• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ev_gy@abv.bg - напреднал
Идеята е че и трябва човек или фирма,на които да е заплати за изграждането на система за отопление с комбиниран котел на твърдо гориво и пелети чрез вътрешни климатични тела.Става въпрос за две къщи които са в един двор и са на разстояние около 10 метра една от друга.Искам инсталацията да бъде изградена чрез вътрешни климатични тела.Грубо казано това са 13 климатични тела и бойлер.Основно ще се ползват 6 климатични тела и бойлер,но понякога ще се пускат и останалите.Климатичните тела почти съм ги намерил.Те са от конвекционални климатици,защото ми казаха,че инверторните трудно тръгвали.За котел се двуомя между ромщайл и дефро.но приемам и съвети за други.
Къщата се намира в гр Сунгурларе (на около 40 км от Сливен и на 20 от Карнобат)
,

Моля за хора,които имат опит в изграждането на такъв тип инсталаций

Трябва да бъде изградено най късно до началото на септември

Ако има хора от околността а и не само от околността(оигурявам и нощувките на по далечни ентусиасти) ще се радвам да се свържат с мен или да оставят тел за връзка.
Аз също ще помагам в изграждането на проекта ако има нужда.
Благодаря!
ev_gy@abv.bg - напреднал
Хаиде виждам че има доста хора тук , които разбират
gnt69 - майстор
ev_gy@abv.bg написа:
Хаиде виждам че има доста хора тук , които разбират
Ние тука в този сайт сме работари ама работим само за себе си, а и лятото Сингурларе не е оферта. :partyman:
Твоя човек е в този сайт.

https://maistorplus.com/
ev_gy@abv.bg - напреднал
Сунгурларе се пише колега

Относно работата-аз не искам някои да ми изгради парното без пари.Понеже виждам че тук има доста хора,които разбират повече от болшинството фирми ми се иска да платя на някои от тях вместо на фирма,която да гледа да ми пробута това от което има най-голяма печалба.
radius - майстор
Виждам проблем в заданието. Вътрешните тела от климатици са с много тънки тръбички и ще искат огромна помпа да върти водата.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Може да прегледаш тая тема:
viewtopic.php?f=10&t=31545&start=300

Телата ако може да са възможно по-еднакви модели.
Иначе ще трябва за всяко да се мисли как да се управлява.
Ако работят от дистанционните директно - ще е супер.
Да заработят и контролират стайната температурата ще е най-трудно. Ще искаш ли да контролират температурата в стаята?
Ако можеш да се спазариш предварително с продавача за подмяна на телата, ако не ти вършат работа ще е супер. (трудно управление, не работят и т.н.)
Моделите, които си намерил ги сподели какви са. - Може да са трудни за регулиране.
:partyman:
ev_gy@abv.bg - напреднал
radius написа:
Виждам проблем в заданието. Вътрешните тела от климатици са с много тънки тръбички и ще искат огромна помпа да върти водата.

Ами щом трябва ще е по мощна
Това проблем ли е? !?
ev_gy@abv.bg - напреднал
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Може да прегледаш тая тема:
viewtopic.php?f=10&t=31545&start=300

Телата ако може да са възможно по-еднакви модели.
Иначе ще трябва за всяко да се мисли как да се управлява.
Ако работят от дистанционните директно - ще е супер.
Да заработят и контролират стайната температурата ще е най-трудно. Ще искаш ли да контролират температурата в стаята?
Ако можеш да се спазариш предварително с продавача за подмяна на телата, ако не ти вършат работа ще е супер. (трудно управление, не работят и т.н.)
Моделите, които си намерил ги сподели какви са. - Може да са трудни за регулиране.
:partyman:
Ами телата ще са от конвекционални климатици и продавача каза че дистанционните ще работят

Надявам се да се контролира температурата от тях

Относно моделите всички ще са 12 ки,но няма да са еднакви марки.Повечето са мидеи.Но те тръбичките не да ли еднакви на всички 12 ки?
unicata - специалист
Колега обмисли по-скоро нещо като тела от 18ки и нагоре, че на 12ките са им найстина тънки тръбите, в темата за отопление с климатични тела колегите казват поне от 18ка. Друго което трябва да се обмисли както каза някой е с каква помпа ще ги въртиш че с тия тънки тръби хидравличното съпротивление ще е голямо, на мен на прима виста ми идва да ползваш колектор за водно подово че те са с дебитомери и от там можеш да регулираш дебита на всяко тяло отделно и така да няма в едната стая не стига вода а в другата излишък. По принцип ако са втора ръка телата можеш да им сложиш по един модерен термостат програмируем и той сам ще пуска и спира потока на вода в тялото както и вентилатора(въпрос на настроики), Нататък - ако ще се грееш на пелети добре, там имаш регулиране на температурата, но ако ще е основно на дърва и въглища, тогава мисли за буфер(виж темата с буфера) и задължително да има и трипътен термостатичен вентил(ако не бъркам названието) Имай предвид че за съседната сграда, пътя ще трябва да е с по-дебели тръби да намалиш съпротивлението , а в самата сграда вече слагаш разпределителен колектор. и друго има ама това май е основното. ако не намериш майстори чети и действай. Не е сложно ама не е за прости хора. :-D
ev_gy@abv.bg - напреднал
Благодаря за съветите

Разбирам че с тела от 18 ки ще е по добре,ама прекалено големи ми се струват

Относно втората къща и колектора за нея ще е задължително тръбите до колектора да са по големи.
Как може да се сметне каква помпа ми трябва и дали да сложа във втората къща още една помпа

В краен случай ще се захващам аз с изработката,само не са ми ясни там на колко кръга да е системата,какви колектори ,размери на тръбите и тн,затова ми се искаше някой специалист
  • 1
  • 2

Тема "Проектиране и изграждане на система за отопление с котел и вътрешни климатични тела" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: