Най - вълнуващия въпрос зимно време.
delsol - помощник
n_a написа:
Извън темата, но, наистина ли на Втори етаж няма ни баня, ни тоалетна?
Изобщо няма вода на втория етаж. Но жената ме яде в момента, че иска баня с тоалетна и горе, така че сигурно ще има в близко бъдеще и горе...

Последно реших да бъде колекторна схема в окачения таван на втория етаж и по пода на първия. Колектор за 2 радиатора и лира на първия и за 7 радиатора на втория етаж. Тръбите до колекторите смятам да са ППР с фибростъкло, от колекторите до радиаторите да са PEX/AL/PEX 16mm.
Прилагам и една схемичка в този вариант. Според вас има ли нещо нередно при този вариант?
Прикачен файл:
5.jpg
delsol - помощник
n_a написа:
Извън темата, но, наистина ли на Втори етаж няма ни баня, ни тоалетна?
Изобщо няма вода на втория етаж. Но жената ме яде в момента, че иска баня с тоалетна и горе, така че сигурно ще има в близко бъдеще и горе...

Последно реших да бъде колекторна схема в окачения таван на втория етаж и по пода на първия. Колектор за 2 радиатора и лира на първия и за 7 радиатора на втория етаж. Тръбите до колекторите смятам да са ППР с фибростъкло, от колекторите до радиаторите да са PEX/AL/PEX 16mm.
Прилагам и една схемичка в този вариант. Според вас има ли нещо нередно при този вариант?
Прикачен файл:
5.jpg
delsol - помощник
n_a написа:
Извън темата, но, наистина ли на Втори етаж няма ни баня, ни тоалетна?
Изобщо няма вода на втория етаж. Но жената ме яде в момента, че иска баня с тоалетна и горе, така че сигурно ще има в близко бъдеще и горе...

Последно реших да бъде колекторна схема в окачения таван на втория етаж и по пода на първия. Колектор за 2 радиатора и лира на първия и за 7 радиатора на втория етаж. Тръбите до колекторите смятам да са ППР с фибростъкло, от колекторите до радиаторите да са PEX/AL/PEX 16mm.
Прилагам и една схемичка в този вариант. Според вас има ли нещо нередно при този вариант?
Прикачен файл:
5.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
delsol написа:
Здравейте,....
Постоянно ми свети, че си ми отговарял, няколко пъти.... но нали форумът е бъгнат, та, би ли повторил, моля
delsol - помощник
За съжаление няма вода горе , но има идея да се направи баня с тоалетна и горе.

Πocлeднo peшиx дa бъдe ĸoлeĸтopнa cxeмa в oĸaчeния тaвaн нa втopия eтaж и пo пoдa нa пъpвия. Koлeĸтop зa 2 paдиaтopa и лиpa нa пъpвия и зa 7 paдиaтopa нa втopия eтaж. Tpъбитe дo ĸoлeĸтopитe cмятaм дa ca ΠΠP c фибpocтъĸлo, oт ĸoлeĸтopитe дo paдиaтopитe дa ca РЕХ/АL/РЕХ 16mm. Πpилaгaм и eднa cxeмичĸa в тoзи вapиaнт. Cпopeд вac имa ли нeщo нepeднo пpи тoзи вapиaнт?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Получавам 5-то съобщение, че авторът на темата е писал, а няма нищо. Това, в течение на няколко дена. Блокирана ли съм?
Bobi Arnaudov - специалист
Сега ще се изкажа и аз по темата /може да ме сметнете за неподготвен, ама както и да е/. Значи при мен до миналата година източника на топлина /камина с водна риза/ беше на втория етаж. Сега я местя долу в мазата. Системата ми е разделена на 2 контура - един за бойлера и един за вторият етаж + стълбището /първият етаж не е мой, но си имам собствен вход и стълбище/. Цялата къща е 110кв.м., от които около 25 са стълбище. Тръбите за системата на вторият етаж са ми 3/4 цола, като от мазата до вторият етаж майките ми са по 1 цол.Засега само 3 от 5 стаи са с каменна вата и гипсокартон на тавана и външните стени, но всяка отпуска /понеже съм моряк - 35 на 35 дена/ гледам да правя по една стая. Всички врати и прозорци са ПВЦ дограма.
До миналата година майките бяха по 3/4 цола разделени на 2 контура /без контур за бойлера/ и се отоплявах достатъчно добре, като се има в предвид, че нямах нито дограма, нито вътрешна изолация, а и камината не гореше денонощно.
delsol - помощник
Нищо не се показва във форума, пиша вече пет пъти поне?
delsol - помощник
Още ли е бъгнат форума?
delsol - помощник
n_a написа:
Извън темата, но, наистина ли на Втори етаж няма ни баня, ни тоалетна?
Надявам се вече да мога да отговоря и да ъпдейтна малко темата. На втория етаж няма нито баня, нито тоалетна, нито прекарана вода. Жена ми настоява да имаме такава и горе, така че мисля и по този въпрос.

Последно реших радиаторите на втория етаж да се захранват от колектор монтиран в окачения таван, защото само през тавана мога да вляза във всяка стая. Т.е ще имам ППР тръба със стъклофибри 25мм от котела до колектора(растоянието е около 25-26м) и от там Pex/Al/Pex 16мм до всяка стая (с по два радиатора) около 7 до 10 метра .
За първия етаж не знам дали да бъде на отделна тръба от котела и да се командва от отделен термостат като втора зона със някакви задвижки или просто да си пусна по едно отклонение от главната тръба до кухня и баня заедно и едно за хола?

Колега idealist, това удачен вариант ли е вместо два кръга на втория етаж?
И другото което не ми е ясно е, трябва ли отделна помпа или тази в котела(Бош Конденз 2500 най вероятно) ще може да върши работата? Ако първия етаж е отделен кръг трябва ли и там помпа отделна?
Прикачен файл:
24381d1505851270-помощ-за-изграждане-на-локално-парно-с-газов-котел-5.jpg

Тема "Помощ за изграждане на локално парно на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: