• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
miroki написа:
Днес попаднах на тези вентилаторни конвектори, та може да са ти от полза. Голяма цифромания са станали по другите места. Минават вече на VRF (с фреонови пари вътрешен кръг) и избора на вентилаторни намаля.
http://alimarklima.com/ventilatorni-kon ... 2-a-k.html

Мдаа просто някои хора не си знаят парите. Отделно на много места искат допълнително пари за крачета, управление, трипътен вентил и т.н. Отделно вентил конвектори са големи дръвца с шумни вентилатори :x

Май по-добре отопление с преправени тела от климатици.

Понеже форума е направи си сам аз реших сам да си правя конвекторите. Изпаднаха ми чисто нови топлообменници от конвектори дълги 1 метър за по 20 лв:-). Имат обезвъздушители и места за термодатчици.

Така и така ще ги вграждам, та реших: направи си сам. Купих и по два супер тихи ( 25 децибела) вентилатори и мисля че до към 80-100 лв ще докарам цена за бройка.

Прикачен файл

SAM_9230.JPG

Прикачен файл

SAM_9229.JPG
miroki - майстор
Ами да. То ако стават, значи и вътрешните тела за VRF ще станат. А май са по-евтини.
Предполагам и радиатори от кола ще станат, но повечко бройки. А вентилатора към управление или стаен термостат, каквото там ще се слага.
Термопомпата я бяхме нагласили на 40 градуса.
Ако е кофти водата не е желателно да се ползва топлообменника на ТП, а външен.
2v6 - майстор
goba написа:
...
7. По каква схема най лесно мога да направя така, че да захранвам и подово и конвектори без много да оскъпявам инсталацията? Нужни ли са ми 2 помпи (една за подово, друга за конвектори), Единствено ми е ясно, че подовото и конвекторите са на различна температура и трябва да са на отделни колектори.

...Георги
Захранването на подовото и конвекторите е най-добре да стане директно от изходящата от термопомпата отоплителна вода.
Ако подовите кръгове се получат с голямо съпротивление ще е необходима допълнителна помпа за увеличаване на дебита през подовото. Това може да се разбере след като заработи системата само с една помпа.
filmatoplo - майстор
Как точно ще изглежда инсталацията зависи дали ще се охлажда с термопомпата ,ако да то конвектори те трябва да отвеждат конденза .Ако температурата на водата надвишава 45 градуса преди подовото се слага смесителен вентил и помпа .Най добре си е с отделни помпи .
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за отопление с ТП и избор на тела!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: