• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
JohnSmith - специалист
Здравейте.
Предстои ми изграждане на локално парно и свързване към втората серпентина на бойлера който се намира в банята в сутерена.
Селска къща на два етажа несанирана (засега), по около 40м2 на етаж с горе долу такова разположение и на двата етажа:

Прикачен файл:
Проект парно.jpg
Проект парно.jpg (41.55 KиБ) Видяна 3659 пъти
Мислех да сложа камина в кухнята - имам една подарена Прити, но реших да мина на пелети -
по-малко хамалогия за възрастните родители.

Дали да сложа сложа комбиниран котел - на дърва и пелети в пристройка долепена към кухнята
или да е камина в хола?

Искам да е лесно за обслужване, да е чисто и най-вече топло.
Комбинираните котли започват от 25КВ - май е доста за отопление на предимно сутерена?
Моля, дайте съвет, че нещо съвсем се омотах с този проект. :)))
шоп - майстор
JohnSmith написа:

Искам да е лесно за обслужване, да е чисто и най-вече топло.

С камина няма да ти е чисто. Чували, прахоляк, чистене на кюнци...
JohnSmith - специалист
Именно затова ми се щеше да е котел и то комбиниран, но няма да мога да го използвам пълноценно.
Имам останали доста дърва, мога да ги ползвам за първоначален старт, ще икономисам и от пелети...

Ако взема котел 25КВ и го сложа в пристройката какво мога да очаквам като разход, има ли смисъл?
LazarGanev - "Велик майстор"
Комбинираните котли едно че са големи, но и искат човешка намеса малко или много, а това може да затрудни старите. Аз препоръчвам пелетна каминка
JohnSmith - специалист
С камината ще е трудно да се поддържа хигиената, доколкото разбирам?

Кухнята е малка - ще я претопля, ако сложа камина там.

Ако е в хола, ще е по-добре, но... пак са едни изкачвания и слизания по стълби...

Има ли пелетни котли, които да са подходящи, да ги сложа в лятната кухня в пристройката, която е почти на кота "0",
където хамалогията ще е по-малко - хем ще отвръща въздуха, да не замръзват тръбите за водата в стените?

Какво, ако котелът е голям, до какво ще доведе това?
Лошо ли е, да се ползва с намалена мощност?

На мен ми е сложно, не знам къде е "средното решение"... :)))
n.ganev - майстор
JohnSmith написа:
С камината ще е трудно да се поддържа хигиената, доколкото разбирам?
Ама не си много сигурен
JohnSmith - специалист
Затова питам и търся съвет.

Ще се обслужва предимно от майка ми, затова искам да е автоматизирано
и лесно.
Да има опция за настройки и наглеждане през интернет, за предпочитане е "Натурела",
понеже на бойлера и солара управлението е с нея и няма да й е непознато.

Там ще бъда само в почивните дни.

Ако камината е добро решение, има такива на Прити, които май бяха с натурела.

Чакам съвет, че наистина не знам кое ще е разумното решение в случая. :)))
LazarGanev - "Велик майстор"
Прити с Натурела? Това сигурно е чип тунинг :lol: . Единствената камина с Натурела контролер (поне засега) е Грейко, тъй като контролерът беше разработван съвместно от двете фирми едновременно с камината на Грейко. Да, лесно се работи с него, но ти като и направиш програмата, тя няма какво да пипа, освен да чисти пепел и да сипва пелети.
JohnSmith - специалист
Имам притеснения за камина в хола - там ще е дюшеме, винаги е възможен теч и мазало...

В кухнята част от нея са плочки, върху тях може да се сложи камината, но тя пък ще топлоотдава силно и ще е мор вътре, ако трябва да се топлят и двата етажа.

Външната - лятната кухня е плоча, там и да се наводни не е проблем, но трябва да е котел,
там е излишно да се топли зимата толкова. :?

Ако взема примерно това:
Goldenfire
Или Bosh Bisolid
Или Burnit
има ли смисъл, какво мога да очаквам?

Или да си търся чисто пелетен котел за лятната кухня?

Или все пак камина в хола и майната му на страховете за течове, но пък хамалогиата ще е повече?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Котел или камина?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: