• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kabel96 - специалист
вт юни 18, 2019 4:18 pmшоп написа:
пон юни 17, 2019 5:52 pmRadoslaw написа:
искам котела,като този на снимката.

Нямам представа откъде е копирана тази снимка, но нагледно показва, как не се монтира вентилатор.... :-D

Така монтиран вентилатор може да не изкара и един отоплителен сезон.
Ти не разбираш бе.Това е вентилатор с Маглев окачване и е вечен. :-D
:-D
Radoslaw - специалист
вт юни 18, 2019 1:49 pmRumen89 написа:
пон юни 17, 2019 7:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
https://photos.app.goo.gl/Mds9h6zXrpbmQg7E7
на което не съм му в категорията.
https://photos.app.goo.gl/4EfUdhnvcEAMiGGA7
Не знае кво го чака, новобранчето, но пък е щастливо, за сега.
Румба, златни кокошки никой няма. Раздавам яйца на комшиите.
Има време да се нагориш, Радо не го гледай!
Пантите са ми супер удобни. Хахаха ставаш смешен.... Кво да го гледам котела си е супер. Очаквам една безгрижна и икономична зима. :-D Тук до нас човека има такъв котел като моя вече 8 година.
Румене,за съжаление ,нищо не си разбрал.Намесих се с най добри чувства и намерения.нито пантите са ти панти,нито заключването ти е ,като хората.Те трябва да бъдат регулируеми.Затова и показах този котел,ей така ,за сламка.Всеки технически грамотен ,ще види ,как да го направи.Не се обиждай,това не означава ,че котела не ти е добър,един от малкото тук съм,който ,може да го оцени.Но просто ,можеше да бъде направен перфектен.
Radoslaw - специалист
вт юни 18, 2019 4:18 pmшоп написа:
пон юни 17, 2019 5:52 pmRadoslaw написа:
искам котела,като този на снимката.

Нямам представа откъде е копирана тази снимка, но нагледно показва, как не се монтира вентилатор.... :-D

Така монтиран вентилатор може да не изкара и един отоплителен сезон.
Адаш ,едва ли това е най важното в случая,просто в духа на форума в който наистина вярвам,се опитах да помогна.
Котела на Румен ,наистина ,мошеше да стане ,много добър,не че сега не е такъв.Опитах ,се да му покажа ,какъв трябва да бъде,ако има желание ,да се занимава разбира се.Въпроса с вентилатора е много спорен,мислиш ,ли ,че полския конструктор,току така го е сложил ,по тоя начин.и не е звъннал ,например на производителя,което ,ще му отнеме ,точно 5 минути ,да се консултира ,дали ,може вентилатора ,да работи в тази позиция.Подценяваш ги ,малко поляците.В никакъв случай ,не ги величая,и те са хора и грешат.
Rumen89 - специалист
вт юни 18, 2019 10:14 pmRadoslaw написа:
вт юни 18, 2019 1:49 pmRumen89 написа:
пон юни 17, 2019 7:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
https://photos.app.goo.gl/Mds9h6zXrpbmQg7E7
на което не съм му в категорията.
https://photos.app.goo.gl/4EfUdhnvcEAMiGGA7
Не знае кво го чака, новобранчето, но пък е щастливо, за сега.
Румба, златни кокошки никой няма. Раздавам яйца на комшиите.
Има време да се нагориш, Радо не го гледай!
Пантите са ми супер удобни. Хахаха ставаш смешен.... Кво да го гледам котела си е супер. Очаквам една безгрижна и икономична зима. :-D Тук до нас човека има такъв котел като моя вече 8 година.
Румене,за съжаление ,нищо не си разбрал.Намесих се с най добри чувства и намерения.нито пантите са ти панти,нито заключването ти е ,като хората.Те трябва да бъдат регулируеми.Затова и показах този котел,ей така ,за сламка.Всеки технически грамотен ,ще види ,как да го направи.Не се обиждай,това не означава ,че котела не ти е добър,един от малкото тук съм,който ,може да го оцени.Но просто ,можеше да бъде направен перфектен.
Ако ми създават вратичките проблем винаги мога да променя тяхните уплатнения или да се монтират заключващи механизми тип люлка. Котела е с 3 години гаранция има издадена фактура на него. Човека каза, че може след две години да си сменя уплатненията ако има проблем. Мерси все пак аз нищо лошо не съм казал за твоето предложение. :)
andy_forresite - майстор
Каква е топлоизолацията на котела на IVG? Румен, забеляза ли през тези три седмици ползване с колко градуса изстива водата за часовете престой? Тук е важно при каква температура на водата се спира циркулационната помпа.
Ето как е при мен ако на някой това му е любопитно. С грейко експерт 20 съм. Кюнците са ми 130 мм, комин 8 метра и тяга 14Ра (измервана веднъж при 6° външна и 120 градуса на димогазовете, без коминна клапа съм. Значи за 8 часа през нощта котелната вода понижава температурата си от 52 на 36 градуса. За пробата съм спирал помпата на 60 градуса и сутринта водата е 37. Пробвах да завия отворите на горелката с каквото намерих, за да не дърпа въздух от мазето към атмосферата (както споменах нямам клапа на кюнците) и не забелязах разлика. Прецених че на 52 стоп и 54 старт на помпата е прилично, като бойлерът се самоотприсъединява чрез 3-пътен смесителен клапан, та не е нужно да циркулацията да спира по-рано.
Това за котлите. За горелките мисля, че няма спор коя е за предпочитане, въпреки че грейко RB изобщо не е върха на дървесни пелети. С това не намеквам, че на такива от обелки слънчоглед е № 1. Нароиха се доста копия, както и други видове, така че времето ще покаже пък тук как стоят нещата.
Rumen89 - специалист
ср юни 19, 2019 11:48 amandy_forresite написа:
Каква е топлоизолацията на котела на IVG? Румен, забеляза ли през тези три седмици ползване с колко градуса изстива водата за часовете престой? Тук е важно при каква температура на водата се спира циркулационната помпа.
Ето как е при мен ако на някой това му е любопитно. С грейко експерт 20 съм. Кюнците са ми 130 мм, комин 8 метра и тяга 14Ра (измервана веднъж при 6° външна и 120 градуса на димогазовете, без коминна клапа съм. Значи за 8 часа през нощта котелната вода понижава температурата си от 52 на 36 градуса. За пробата съм спирал помпата на 60 градуса и сутринта водата е 37. Пробвах да завия отворите на горелката с каквото намерих, за да не дърпа въздух от мазето към атмосферата (както споменах нямам клапа на кюнците) и не забелязах разлика. Прецених че на 52 стоп и 54 старт на помпата е прилично, като бойлерът се самоотприсъединява чрез 3-пътен смесителен клапан, та не е нужно да циркулацията да спира по-рано.
Това за котлите. За горелките мисля, че няма спор коя е за предпочитане, въпреки че грейко RB изобщо не е върха на дървесни пелети. С това не намеквам, че на такива от обелки слънчоглед е № 1. Нароиха се доста копия, както и други видове, така че времето ще покаже пък тук как стоят нещата.
Не мисля да стоя и да гледам и да чакам за колко време изтрива котела. Изолацията мисля, че е каменна вата около 4-5см.
andy_forresite - майстор
Никой не говори за чакане. Например в 23:00 ч започва да гаси и сутринта да видиш температурата на дисплея преди да запали.
Моите стойности са за 8 часа (нощен) престой.
Evgeniy - майстор
вт юни 18, 2019 10:24 pmRadoslaw написа:
Въпроса с вентилатора е много спорен,мислиш ,ли ,че полския конструктор,току така го е сложил ,по тоя начин.и не е звъннал ,например на производителя,което ,ще му отнеме ,точно 5 минути ,да се консултира ,дали ,може вентилатора ,да работи в тази позиция.Подценяваш ги ,малко поляците.В никакъв случай ,не ги величая,и те са хора и грешат.
Радовци,
аз се порових в снимките на полските котли и там няма такъв хоризонтално монтиран. Подозирам, че търговец или "екип за реклама" просто е солжил вентилатора както дойде за смимките, защото най вероятно четирите монтажни отвора са симетрични. Ама както и да е. Ето пример със същата марка, ама правилен:

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (29.46 KиБ) Видяна 1205 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе правилно ви каза Радослав - подценявате ги вий поляците, не може всички бройки да са грешно монтирани :-D
Rumen89 - специалист
ср юни 19, 2019 6:29 pmandy_forresite написа:
Никой не говори за чакане. Например в 23:00 ч започва да гаси и сутринта да видиш температурата на дисплея преди да запали.
Моите стойности са за 8 часа (нощен) престой.
Мазето ми е 2.8 високо и около 140 кв. м. Температурата в него се мени зимно лятно време с около 2-3 градуса. Но ще видя за колко време изтива котела когато са преходните месеци.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Помощ в избор на пелетен котел и горелка между Greyko и IVG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: