Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Щото тока не се вдига...и щото инвестицията за ТП е 2-3К лева, а не 10К и нагоре. Така ли е?
Ами избора се дължи на това, че не мога да си позволя ТП на този етап. Тази къща гълта всеки лев който изкарам а има още доста ремонти по нея, като един е много важен и това е изолацията. Изчислявах, изчислявах е няма как, ще се стартира с котел ако пък остана недоволен ще минат 2-3г и ще инвестирам в ТП. Поздрави
filmatoplo написа:
:wink: Колко готино се трансформира темата от Котел или камина в -ТП въздух/вода или ТП вода/вода ,нека я минем в -Къде ще ходя на Море -у нас или в Гърция :wink: .
За мене сезона в Синеморец започна.
Там термопомпа, котел, камина..... се едно. Сяка пролет ремонт на гипсовата шпакловка и гаС на сезона.
Цаца, копърка, трицона......ееееех, Море...
Фитилчо - майстор
kalin72 написа:
Щото тока не се вдига...и щото инвестицията за ТП е 2-3К лева, а не 10К и нагоре. Така ли е?
Калинка, мен ми е ясно, че е кисела помпата, аз самият съм на пелети по тази причина и защото не мога да изграждам подово тепърва.
но по готино от копчето- няма :razz:

За качеството на пелетите нещо? :lol: Щото качрството на тока все си е 220 волта :razz:

Ключа от палатката е ей тук:
RazeR написа:
Здравейте,
Моля ви за съвети и насоки при избора за отопление. От 2 години съм собственик на къща, която се намира в близост до София. Къщата е построена с тухли поротерм 35см, дограмата е пвц 76мм и троен стъклопакет, изолацията е планирана да бъде 10см неопор и да я има до края на годината а таваните на втория етаж с каменна вата. По проект застроената площ на къщата е два етажа по 100кв/м, а обитаемата е 2х80кв/м. Първоначалния замисъл и проект беше да се отопляваме посредством радиатори но в последствие изградихме водно подово.

Тема "Отопление с термопомпи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: