• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Su-37 - специалист
Не са, ако:
1. Ползваш стаен термостат
2. Ръчно ограничиш работната мощност
3. Цената на пелетите не те бърка
4. Ползваш времевите интервали (таймери) притопляйки
5. Връцкаш крановете по радиаторите като стане жега. Или стоиш на горещо/отваряш прозореца поради изпълнена т. 3 :)
bmahob - майстор
Сега се опитвам с връткане на крановете на радиаторите/ама тук ще питам така намалявам ли мощността им?
Su-37 - специалист
Намаляваш дебита през него като затваряш крана и да, намаляваш мощността му. От тук и консумацията на пелети намалява. Малко харчи, малко топли. Чиста работа.
bmahob - майстор
Да ама така ефекта както ми писа в друга тема е на 80-90%, едим друг въпрос на мене тръбите идват от пода, какви термокраанове ъглови или прави, и как трябва да стои термоглавата вертикално или хоризонтално?
Su-37 - специалист
Няма значение откъде идват. Важно е как си ги вързал - горе/долу; долу/долу... Примерно горе вход и срещиположно долу изход, може с аксиални радиаторни вентили. Главите хоризонтално. По-точни са така.
filmatoplo - майстор
Оня ден свързвах панелни радиатори ,тръбите идват от към пода ,обаче при това положение ако сложа ъглов кран термоглава седи вертикално (просто нямаше в магазина от тези които търсих за случая) ,купих прави кранове а от извода тръгнах с хромиран нипел коляно което насочва крана надолу , термоглавата си идва хоризонтална . :wink:

Прикачен файл

114203_IMG_0754_2.jpg
114203_IMG_0754_2.jpg (43.7 KиБ) Видяна 2987 пъти

Прикачен файл

images.jpg
images.jpg (3.92 KиБ) Видяна 2990 пъти

Прикачен файл

497333346_1_644x461_klapan-kran-termostaticheskiy-rtl-s-termogolovkoy-dlya-teplogo-pola-ukranka.jpg
497333346_1_644x461_klapan-kran-termostaticheskiy-rtl-s-termogolovkoy-dlya-teplogo-pola-ukranka.jpg (11.79 KиБ) Видяна 2990 пъти
Kondor1 - специалист
Нямаше ли да е по-правилно да стои хоризонтално, но насочена надясно? Така е по-близо до радиатора.
bmahob - майстор
И аз така мислех ъглов насочен по продължение на рсдиатора успоредно на стената..... или такъвhttp://fimi2004.com/index.php?route=pro ... х19+ШЛОСЕР

Днес ходих до един магазин и понеже крановете са ми FORNARA GAIA там предлагат същите термовинтили и глави, има и аксиални 16,50лв+12,50главата, кажете мнение за тази марка мисля че са италиански :-D
Kondor1 - специалист
Сложих най-накрая - марка Heimeier. Уж били добри, но май трябваше да мина с Honeywell. Малко спонтанна покупка се получи (влязох само да видя какви има и на какви цени).
filmatoplo - майстор
:-D Ясно - номера с хубавата Кака .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Свестни термоглави" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: