• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, предстои ми монтаж на парно на двуетажна къща. Двата комплекта на които съм се спрял са пелетен котел бош 32 кв + горелка биотек и пелетен котел бисолит + горелка босолит. Моля специалистите да изразят мнение, защото във всеки магазин ми рекламират различно. Или пак ако има трети вариант по-добър от тези два пак може да го споделите.
Благодаря

Прикачен файл

Screenshot_2017-08-22-21-17-29.png

Прикачен файл

Screenshot_2017-08-22-21-18-37.png
gnt69 - майстор
Аз съм за котел Грейко + горелка Грейко.
gnt69 написа:
Аз съм за котел Грейко + горелка Грейко.
...по доброто ''парно''.
andy_forresite - майстор
Ходил съм в магазин, където продават и двата котела. Понеже нищо не ми рекламираха, а ми се искаше, подхвърлих че бисолид е по-добър котел. Продавачът ме погледна учудено и с повдигане не едната вежда каза "От бош?". Моето мнение е като неговото - че бош е по-добре конструиран топлообменник и с добра изолация, въпреки наличието на димогарни тръби в бисолида. Всъщност тръбите не са панацея. Бошовете показват много добри резултати с една и съща горелка, като единствения параметър, по който съдя, е температурата на пушека по време на работа на горелката. Но трябва да се направят някои подобрения в котела за по-добро усвояване.
Най-доброто сравнение между две системи и у вас да се отопляваш на едната и после на другата при наличие на топломер в случай на малки разлики в постиганите резултати спрямо разхода на гориво. Това няма как да го направиш, така че минаваме на вариант две, който не никак лош - отиваш да видиш как горят двете комбинации в хора, които са ги закупили и ги ползват. Единственият проблем, е че в момента това много трудно ще стане.
Третият вариант е този, който ти правиш в момента - питаш във форум и се надяваш да ти дадат хубав съвет кое да избереш.
LazarGanev - "Велик майстор"
Който и да избереш - все си от страната на булката :cool:
LazarGanev написа:
Който и да избереш - все си от страната на булката :cool:
Ехеее, на Лазар неска му е полов ден.
Наздраве и на топло!
filmatoplo - майстор
Грейко му е майката,или ти искаш да продължиш цяла зима с въпросите.
energo - специалист
filmatoplo написа:
Грейко му е майката,или ти искаш да продължиш цяла зима с въпросите.

Значи грейко пред Бош, или защото ти продаваш едните?
Има производители който произвеждат котли от столетия,а ти грейко... :?
А въпросите за грейко котли и горелки на стига една зима ...над 600 страници исписахте само в една тема! =D>
jabata - специалист
energo написа:
Значи грейко пред Бош, или защото ти продаваш едните?
Има производители който произвеждат котли от столетия,а ти грейко... :?
А въпросите за грейко котли и горелки на стига една зима ...над 600 страници исписахте само в една тема! =D>
Bosch ли произвеждат котли от сто години :-D не ме разсмивай, за да не ти разяснявам как и защо от днес за утре Bosch започват да правят котли. Защото само за инфо, допреди 10 години Bosch въобще не правиха котли, те и в момента не правят, а само брандират. Само ще ти дам жокер, а именно Dakon.
А Bosch-a от къде ще го вземеш, от местния търговец, който при проблем ще ти каже оправяй се, аз си продадох стоката ли.
Преди да плюеш про грейко, и да възхваляваш великия Сив котел Bosch, моля ти се прочети за горелката на грейко....и за особеностите на котела, или питай търговец, и тогава ще си говориме. Помеждувпрочем, котела не е чак толкова лош, колкото се опитваш да го изкараш. Има си редица предимства.
Christo - майстор
Ей тук http://www.bafa.de/SharedDocs/Downloads ... nFile&v=21
са изброени всички разрешени за употреба котли на дървени трески и пелети в Германия. Няколко стотин модела.... Бош нещо ги няма. Пропуск ли е, друга ли е причината?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Какъв котел да избера бош + биотек или бисолит + бисолит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: