Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 - специалист
Преработване на всички видове котли твърдо гориво на пелети. Мога да кача снимки на моят котел Де Дитрих направени са 5 хода. Тем. на изхода на котела е 105 градуса при максимална мощност.
phantom_ - специалист
Ами качи да видим :-D
Miro4774 - специалист
Това е на колега от форума снимката. По неговата схема съм го направил с ламарини.

Прикачен файл

IMG_5256.PNG
Последна промяна от Miro4774 на чет авг 31, 2017 6:52 am, променено общо 1 път.
andro440 - майстор
на готово ли чакаш ,колега с тази точка ,която си написал :?
Miro4774 написа:
.
andro440 - майстор
А аз ще кача снимки ,на един виадрус У-26 ,как полудява ,когато е сложен на фундамент /кутия / и на дъното му, е направен отвор в който отвор ,да влиза огън от една ...нескопосана горелка ,която гори всичко :-D
andy_forresite - майстор
Да определим какво се усвоява от котел Х. За целта нека му предоставим точно определено количество гориво и да се разберем каква е калоричността на горивото.
С други думи да оставим системата да работи с например 10 киловата и да присъединим също 10 kw радиатори като така стартираме и казваме кой каква температура на водата е постигнал. Естествено всички регулатори като термоглави и антикондензни вентили трябва да се изключат. Помпа отопление на средна скорост. Само по разхода и температурата на комина не може да се разбере много за степента на усвояване. Най-добре би било с топломер, но са прекалено скъпи.
Последна промяна от andy_forresite на чет авг 31, 2017 8:08 am, променено общо 1 път.
Димитър Димов - специалист
[quote="Miro4774"]Преработване на всички видове котли твърдо гориво на пелети.
Не разбрах предлагаш ли си услугите като човек който преработва котли от тв.гориво на пелети или имаш желание да помогнеш със съвет на тези които желаят да си преработят котлите ?
Miro4774 - специалист
Димитър Димов написа:
Miro4774 написа:
Преработване на всички видове котли твърдо гориво на пелети.
Не разбрах предлагаш ли си услугите като човек който преработва котли от тв.гориво на пелети или имаш желание да помогнеш със съвет на тези които желаят да си преработят котлите ?
Специално за котел Де Дитрих мога да помогна, защото в нас съм си направил нека и други хора който се интересуват да споделят мнения за други котли. Не се хваля или нещо подобно но за този котел примерно има много малко информация.
filmatoplo - майстор
:) Те производителите на котли не могат да си замерят КПД на котлите камоли в домашни условия . :-D Що се отнася до внедряването на отражатели в котлите почти пръв го правих и още го правя ,играчка си е .Признавам си някой от вас даже се справят и по добре за личния си котел ,разполагали са с време . :) Имам няколко добри идеи които успешно съм прилагал на котли Атмос,Дакон,Симе,Фероли,и други чугунени котли .Ако трябва да бъда най точен първите отражатели се появиха за Виадрус в Ерато редом с първите им пелетни горелки ,от там ние поехме щафетата да ръгаме всякакви ламарини в котлите .Евала на онези които си играеха да поставят -Шмиргели над пламъка . :)
Димитър Димов - специалист
Miro4774, просто не разбрах за какво иде реч.Аз съм с БОШ на тв.гориво и на този етап пелетите не са на дневен ред,но това не пречи тези които сте минали към пелети да обясните какво и що,пък и някоя снимка няма да е излишна.Все ще се намери някой на когото да сте от полза.

Тема "Преработване на котел от твърдо гориво на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: