Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Здравейте, има ли на пазара подобна пелетна камина? Най-малката мощност, която намирам, е 14-16 кВт...Екоспар и Грейко. Става дума за апартамент, 2 радиатора и лира, бойлер, общо не повече от 5-6 кВт. Може да се ложи още един радиатор, ама е с условности. Режим на отопление - да е икономичен, изолация има що годе добра :) Досега се горят дърва, 10-15 м3 на сезон.
Та, идеи някакви?
andy_forresite - майстор
Минима или бижу. И да има някаква италианска 8 кв кой ще каже дали е добра, настройка, профилактика, резервни част и сервиз. Бижу има поддържане на жар и степените може да се намалят на 4,5; 7 и 9. Ще стане идеално.
kalin72 - майстор
Добре, тъкмо ще имам наблюдения над работата на едно Бижу тази зима..
filmatoplo - майстор
Аз съм така 32 глидера хаш 600 ,една лира ,и бойлер 80 литра .Притито оригинал беше с 10 клв топлообменник да съм го увеличил до към 14 сега на пелети му подавам постоянна доза 1 кг на час тури го 5 киловата .Трета степен и втора са само междинни при запалване по бързо да вдигне температура ,иначе постоянно работи на едно ,в големите студове през полувин час ги сменя на втора за по 5-10 минути .Значи търси нещо най малко мощно .

Тема "Пелетна камина с водна риза под 10 кВт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: