Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ev_gy@abv.bg - напреднал
Здравейте

Извинявам се че пускам нова тема,защотото видях че има и други подобни,изчетах всички,но не намерих отговор на това,което търся

Искаме да направим система от вътрешни тела от климатик,която да използваме,както за отопление зимата чрез котел на дърва,така и за охлаждане през лятото чрез кладенец.
Това,което е известно за момента е видът на котела—Ромщайл 45кв,телата са общо 13 като всички са от 12 климатик конвекционални,площта е около 200 квм.

Моля за съвети и идеи за охлаждането,отоплението

Дали ако телата са монтирани горе ще са ефективни и как ще е най лесно да се обезвъздушат.

А за охлаждането мислим да точим водата от кладенеца и, да в изхърляме в канализацията,но каква да е помпата.За момента до кладенеца има монтиран хидрофор,на входа на които да направим разклонение и от там да включа другата помпа,но не знам каква да е тя.

Ако има хора,които знаят как трябва де преправят тези климатични тела и могат да го направят,с радост бих им заплатил.
Ще се радвам и ако се намерят хора които продават такива тела от конвекционални климатици.
Благодаря на всички отзовали се — бирата е от мен
ev_gy@abv.bg - напреднал
Ехо

Никои ли не може да ме посъветва нещо?
djendov - специалист
Котела е избран, климатичните тела са избрани...не разбрах дали има въпрос там.
Щом си изчел за преправяните климатични тела, трябва да си разбрал как се обезвъздушават. Пише го навсякъде. Малка тънкост е само монтирания клапан да е ръчен, а не автоматичен, че да не ти подгизнат тапетите. Ама наистина е писано много, не вярвам да не си го видял.

Естествено, че ще са монтирани горе телата, къде искаш да ги сложиш?

За преправяне на климатичните тела виж в олх и в базара. Аз си набелязах един пловдивчанин. Предлага готови, предлага и преработка на такива.

Ти някъде на много студено, където климатици не работят ли живееш? Едно лично мнение: Най-тъпия вариант за отопление е котел, вързан към климатици. Хем хамалуваш, хем ти вее във врата. Най-кофтито съчетание. Освен ако нямаш 2 месеца под 15 градуса температура, според мен е неправилно.

За помпата в кладенеца не мога да те посъветвам. Ама за 12 тела ще ти трябва хубав дебит. Сигурен ли си, че имаш толкова вода? Пусни 1 ден да източваш да видиш дали ще свърши, че да не стане по 2 часа на ден да работят климатиците лятото, после пауза....
plamen6703 - майстор
Прегледай това тук на линка http://pestimenergia.bg/product/80/vent ... 0-mvb.html
Изпробвано и върши отлична работа!

Тема "Въпрос за отопление и охлаждане с вътрешни климатични тела" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: