Най - вълнуващия въпрос зимно време.
djshomi - напреднал
Мисля да сменям турския котел и в момента има един Виадрус 8 секци които мисля да го взема но ще ми е голям, знам че може да се разцепи и да се махне секция и да се намали но попаднах на едно мнение в друга тема нaписано от filmatoplo " В место да си играеш да махаш глидери , сложи в задния край на котела -огнеопорни тухли " - " Шамот ми е на 8 км.". Идеята е ако така става да не го цепя. Ако имате и някаква друга идея за намаляне на KW , защото все някога ще се мине на пелети, а от това което съм прочел тук съм разбрал че Виадруса ако е преоразмерен спрямо горелката КПД му е ок и няма нужда да го дигам на стойки и там да вкарвам горелката. Отоплявам къща на два етажа по 75 кв. на етаж ПВЦ, външна и вътрешна изолация един бойлер 200 л., в момента турският пушилник е 5 секционен 32 KW на въглища ако не се лъжа и ми е големичък но пък тази зима на -25 си беше ок. Та въпроса удачно ли е с огнеопорни тухли и примерно в преходните сезони може да е 4 секционен, а в студа колкото ми трябва. Също какви са минусите от така намалени KW на котела, възможно ли е да се намалят така, запазва ли се КПД на котела.

Едит: Сега рових и попаднах че има Вакуумно-формовани плочи от керамични влакна, ако става номера да ги ползвам за пълнеж зад огнеупорните тухли защото имат топлоизолациоони свойства ще ок.
filmatoplo - майстор
:) Значи знаеш най лесния и гъвкав начин .
djshomi - напреднал
Дали да е само с тухли те все пак отделят топлина или да сложа в задния край Вакуумно-формовани плочи от керамични влакна или каменна вата и да ги затворя с огнеопорни тухли. Така ще има по голяма Т разлика в секциите и се притеснявам да спукам котела?
filmatoplo - майстор
Вариант 2-правиш метална решетка от армирано желязо и преграждаш по вертикала горивната камера ,номера е да събира по малко гориво ,скарата да може да се мести .
djshomi - напреднал
Мерси не бях се замислял в тази посока.
andro440 - майстор
аз пък съм на друго мнение ,че ако е с 10 секции ,че е още по добре и ще усвоява почти всичко ,не мога да разбера ,защо искаш да скопиш хубавия котел и да не ти достига мощност .Всъщност не разбрах какво ще гориш и как ?
djshomi - напреднал
За момента дърва, по натам при контролирано горене(пелети) знам че е по добре голям топлообменник.

Тема "Намаляване на топлинна мощност на котел Виадрус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: