• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Rmen72 написа:
Ммм даа, мога да я върна , само че аз нарочно съм поръчал точно това, относно мощноста - горелката е 48 кв , нищо че я дават 50 . Също така може да работи в диапазона от 8 кв до 48 кв или казано с други думи , можеш да я накараш да работи и като 8 кв икато 12 кв икато 15 кв и на 25 и на 35 до 48 кв, всичко е до настройки! Ако беше със старото управление - пей сърце , само че получавам нов контролер без да съм го искал - очаквах управление унипел с лсд дисплей, нарочно е поръчана такава , за да може да гори и 8 мм пелети и костилки от плодове, пък мощноста се регулира , относно буфера - работата се върши от модулацията - повтарям МОДУЛАЦИЯТА - като достигне зададените градуси , трябва да модулира и сама да намали работната си мощност!!!! тТа някой работил ли е с такъв контролер , защото влизам в сервизни менюта /кода е 0000/ но отам нататък е като фероли - параметър Tth2 - 40 , обаче за каво точни е този параметър - инфо никъде!!!
До тука разбрах , че има 5 мощнасти които може да избере потребителя + една автоматична - дават я да има набор от рецепти за различни видове пелети - но това меню е неактивно - явно има настроена само една рецепта! Също така не виждам меню за настройка старт помпа на системата и старт помпа БГВ , но яво защото няма датчик за БГВ закачен на извода за БГВ и за това това меню е неактивно - та пак питам , има ли някой който е работил с такъв контролер и да има таблица с параметрите/кой параметър за кое е/ - ИНАК ПАРАМЕТРИ БОЛ НАД 300 ВИДЯХ ИЗ МЕНЮТАТА! сервизните менюта са с много странна архитектура и са организирани съвсем различно от унипелското управление - повече бие на Фероли!
Няма да ги слушаш тез мискини отгоре където са ти писали. Те за виждали Златния огън само на снимка. Отказват монтажи на тая техника. Нищо че се занимават с монтаж на пелетни котли и камини откакто ги има на пазара. А относно управлението само производителя може да ти даде инструкции, явно е чудо невиждано. Ама като чета поста ти на тебе всичко ти е ясно така че не питай тук само ще те объркат мискините. :partyman:
n.ganev - майстор
gnt69, Тоя Златен огън сме го виждали и във вид на Марели, и във вид на котли, и във вид на камини. Кажи ми как да се занимавам с недоразумения?
Преди два дена бях с моите калпазани точно пред такъв като на колегата като само го присъединихме към съществуващата инсталация и до там - Гаранционна техника НЕ барам.
Първо - продавача е дал указания котелното да се изгради метър на метър, а до него банята - три на четири :lol: . Ако си виждал колко е габарита на котела без монтирана горелка и видиш габарита на горелката #-o
Второ - Кажи ми защо всеки закупил си такъв продукт започва да пита тук как се пуска и как се настройва, при условие, че когато си купиш дори един тостер за печене на филийки или микровълнова печка дори и втора употреба ти показват в магазина че работи и тогава ти подписват гаранцията?
И Трето и не последно - Защо според теб никой от пишещите за тези продукти не се осмели да качи тук снимки на гаранционни карти, фактури, договори ит.н. т. н. а всички ги пращате да се жалват на Арменският поп, т.е. КТЗП?
Е това е - Ефтиното в повечето случаи излиза скъпо защото после ще се почне - " Ама плащам си, само ела да тръгне, че толкова пари дадох за този боклук и жената ще ме изяде що не взех по-скъпото, а пък стана студено "
Rmen72 - напреднал
n.ganev написа:
gnt69, Тоя Златен огън сме го виждали и във вид на Марели, и във вид на котли, и във вид на камини. Кажи ми как да се занимавам с недоразумения?
Преди два дена бях с моите калпазани точно пред такъв като на колегата като само го присъединихме към съществуващата инсталация и до там - Гаранционна техника НЕ барам.
Първо - продавача е дал указания котелното да се изгради метър на метър, а до него банята - три на четири :lol: . Ако си виждал колко е габарита на котела без монтирана горелка и видиш габарита на горелката #-o
Второ - Кажи ми защо всеки закупил си такъв продукт започва да пита тук как се пуска и как се настройва, при условие, че когато си купиш дори един тостер за печене на филийки или микровълнова печка дори и втора употреба ти показват в магазина че работи и тогава ти подписват гаранцията?
И Трето и не последно - Защо според теб никой от пишещите за тези продукти не се осмели да качи тук снимки на гаранционни карти, фактури, договори ит.н. т. н. а всички ги пращате да се жалват на Арменският поп, т.е. КТЗП?
Е това е - Ефтиното в повечето случаи излиза скъпо защото после ще се почне - " Ама плащам си, само ела да тръгне, че толкова пари дадох за този боклук и жената ще ме изяде що не взех по-скъпото, а пък стана студено "

Прикачен файл

1498248902833-1434198565.jpg

Прикачен файл

1498248877623-435930650.jpg

Прикачен файл

14982488492581514368166.jpg
14982488492581514368166.jpg (90.94 KиБ) Видяна 6401 пъти

Прикачен файл

1498248829198183845804.jpg
1498248829198183845804.jpg (70.08 KиБ) Видяна 6401 пъти

Прикачен файл

1498248791855243925012.jpg
1498248791855243925012.jpg (68.87 KиБ) Видяна 6401 пъти
Rmen72 - напреднал
:weedman: :weedman: :weedman: :weedman:
Последна промяна от Rmen72 на съб юни 24, 2017 4:35 pm, променено общо 2 пъти.
n.ganev - майстор
ЧУДЕСНО!
Въпреки, че не виждам подпис на купувач, запознат с гаранционните условия и инструкцията за експлоатация на получения продукт.
И защо тогава питаш тук:
Rmen72 написа:
как по дяволите се настройва това? :? :? :?
След като си получил адекватно обслужване?
Rmen72 - напреднал
Виж сега колега , това ми е вторият котел марели - първият е монтира в Кубрат на двуетажна къща и за този сезон /тази зима беше дълга - изгори 5800 кг пелети - котелът там и 35 кв + горелка РВ 40 с унипелско управление, и си гори и си поддържа заданията и и си модулира и гори по 2 чувала в денонощие - при -15 градуса - по 3.5 до 4 чувала в денонощие!!!!/viewtopic.php?f=10&t=48270&start=90, този е втори котел - монтиран също на двуетажна изолирана къща + 2 бойлера и + оранжерия - също е 35 кв но с горелка 858 поръчана за това защото ще се горят и костилки и ниско качествени пелети , може и на царевица да я пробвам - но за да го направя тлябва да я настроя както искам аз - затова пак питам - ИМА ли НЯКОЙ който да е ЗАПОЗНАТ с тези контролери и да ЗНАЕ кой параметър какво значение носи???? Тоест колега - трябва ми сервиз мануал на горелката - SERVIS MANUAL /дано най - после стеме разбрали/!!
LazarGanev - "Велик майстор"
Я се дръж прилично и насочи яда си към когото трябва - казахме ти 10 пъти! Ако производителят не може да ти даде инструкции за калпавата си горелка, къде си тръгнал да ги търсиш тук? Ай сиктир!
Rmen72 - напреднал
LazarGanev написа:
Я се дръж прилично и насочи яда си към когото трябва - казахме ти 10 пъти! Ако производителят не може да ти даде инструкции за калпавата си горелка, къде си тръгнал да ги търсиш тук? Ай сиктир!
Благодарско за бързия отговор , намаше нужда от сиктира , ама кво да се прави! На никой не се карам просто още отпървият път питам едно и също нещо! Не съм званял на произодителя , защото знам какъв ще е отговора , / Имате потребителско меню - ако ви трябва сервизен техник , ще ви пратим срещу едикаква си сума/ , де дърво де - на краставичар краставици!
LazarGanev - "Велик майстор"
А, то санким около тебе гъмжи от сервизни, сичките компетентни, че веднага щи пратят :cool:
n.ganev - майстор
Rmen72 написа:
Не съм званял на произодителя , защото знам какъв ще е отговора , / Имате потребителско меню - ако ви трябва сервизен техник , ще ви пратим срещу едикаква си сума/
Ми ако се беше спрял на мааалко ама малко по-скъп и доказан продукт щеше да звъниш на дистрибутора или инсталатора и той за своя сметка в рамките на гаранционните условия ще те посети и ще си свърши работата без четящите тук да се ангажират да настройват горелки, камини и др.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Горелка Марели 858VIP /SMB 50/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: