• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,притежавам пиролизен котел Atmos DC18s,който нямам желание повече да използвам на дърва.След доста четене в този форум достигнах до извод,че най-подходяща пелетна горелка ако горивото са слънчогледови пелети е Greyko RB20.Въпросът ми е на коя врата на котела е по-удачно да бъде монтирана горелката.Другият ми въпрос е свързан с доработките по котела.Много ще съм благодарен ако някой сподели опит с този тип котли.
filmatoplo - майстор
Атмосите стават за горелки ,но точно 18 ката е с малък топлообменник ще има загуби към комина .Едвам 25цата става .Не ме разбирайте погрешно ,това е мое мнение ,а който си разполага само с такова котле нека му сложи горека ,исках да кажа че повече от тези 18 клв не може да усвои .Под въпрос е и къде да се сложи горелката заради малките камери отворите мисля 23 см няма място ни за горелка ни за пепел .
Благодаря за изказаното мнение по темата.В OLX видях да се продава сърщия котел с монтирано грейко на горната врата.Писах на човека да изкаже мнение за този вариант.За ефективност на котела предполага 70 процента.Общо взето е доволен.Наясно съм че този тип котли не са най-доброто решение за пелетна горелка,но в момента нямам друг избор.
joro39 - специалист
Прикачен файл:
изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (9.25 KиБ) Видяна 2398 пъти
filmatoplo - майстор
Не че не може да се монтира ама колко ще е ефективно.чудно ми е къде ще се развива този пламък след като между тавана на горивната камера и горелката има само 5 сантиметра ако горелката е на горната врата.
joro39 - специалист
Ела ще ти покажа, мужду другото Атмоса дава най - добро кпд когато е на горната врата и не е по -лесно да се сложи на горната врата както казваш.
vrangelov - специалист
С какво го мериш КПД? Аз мисля, че монтажът на @filmatoplo е най-правилен.
andro440 - майстор
Здравейте ,и аз да се намеся ,нали може ? Доколкото си спомням ,горната камера на обсъждания Атмос е малко по голяма или равна на барабан от пералня татрамат ,не се сещам обаче вратата с каква форма беше ,та според мен ,РБ-20 няма да е на 5 см от тавана на камерата -има си място . Друг е въпроса обаче ,какво ще стане с пепелта и къде ще пада .Според мен е по добре да се извърши монтаж на горелката ,колкото е възможно по ниско в котела -в случая на долна врата и да се мисли за прегради ,но това само филма Топлото ,може да каже,как къде и снимки да покаже ! :) а сега наздраве !
filmatoplo - майстор
:) Аз преди да пиша нещо съм го правил ,вземете ролетка и мерете отвора на горната врата на Атмос 18 ,да видим след като се монтира горелка с диаметър 159 колко остава от тавана на камерата , и 6-7 сантиметра да са това пак не ми се струва достатъчно пламъка да се развива да си получава пълното изгаряне .Пак повтарям монтирал съм тубусни горелки на горните врати ,където пламъка може да се развива и горивния процес си протича правилно .Никой не спира човека да си сложи Грейко на горната врата ,тя горелката ще работи някакси 2 кг на час си е топлина ще остане и за радиаторите .
filmatoplo - майстор
Днес имам заявка да се пелетизира един Атмос 40 киловата ,доста тясно котелно - единствен начин е да се монтира горека на горната врата ,не се изключва и обръщане на отварянето на вратите от дясно на ляво .Друга причина за монтаж на горната врата е запазването на целостта на котела без конструктивни промени .Горелката ще бъде тубусна модел GP въртящата камера ,мощността ще я умувам ,може би 25 .
  • 1
  • 2

Тема "Atmos DC18s на пелети." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: