• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Bijou е 15 киловата, т.е. гори по 3 кг/час. Така че експерта също трябва да гори с 3 кг/час, а не с 4, което му е максимума на него. Трябва да му се поставят и пружини като на камината за да сравняваме при по-изравнени изходни условия.
Също важен е потокът пушек през димоотвода - колко кубични метра пушиляк минава за час.
Иначе наистина е странно как двуходова камина усвоява по-добре от котел с три хода и по-голяма топлообменна площ. Обаче е факт.
Най-хубавото сравнение, което няма как да се направи, е да се присъединят ХХ киловата радиатори от една система с камина на 3 кила на час и след YY часа да се отчете колко градуса на водата ZZ е постигнала, ако се налага и при отворени прозорци щото тия стаи ще се затоплят и ще сбъркат работата. После котела на 3 кг на час, да се догони същия дебит на помпата като на камината и ... тук се сещам че котелът може да спечели, тъй като камината отдава топлина от себе си и към водата не е 15, а 13 кв да кажем ... Оффф, не знам и аз.
filmatoplo - майстор
:) Анди от София си нали ,това обяснява нещата мога да ти вярвам ,ще открием нов закон на термодинамиката .Това с приятелски чувства. :)
andy_forresite - майстор
Не съм от София. От плевенско съм.
Дай теория защо камини в два хода вадят по-добри показатели от котли по отношение температурата в димоотвода.
На моя котел свалих температурата там посредством 8 пружини с ръчка. На 59 градуса на водата гореше с 1,29 кг/ч и можех да си държа ръката там докато заспя. Дори мисля че жена с маникюр последна мода може да си задържи ръката на кюнеца ми. Далеч е от опасността да остане кожа на ламарината. Нали киловата ми е 4,5 с`тинки, те това ме интересува.
m.eit - специалист
andy_forresite написа:
Bijou е 15 киловата, т.е. гори по 3 кг/час. Така че експерта също трябва да гори с 3 кг/час, а не с 4, което му е максимума на него. Трябва да му се поставят и пружини като на камината за да сравняваме при по-изравнени изходни условия.
Също важен е потокът пушек през димоотвода - колко кубични метра пушиляк минава за час.
Иначе наистина е странно как двуходова камина усвоява по-добре от котел с три хода и по-голяма топлообменна площ. Обаче е факт.
Най-хубавото сравнение, което няма как да се направи, е да се присъединят ХХ киловата радиатори от една система с камина на 3 кила на час и след YY часа да се отчете колко градуса на водата ZZ е постигнала, ако се налага и при отворени прозорци щото тия стаи ще се затоплят и ще сбъркат работата. После котела на 3 кг на час, да се догони същия дебит на помпата като на камината и ... тук се сещам че котелът може да спечели, тъй като камината отдава топлина от себе си и към водата не е 15, а 13 кв да кажем ... Оффф, не знам и аз.
Във камината горещите газове се помещават в доста по малък обем,от което следва че са по добре натиснати към топлообменика и второ излизат от долу където е връщащата(по хладна) вода от инсталацията,докато на котела е горе близо до подаващата(гореща)вода.Така че Грейко ако не робуват на 3-те хода,и направят котела двуходов и изкарат фукса(комина)долу при връщащата вода нищо чудно да постигнат резултата на камината,Но котлите им ще работят само със добри комини,или вентилатор за димни газове! :weedman:
andy_forresite - майстор
Обемът на горивната камера може и да е сходен предвид размерите на камината и котелът 20. Камината отстъпва само по височина. Какво ще кажеш за системите, при които чугунен котел вади пушек с по-ниска температура от тази на водата в него? Откакто го четох в този форум съм си го поставил за задача да го осмисля и проумея как става това и до ден днешен не съм си отговорил. Няма топлообменник на кюнците, питал съм.

Само че въобще не помогнахме на питащия бош с биотеч или бисолид с бисолид да си вземе :? Извън споменатите, мисля че с казан Бош и духалка GP V SC ще се получи добре. Това е само предложение, нищо повече.
fbr - майстор
Я вижте за производител на Боша , или руснаците са се пообъркали.
andy_forresite написа:
Какво ще кажеш за системите, при които чугунен котел вади пушек с по-ниска температура от тази на водата в него? Откакто го четох в този форум съм си го поставил за задача да го осмисля и проумея как става това и до ден днешен не съм си отговорил. Няма топлообменник на кюнците, питал съм.
Анди, чел съм го, мислих 2 секунди......ми няма как. Тогава водата ще гопли пушека и няма как да се случи. Некоректно измерване.
шоп - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
andy_forresite написа:
Какво ще кажеш за системите, при които чугунен котел вади пушек с по-ниска температура от тази на водата в него? Откакто го четох в този форум съм си го поставил за задача да го осмисля и проумея как става това и до ден днешен не съм си отговорил. Няма топлообменник на кюнците, питал съм.
Анди, чел съм го, мислих 2 секунди......ми няма как. Тогава водата ще гопли пушека и няма как да се случи. Некоректно измерване.


Всъщност има как, но не го препоръчвам. Особено за котел монтиран в котелно.


Котела се връзва на противоток. Писъл съм за монтиран от мен 10 секционен виадрус качен върху зидан оджак от огнеупорни тухли. Отопляваше се оранжерия и се горяха сурови и мокри метровици. Конденз имаше като река, които пак изхаряше в оджака, а димните газове бяха 40-50 градуса:-) и по-ниски даже.
filmatoplo - майстор
Tия неща ако ги мислиха в Бош и Грейко ехеее :) я подскаже им че те не знаят :wink: .
шоп написа:
Трифон П.Трифонов написа:
andy_forresite написа:
Какво ще кажеш за системите, при които чугунен котел вади пушек с по-ниска температура от тази на водата в него? Откакто го четох в този форум съм си го поставил за задача да го осмисля и проумея как става това и до ден днешен не съм си отговорил. Няма топлообменник на кюнците, питал съм.
Анди, чел съм го, мислих 2 секунди......ми няма как. Тогава водата ще гопли пушека и няма как да се случи. Некоректно измерване.


Всъщност има как, но не го препоръчвам. Особено за котел монтиран в котелно.


Котела се връзва на противоток. Писъл съм за монтиран от мен 10 секционен виадрус качен върху зидан оджак от огнеупорни тухли. Отопляваше се оранжерия и се горяха сурови и мокри метровици. Конденз имаше като река, които пак изхаряше в оджака, а димните газове бяха 40-50 градуса:-) и по-ниски даже.
А температурата на водата, оранжерията.... Много енергия е губена за изпаряване на водата от дървесината. Нисък КПД. Това си е чиста загуба.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Какъв котел да избера бош + биотек или бисолит + бисолит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: