• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги да не отварям нова тема , предсто ми покупка на котел на твърдо гориво и пелети много съм объркан и нз изборат е междо голден фире, грейко, бисолид с двете вратички , бош, бърнит ще се отоплява къща на два етажа по 70 кв.
Stanislav570 написа:
Здравейте колеги да не отварям нова тема , предсто ми покупка на котел на твърдо гориво и пелети много съм объркан и нз изборат е междо голден фире, грейко, бисолид с двете вратички , бош, бърнит ще се отоплява къща на два етажа по 70 кв.
Понеже тоя отоплителен сезон е преполовен, предполагам, че ще купуваш лятоска и предлагам да попрочетеш, че имаш време. Иначе ми е най лесно да ти препоръчам Грейко експерт 20, със скарата, ама няма да ти го препоръчвам.
gnt69 - майстор
Stanislav570 написа:
Здравейте колеги да не отварям нова тема , предсто ми покупка на котел на твърдо гориво и пелети много съм объркан и нз изборат е междо голден фире, грейко, бисолид с двете вратички , бош, бърнит ще се отоплява къща на два етажа по 70 кв.
Сега зависи как искаш да се топлиш евтино или скъпо. :partyman:
да, за следващия сезон обмислям покупката тъи като в момента все още правя инсталацията и тук е момента да попитам как да вържа боилера към колекторната кутия с трипътен вентил или с кран с термо глава мислата ми е като изгасне котела и падне температурат да затвори и да не ми изСтива водата .
Защо няма да ми препоръчаш грейко. Иначе се загледах в бисолид с две вратички когато искам на дърва когато искам на пелети.
Чета постоянно но се обърквам все повече и повече.
kalin72 - майстор
Stanislav570 написа:
да, за следващия сезон обмислям покупката тъи като в момента все още правя инсталацията и тук е момента да попитам как да вържа боилера към колекторната кутия с трипътен вентил или с кран с термо глава мислата ми е като изгасне котела и падне температурат да затвори и да не ми изСтива водата .
Защо няма да ми препоръчаш грейко. Иначе се загледах в бисолид с две вратички когато искам на дърва когато искам на пелети.
Чета постоянно но се обърквам все повече и повече.
Бойлера на отделен кръг преди колекторната кутия - ако можеш с отделна помпа, екстра, с термоглава бива, мисля си...
Ади кажи нещо за къщата де, тъй и тъй са разприказвахми!
Сподели за дограми, топлоизолации... Вече имало значение в северозападна България или в ЮАР е къщата.
Ще споделя нещо.
Смятам да строя. Ще баде ок 65, максимум 70 квадрата.
Щерката ако го проектира на 2 етажа и да ми ареса, туй ще е.
Мисля си, че ще е на един.
Топлоизолациите аз съм ги измислял навремето. Щерката скоро ги доизучи.
Топлото го уча от тука вече трета ли, четвърта година май.
Е, няма такова съоражение, твърдотопливно, дето да гори постоянно и да ми осигури кефа.
Дори и най малкия пелетарник, Екоспар Минима, ще идва мощен през 80% от сезона.
Значи ще си турна и на новото къще буфер.
Там няма да има газ, а нямам финикийци за пасивна къща.
grants - специалист
filmatoplo написа:
Сега пак ще помислите че се шегувам ,има монтирана горелка Грейко на котел Голден файер. :)
Защо да се шегуваш,бих казал много добра комбинация даже.Имам 3-ма познати с тази комбинация и са много доволни.Горелката е 30 , а котела 45 киловата.
Къщата е на 3 етажа като се обитавамт 2 и 3 етаж котелното е до къщата на нивото на 1 етаж къщата е с дограма и частична изолация намира се в Варна радйаторите са 5 панелни тип 22 и един алуминиев във банята
filmatoplo - майстор
Сметни си каква е мощността на радиаторите с температура на топлоносителя 65 градуса .
Колеги общата ми мощност на радйаторите е 18 кв. като към тях добавих 3000 в. за бойлера. Докато рсзглеждах в нета и попаднах на сръбски и македонски котли някаде форума видях че, колегата филматопло препоръчва алха плам та бих искал да ми дадете мнение за котлите на алфа плам и дали е възможно поставяне на пелетна горелка, също и за котлите Термомонт.
https://www.sam-marko.eu/products.php?f ... catID=4448
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Помощ в избор на пелетен котел и горелка между Greyko и IVG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: