• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kondor1 - специалист
На цената ли :)
radius - майстор
Е цената е като за качествено.
Kondor1 - специалист
Имало термоглави с пълно затваряне и непълно. По някакво означение може ли да се различават кои какви са? Намерих една Херц механична - не знам колко я бива, но ми върши работа поради компактния размер, защото мястото е малко неудобно. Непълното затваряне предполагам зависи от термоглавата, а не от вентила? Не е монтиран вентилът още, така че има възможност да избера друг.
prascho - майстор
привет,

В къщи сме с ъгловите кранчета от снимката с пластмасова механична глава. Може ли да се подмени само пластмасовата част с термоглава или е необходимо да се подменя и ъгловия кран. Ще минаваме на пелети. Благодаря за препоръките.

Прикачен файл

kran radiator.JPG
LazarGanev - "Велик майстор"
Wow, кой е навивал тези кранчета :shock: ? Където видял резба, навивал тефлон :lol: . А иначе по темата - да, трябва да се сменят и вентилите и то като гледам най-добре с аксиални.
Kondor1 - специалист
Не само, че е навил тефлон, ами и кранчето ми се вижда сложено от долния край на радиатора. Дали има и отгоре?
prascho - майстор
При нас кранчетата на радиатора са долу в дясно. Между първи и втори глидери долу има гумена тапа. 20години отопляваме част от квадратурата с тези радиатори и до момента проблеми няма.

П.П. Тефлонът съм го сложил аз на радиатори, които за момента не се употребяват. Ако е толкова страшно положението ще го махна :). Сега трябва да се търсят аксиални термовентили с термоглави. Отопляваме за момента около 120м2 със седем радиатора. (четири са чугунени останали от едно време). Необходимо ли е един от радиаторите да остане с крана от снимката и да бъде винаги отворен докрай?
kozl - майстор
нед сеп 23, 2018 9:44 amprascho написа:
привет,

В къщи сме с ъгловите кранчета от снимката с пластмасова механична глава. Може ли да се подмени само пластмасовата част с термоглава или е необходимо да се подменя и ъгловия кран. Ще минаваме на пелети. Благодаря за препоръките.
Може би тези ще паснат по размер на кранчетата (стр.5)
Преди към 15-ина госини доста обикалях магазините, за да си сменя кранчетата с термовентили и размера на повечето термовентили беше различен от този на кранчетата, но все пак намерих и до сега си ги ползвам. А марката не ми беше позната, ама хич. А на холендровата връзка, уплътнението е челно и за това Лазар писа "Където видял резба, навивал тефлон". Резбата на холендровата връзка стяга двете чела към уплътнението и няма никакъв смисъл да се уплътнява резбата. Дори по-зле може да стане ако уплътнението пречи на натягането.
Прикачен файл:
Termo vintil za radiator_1.jpg
prascho - майстор
Мерси. Предходната седмица колега ми каза, че е с термоглави на Giacomini и 2-3 години ги ползва без проблем. Но доколкото разбирам аз на моите кранчета не мога да сложа термоглава щото ми трябва термовинтил :). А може и да не съм разбрал добре :). А пък и трябва аксилен вентил за да е хоризонтална главата както се изписа в темата...

П.П. Парното ни е от преди 17-18 години, та на толкова са и тези кранчета.
kozl - майстор
Да, не можеш да монтираш към кранчето термо глава, зашото кранчето има различна конструкция от вентила за термоглава. Обаче пък винтила за термоглава може да се ползва като кранче. Предложението беше с цел да смениш кранчето с вентил (в комрлект с термоглава) точно по неговия размер, без преработка, но действително термоглавата ще застане вертикално нагоре. Ще стане с преработка и може би + допълнително коляно към радиатора.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Свестни термоглави" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: