа:
Намерих пълна инструкция за програмиране на горелката, благодаря на всички за помоща! Темата е за триене!
Можеш ли да ми пратиш инструкцията
Димитър Димов - специалист
вт дек 24, 2019 4:06 pmvladoap написа:
пон юни 26, 2017 2:39 pmRmen72 написа:
Намерих пълна инструкция за програмиране на горелката, благодаря на всички за помоща! Темата е за триене!
Можеш ли да ми пратиш инструкцията
Глас в пустиня.Този човек не е влизал във форума повече от година.Румен 72 може да направи нещо по въпроса,все пак последното му посещение е било преди няколко дни.
Здравейте, от около 2 седмици използвам горелка VIP858 35KW.
Намерих схема и успях да влезна в системните настройки на горелката (код 0000).
Горелката се самопочиства и това е добре, проблема е че го прави само когато влезне в режим на готовност. (т.е. трябва да достигни 2 градуса над зададената температура и да изклучи). Изтеглих файлове с информация тук от форума на който са описани всяко нещо за какво е - прикачвам ги отново за да ги видите и да са достъпни са повечето потребители.

1.При конфигурацията на схемата виждам че трябва да избера P26 по начина по който е свързана моята система, но не намирам P26 в настройките на моята горелка и тази опция липсва.
2.Как да накарам горелката да се самопочиства през определен период от време (примерно в минути)? От менюто на таймери трябва да имам TM10 който при мен не съществува и пише че за да го активирам трябва да направя A62 на 1. (отново проблема е че и A62 Не същестува, в меню активиране/вклучване имам само A60 и след това е A67).
Проблема е че когато не може да влезне сама в режим на готовност след около 2-3 часа горене се задръства с пепел и се получава обратен огън и гори маркуча към шнека.

Как да настроя горелката да се самопочиства през определен период в нормален режим на работа?
Изпращам снимки за повече информация.

Прикачен файл

menu_activirane_2.jpg

Прикачен файл

menu_activirane_1.jpg
menu_activirane_1.jpg (111.32 KиБ) Видяна 1758 пъти

Прикачен файл

gorelka_ot_vun.jpg

Прикачен файл

gorelka_info.jpg

Прикачен файл

0.jpg
За настройване използвам тези документи свалени тук от форума. Пускам ново мнение защото неможах да добавя всички снимки в един пост.

Прикачен файл

shema_na_svurzvane.jpg
shema_na_svurzvane.jpg (101.92 KиБ) Видяна 1759 пъти

Прикачен файл

setting2.jpg

Прикачен файл

setting1.jpg
Rumen72 - специалист
ср яну 01, 2020 5:15 pmamxbg написа:
Здравейте, от около 2 седмици използвам горелка VIP858 35KW.
Намерих схема и успях да влезна в системните настройки на горелката (код 0000).
Горелката се самопочиства и това е добре, проблема е че го прави само когато влезне в режим на готовност. (т.е. трябва да достигни 2 градуса над зададената температура и да изклучи). Изтеглих файлове с информация тук от форума на който са описани всяко нещо за какво е - прикачвам ги отново за да ги видите и да са достъпни са повечето потребители.

1.При конфигурацията на схемата виждам че трябва да избера P26 по начина по който е свързана моята система, но не намирам P26 в настройките на моята горелка и тази опция липсва.
2.Как да накарам горелката да се самопочиства през определен период от време (примерно в минути)? От менюто на таймери трябва да имам TM10 който при мен не съществува и пише че за да го активирам трябва да направя A62 на 1. (отново проблема е че и A62 Не същестува, в меню активиране/вклучване имам само A60 и след това е A67).
Проблема е че когато не може да влезне сама в режим на готовност след около 2-3 часа горене се задръства с пепел и се получава обратен огън и гори маркуча към шнека.

Как да настроя горелката да се самопочиства през определен период в нормален режим на работа?
Изпращам снимки за повече информация.
Проблема не е в горелката - проблема е в тебе и твоите рразбирания за нормална работа.
Обяснявам
Има два вида самопочистване
1- почистване свентилатор - на всеки 30 мин-с вдигат оборотите на вентилатора за 30 сек, което води до издухване на пепелта от суплото, проблема е че при калпави пелети , издухва пепелта но не успява да идуха тежките фракции като ШЛАКА и пясък от суплото, което води до постепенно запълване на суплото с тежки фракции -оттам до топене на маркуча при продължително горене повече от 3 часа.

2 - окончателно почистване - след достигане на стайна температура и команда стоп от стайният термостат, което води до игасяне, излизане на скарата напред и изчистване на всичко от суплото.

Няма как да ти направи окончателно почистване по време на работа - защото всичкото горящо , ще изпада в пепелника.

При теб виждам ,че я държиш принудително на ръчен режим степен 3 , което е пълно безумие, нямаш модулация и никакво регулиране на мощността от горелката, получава се така че не успява за 3 часа да достигне стайната температура , няма команда стоп, няма окончателно почистване, суплото се препълва със шлака от кори и пясък , нивото на огъня се вдига , температурата назад в суплот също, стопява маркуча!
Съвет - настрой си горелката както трябва.
Да работи на автоматичен режим, да достига стайна температура до 2 часа горене, да игася и са прави пълно почистване и да се пали отново при спадане на стайната температура.
Другият вариант е да си намериш по хубави пелети , без кори и който не образуват шлака и тежки фракции, които не могат да се почистват от междинното почистване с вентилатор.
Успехи!


P.S. Сега се сещам , че може да използваш и това - гледай картинката : Може да промениш Т84 така че да се рестартира след определено време - например 2 часа, така на всеки 2 часа /180 мин/ ще гасне , ще прави пълно почистване и после ще пали пак.
Прикачен файл:
1.jpg
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Горелка Марели 858VIP /SMB 50/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: