Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср дек 23, 2020 11:17 amKenary написа:
Здравейте,
Разхода на пелети може да се понамали от настройките. Сега, покрай пандемията, имам повече време за котлето :). Имайте предвид, че 35 kw е сериозна стойност и е нормално да гори повечко. Както писах по-горе, разхода зависи много от външни фактори - каква температура искате, изолация, дограма, термостати, качество на пелети и т.н. След това е и настройката. При заводски настройки, тази година, за 16 часа ми гори 4 чувала. С натаманяване само с вентилатора, успях да ги сваля на около 3 и малко. Продължавам с опитите. :). Има неща с които все още не съм наясно, например колко трябва да са газовете при горене в първа и в максимална степен. Чета по форумите, но за различните котлета и камини, стойностите с различни. А за моето Pell Easy 35 инфо няма! :(
Ще се радвам, ако някой може да помогне с мнения. Ако аз мога да съм полезен на някого, пишете, или звънете - моя тел е 886 15 38 18 - Васил.

Поздрави,
Здравей :) още съм в начален стадий от 2седмици.Изчетох всичко тук каквото има за четене, и след два дена в котелното и хиляди настройки засечки на разход го докарах за сега до 1.70-1.80 кг на час . 9 радиатора с термо глави подържам 24 гр в помещенията нямам бойлер. P010 ми е 13 , P018 -40 Вентилаторите са индивидуални в моя случай P024 -40 , P028 90 . Темп на водата ми е 65 гр като ми подържа с тия настройки в това време /топло според мен/ м/у 55-58 гр на водата./карам го на 1-ва степен само като го запаля буха на ауто можеби час да влезе в режим. Направил съм го иначе по димни газове да влиза в модулация на 130 гр, ако го забравя на ауто режим. На първа степен с тия настройки димните ги държи 92-98, на макс режим /автоматичен/ вдига най много 136 гр. Уча се още тепърва навлизам в материята :) Горенето го правя пламъка да има жълт хубав вид :) не както ми го бяха направили все едно жар с турбо вентилатор и всичко в комина :) Поздрави !
Да допълня , пелетите са някакви wolf 70/30 взех такива защото ми ги препоръчаха,не правят шлака ама пепел правят,чистя всичко на 2дена.
Добре си се справил! Аз р010 и 018 не съм ги пипал засега. Пробвам само с вентилатора. Р024 го намалих до 50. Пробвах и по-ниско, до 40, но ми се стори, че вдигна газовете над 110 и го вдигнах пак на 50. Аз обаче, това го правя след като котела достигне и премине зададената температура (при мен е 60*). Тогава минава в първа степен. Утре ще го включа само на първа и ще пробвам да намаля под 50, да видя газовете така.
По принцип аз го пускам на пета степен И не го намалявам. Когато стигне зададената t*, преминава в режим на стабилизиране (р007, 008 и 023). Два градуса над зададената t* преминава в първа степен. Ако продължи да вдига и мине зададената т* с пет градуса, включва ЕСО mode - изключва и чака да се охлади. Но не се гаси! Падне ли под 45* само се пуска. Аз се опитвам да го докарам максимално бързо до този момент. Затова сутрин го оставям да работи на пета. В този режим р028 го намалих на 60. Не ми харесва много, защото газовете са ми високи - средно 140 - 150. Достигат и 160. Намалих вентилатора на 50, и газовете паднаха малко. Но, тук идва въпроса - ако в минимална вентилатора е 50, тогава в макс трябва да е повече...! :) Може да намаля 024 до 40 утре и да видя как ще се държи.
Имам няколко въпроса - разхода, който си получил - на килограм ли е, или на чувал? Ако е на кг., звучи просто перфектно! Може би, защото си само на първа степен. При мен в пета степен, разхода е един чувал (15 кг.) на 2 часа. Като стигне обаче зададенста т* ( обикновено след около 4 часа и два чувала), после вкл първа и евентуално ЕСО, следващите 8 - 10 часа минавам с един чувал. Получава се за 12 - 14 часа - 3 чувала (45 кг.).
Ако действително разхода ти е в кг и ползваш само първа степен, след колко време достига зададената температура?
На кой режим викаш “модулация”? Не знам р055 за какво е? И защо на него мерните единици са х2?
Ползваш ли приложението за мобилните устройства? Ако да - там показанията на вентилатора съвпадат ли с тези от контролрера на котела? При мен на телефона ми показва с 40 повече, отколкото на котлето.
Моите пелети са 100% иглолистни. Има пепел, но не е свръх. Първата година бях само с широколистни, втората 70 - иглолистни, 30 - широколистни. Прпелта е малко повече, но поносимо. Горивната камера я чистя през ден. Един път седмично основно.
Весела Коледа!
Поздрави,
Прикачен файл:
EAC83B55-F039-4B3C-9C87-52A563F57570.png
чет дек 24, 2020 7:02 pmKenary написа:
Добре си се справил! Аз р010 и 018 не съм ги пипал засега. Пробвам само с вентилатора. Р024 го намалих до 50. Пробвах и по-ниско, до 40, но ми се стори, че вдигна газовете над 110 и го вдигнах пак на 50. Аз обаче, това го правя след като котела достигне и премине зададената температура (при мен е 60*). Тогава минава в първа степен. Утре ще го включа само на първа и ще пробвам да намаля под 50, да видя газовете така.
По принцип аз го пускам на пета степен И не го намалявам. Когато стигне зададената t*, преминава в режим на стабилизиране (р007, 008 и 023). Два градуса над зададената t* преминава в първа степен. Ако продължи да вдига и мине зададената т* с пет градуса, включва ЕСО mode - изключва и чака да се охлади. Но не се гаси! Падне ли под 45* само се пуска. Аз се опитвам да го докарам максимално бързо до този момент. Затова сутрин го оставям да работи на пета. В този режим р028 го намалих на 60. Не ми харесва много, защото газовете са ми високи - средно 140 - 150. Достигат и 160. Намалих вентилатора на 50, и газовете паднаха малко. Но, тук идва въпроса - ако в минимална вентилатора е 50, тогава в макс трябва да е повече...! :) Може да намаля 024 до 40 утре и да видя как ще се държи.
Имам няколко въпроса - разхода, който си получил - на килограм ли е, или на чувал? Ако е на кг., звучи просто перфектно! Може би, защото си само на първа степен. При мен в пета степен, разхода е един чувал (15 кг.) на 2 часа. Като стигне обаче зададенста т* ( обикновено след около 4 часа и два чувала), после вкл първа и евентуално ЕСО, следващите 8 - 10 часа минавам с един чувал. Получава се за 12 - 14 часа - 3 чувала (45 кг.).
Ако действително разхода ти е в кг и ползваш само първа степен, след колко време достига зададената температура?
На кой режим викаш “модулация”? Не знам р055 за какво е? И защо на него мерните единици са х2?
Ползваш ли приложението за мобилните устройства? Ако да - там показанията на вентилатора съвпадат ли с тези от контролрера на котела? При мен на телефона ми показва с 40 повече, отколкото на котлето.
Моите пелети са 100% иглолистни. Има пепел, но не е свръх. Първата година бях само с широколистни, втората 70 - иглолистни, 30 - широколистни. Прпелта е малко повече, но поносимо. Горивната камера я чистя през ден. Един път седмично основно.
Весела Коледа!
Поздрави,
Весела коледа и на вас ! Разхода го меря като го напълня до горе бункера до ръба , и след примерно 12 часа пак го допълвам до горе, като приемам че цял чувал е 15 кг и после допълвам като тегля на кантара колко добавям. Деля го на часовете и получавам за час разход средно. Това ми е идеята да го държа на зададена 65 гр за да не е достига и да работи само на 1-ва степен , по прочетеното от мене 1-ва степен е режим на модулация.на 1-ва ми подържа м/у 53-58 гр зависи от времето на вън.Днес примерно достигна и 66 гр като на вън беше 13гр. Параметър p055 е за настройка на димните газове за влизане на режим модулация , мойте са 65х2 = 130 гр. Но някъде на авто режим влиза на 135гр демек на 1-ва степен . Нямам приложение и wifi за съжеление :) поздрави трудно ми е да пиша по тел ;) п.с. Сега съм го оставил P010 на 10 и за сега държи 53гр. На вън е 7 гр.
Последна промяна от Vampiress на пет дек 25, 2020 1:18 am, променено общо 1 път.
https://orenda-therm.com/download/produ ... bbc9f3.pdf в общи линии се придържам към тези параметри да го насроя до към 20kw защото 35 ми са в повече :) като индивидуално добавям за моя по малко отгоре,и така занимавка :) сложил съм му една лайфи камера :) сега гледам 55гр е вдигнал ..

Прикачен файл

9F19D218-B003-4F48-A8C3-3070090568D7.png
вт дек 10, 2019 11:03 amKenary написа:
Здравейте,
Пепелника е със сантиметър по тесен и къс от отвора и пепелта пада между него и стените на бункера. Не е голям проблем, но дразни и затлачва. Като писах на „инженерите“ ми отговориха, че всички котлета са така. За мен това е пропуск при проекта. Аз съм решил проблема с малко побългаряване. Ако има колега със същия проблем, да пише. Ще му кажа какво да направи.
Здравей ! Да имам същия проблем, може ли да споделиш какво да направя.За начало ги поогънах но същата работа.Да попитам и друго :) моят котел го чистя на два дена и ми се струва че има адски много пепел,двата странични до горе,големия до средата и от страни още толкова,дали е нормално , не съм пробвал с други пилети . Благодаря
Привет,
Най-много пепел пада между горивната камера и задната стена на бункера. Там често затлачва и трябва да се почиства с нещо остро.Тази пепел не попада в големия пепелник отдолу, защото той не стига до края, и се пълни между задната стена и пепелника. Затова задния край на големия пепелник съм го отрязал отгоре от двата края на задния край на 10 см. с флекс и задната част от ламарината съм я изкривил навън, така че при поставен на място пепелник да опре в стената. Така пепелта, която пада между горивната камера и задната стена, вече попада в пепелника. Ще пусна снимка.
Отстрани на пепелника също пада пепел, макар и не толкова много, но там не може да се приложи подобна схема, защото няма да може да влиза пепелника. :) Там засега нищо не съм правил, но съм намислил да монтирам планки, които при поставяне на пепелника вътре да се отварят настрани и да "прибират" пепелта навътре.
Относно пълненето с пепел на пепелниците - зависи от две неща - колко часа използваш котлето и от качеството на пелетите. Аз съм с добра изолация и в най-студеното време го ползвам не повече от 10 - 12 часа. Нощем не гори. При такава максимална за мен употреба големия пепелник го пълни почти догоре за 4 дни. Засега не е студено и го използвам 5 -6 часа, даже и по-малко. При този интензитет на ползване за седмица пепелниците се пълнят до средата.
Има пелети, които правят мнооого прах. Тези, с които съм сега, правят два пъти повече от широколистните. Ако използващ котлето целодневно и пелетите съдържат повечко прах, е нормално да се пълнят пепелниците.

Относно настройките, за да сваля изгорелите газове до към 120 - 130 градуса, както го дават по книжката, намалих вентилатора на 30. На пета ми вдига газовете до 140 - 150, но ще го оставя така, защото ми даде грешка като свалих вентилатора на 20. :). Сега ми се струва, че гори по-добре.
Поздрави,

Прикачен файл

Pepelnik.jpg
Pepelnik.jpg (34.18 KиБ) Видяна 1723 пъти
вт дек 29, 2020 6:28 pmKenary написа:
Привет,
Най-много пепел пада между горивната камера и задната стена на бункера. Там често затлачва и трябва да се почиства с нещо остро.Тази пепел не попада в големия пепелник отдолу, защото той не стига до края, и се пълни между задната стена и пепелника. Затова задния край на големия пепелник съм го отрязал отгоре от двата края на задния край на 10 см. с флекс и задната част от ламарината съм я изкривил навън, така че при поставен на място пепелник да опре в стената. Така пепелта, която пада между горивната камера и задната стена, вече попада в пепелника. Ще пусна снимка.
Отстрани на пепелника също пада пепел, макар и не толкова много, но там не може да се приложи подобна схема, защото няма да може да влиза пепелника. :) Там засега нищо не съм правил, но съм намислил да монтирам планки, които при поставяне на пепелника вътре да се отварят настрани и да "прибират" пепелта навътре.
Относно пълненето с пепел на пепелниците - зависи от две неща - колко часа използваш котлето и от качеството на пелетите. Аз съм с добра изолация и в най-студеното време го ползвам не повече от 10 - 12 часа. Нощем не гори. При такава максимална за мен употреба големия пепелник го пълни почти догоре за 4 дни. Засега не е студено и го използвам 5 -6 часа, даже и по-малко. При този интензитет на ползване за седмица пепелниците се пълнят до средата.
Има пелети, които правят мнооого прах. Тези, с които съм сега, правят два пъти повече от широколистните. Ако използващ котлето целодневно и пелетите съдържат повечко прах, е нормално да се пълнят пепелниците.

Относно настройките, за да сваля изгорелите газове до към 120 - 130 градуса, както го дават по книжката, намалих вентилатора на 30. На пета ми вдига газовете до 140 - 150, но ще го оставя така, защото ми даде грешка като свалих вентилатора на 20. :). Сега ми се струва, че гори по-добре.
Поздрави,
Здравейте и за много години ! Като гледам снимката явно си взели поука,защото моя пепелник беше фабрично клъцнат :) и аз само го огънах малко резултат 0 айде 1 :) така относно вентилатора забелязах , че като духа на вън и при P024-35 много ми падат изг.газове на 84-88 гр. И съотвено темп на водата ми става 50-51 гр. Коригирал съм го на P024-45 сякаш е малко по добре,P028-75. Пелетите P010-10 и P018-35. В общи линии като стане водата на 51-52гр. го пускам на 2 и за половин час стига 60гр и после пак на 1 и става време да го гася :) това всичкото при външна темп. 8 гр... Купих си и wifi но си свалих на Fumis приложението по малко бъгаво е и по лесно го свързах ... ами това е от мен .
pechkata - специалист
При почистен котел градусите падат със около 20 в кюнеца - по това разбирам кога трябва да си чистя котела... :idea:
Здравейте. Мисля да си купя 20 киловатовата версия на котела, но на мен ми трябва не за отопление , а за захранване с гореща вода на пастьоризатор за сок. Купешкият модел на пастьоризатора работи с 14 киловата нагревател на ток. Пастьоризатора работи по следния начин - през 80 литров казан с вода минава 12 метра серпентина . Сока тече по серпентината и за да се пастьоризира трябва да достигне около 80 градуса . За целта водата в казана трябва да се поддържа около 85 градуса. Та въпроса ми е дали котела може да поддържа изходяща вода на 85 градуса. В описанието пише ,че максималната работна температура е 85 гр , но може ли чрез настройките да се зададе да я поддържа тази температура - да се включва , да се изключва и да поддържа постоянна температура около 85 гр на изхода?

Тема "ПЕЛЕТЕН КОТЕЛ BURNIT PELL EASY настройки и мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: