• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
imegogo - специалист
така един познат ще сменя котела и се чуди какъв да вземе държи да е на пелети и твърдо гориво,като ще се използва основно на пелети вариантите,който се спрял са
viadus с пелетна горелка
комбиниран greyko expert
според вас кой е по-добрият вариант като кпд,цена
jabata написа:
m.eit написа:
Когато Грейко направят котел който на максимална мощност на горелката ,при 60 градуса на водата вади димни газове 75-85 градуса тогава ще им харесам котела.Щото камината им, това го прави без проблем! :weedman:
Такива стойности ще ти ги докара всеки един котел на пелети. Подчертавам всеки един читав котел на пелети, а не комбиниран.
Проблема идва оттам че ние си взимаме котел на дърва, слагаме му една пелетна горелка, и плюеме котела после че бил неефективен. Ами няма да е ефективен. Този котел е конципиран ............. А такива котли на пазара са малко. Bosch, ...... и т.н. са котли на твърдо гориво, които допълнително им е сложена пелетна горелка, и те на пелети са всичко друго но не и ефективни.
Стига глупости!!!...както се казва в една реклама, която няма да рекламирам.
Купи си Харгаснер ако можеш и няма да пишеш повече тука.
Перфектните неща са прости. Един тъп Дакон е толкова просто измислен, че ако не си с 2 (две бе) леви, ще си го направиш да преборва глобалното затопляне, та пушек се дига и то за без пари. Ма колко да свалим газовете, че да не прекалим и загубим повече...?
Те топлотехниците в такива изцепки си мълчат и с право, че си пазят хляба, ама ние си умуваме.

imegogo, човека да не се занимава с вечни котли, че живота си отиде.
Чисто пелетен Грейко и да си гледа рахатя. Някога, съвсем наскоро, Мама ми каза- Сине, не се връщай назад! Нея вече я няма, но вечен котел ще остане само в историята, а не за поколенията.
Който разбрал-разбрал, както казва Филматопло, на останалите- Приятен успех!

Makro, Бисолид, много стара и изпитана.......както го каза...???!!! Породоподобно копие та и от скоро.
filmatoplo - майстор
:partyman: Филма днеска е рожденик да не напиша някоя глупост :lol:
filmatoplo написа:
:partyman: Филма днеска е рожденик да не напиша някоя глупост :lol:
Ихууууууу, чиститу на Филматори! Неска е простено бе. Минаваме на червено по случая.
................вино, не светНофар.
filmatoplo - майстор
:wink: Човека не знам какъв котел ще избере ,то при тоя избор ,ама аз избрах сега няколко Бири . :drinkers:

Прикачен файл

bnm1.jpg
filmatoplo написа:
:wink: Човека не знам какъв котел ще избере ,то при тоя избор ,ама аз избрах сега няколко Бири . :drinkers:
Аз пък избрах Б.....Б.......бургаско. Нали булката е бургаска, смейш лш да кръшкаш от марката?!!!
Каквото и да се избере, се ще стопли душата и кокалите. На сяка гара има пътници, както са казва.
Май нещо такова беше, хаха.
andy_forresite - майстор
Филм, честит рожден ден :) По-малък си от мен с 13 дни. Е, може би годината на раждане има някакво значение.
Давам ти 5 лева ако свалиш сърфиста от снимката (с бирата) с тая М16-ка от аватара ти :lol: Майтапя се. Жив и здрав и да продължаваш все така да помагаш на хората.

За да не съм съвсем спам ще кажа: "Колкото по-малка нужда от топлина има жилището, толкова по-малко значение има какъв котел ще се вземе". (andy_forresite)
filmatoplo - майстор
:-D Автомата ми е Хеклер кох ,бати тъпото име .

Прикачен файл

870222733_preview_H&KMP5A2WideForearm.jpg
870222733_preview_H&KMP5A2WideForearm.jpg (84.1 KиБ) Видяна 1913 пъти
jabata - специалист
Ами тогава честит рожден ден и от мене :) , и наздраве.... :drinkers: Колкото до свалянето на сърфиста, зарежи я тази работа за утре, днес си рожденик все пак :) Позволено ти е и да не работиш :)
m.eit - специалист
jabata написа:
m.eit написа:
Когато Грейко направят котел който на максимална мощност на горелката ,при 60 градуса на водата вади димни газове 75-85 градуса тогава ще им харесам котела.Щото камината им, това го прави без проблем! :weedman:
Такива стойности ще ти ги докара всеки един котел на пелети.
jabata написа:
Подчертавам всеки един читав котел на пелети, а не комбиниран.
Проблема идва оттам че ние си взимаме котел на дърва, слагаме му една пелетна горелка, и плюеме котела после че бил неефективен. Ами няма да е ефективен. Този котел е конципиран за дърва, а не за пелети, и за това на пелети КПД-то му е ниско. А един чисто пелетен котел той си има димогарни тръби, турболатори, и т.н. и с тях спокойно сваля температурата на димните газове на 80.Сигурно има и комбинирани котли, които докарват тези стойности, но те са малко. За да се докарат тези стойности, трябва котела да е наистина правилно измислен, и още при конструирането му да е помислено че ще има огнище за твърдо гориво, и горелка. А такива котли на пазара са малко. Bosch, Bisolid и т.н. са котли на твърдо гориво, които допълнително им е сложена пелетна горелка, и те на пелети са всичко друго но не и ефективни.Подчертавам всеки един читав котел на пелети, а не комбиниран.
Проблема идва оттам че ние си взимаме котел на дърва, слагаме му една пелетна горелка, и плюеме котела после че бил неефективен. Ами няма да е ефективен. Този котел е конципиран за дърва, а не за пелети, и за това на пелети КПД-то му е ниско. А един чисто пелетен котел той си има димогарни тръби, турболатори, и т.н. и с тях спокойно сваля температурата на димните газове на 80.
Не случайно съм написал,(Когато Грейко направят котел който на максимална мощност на горелката ,при 60 градуса на водата вади димни газове 75-85 градуса тогава ще им харесам котела.)
При подържаща мощност 3–5 киловата сигурно го правят някои пелетни котли,но дали е така при максимална(примерно 20 киловата) и 60 градуса на водата в котела? Защото на добрите пелетни камини не им е проблем.Температура измерена в центъра на потока в димоотвода ,а не на външната стена на кюнеца!
Ще дадеш ли пример,ама на такъв котел някъде монтиран ,та да можем да измерим температурите,щото каталожните данни са едно(правени в лабораторни условия )а на практика нещата често са по различни.

Дори прескъпият пелетен котел HERZ,дава 105 градуса на димните газове при минимална мощност на горелката ,а той си е проектиран като чисто пелетен котел и си има всички екстри,че и повече от споменатите от теб!
Последна промяна от m.eit на ср сеп 13, 2017 11:36 am, променено общо 4 пъти.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Какъв котел да избера бош + биотек или бисолит + бисолит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: