• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kondor1 - специалист
Имаше коментари в разни теми по въпроса, но мисля, че е по-добре да е отделна тема.

Препоръчайте ми качествена електронен термостат за радиатор. Да може да затваря напълно, ако може да се програмират часове за различни градуси и доколкото разбрах на някои модели може да се махне електронната част и да се сложи обикновена глава (без да се развива всичко и да тече вода от тръбата).
georgi_prangov - помощник
Някъде из темите n.ganev споменаваше, че си е сменил лидъл-ските с някакви прилични заместители може да го питаш.
dani731117 - специалист
виж тук ако ти харесат.аз съм с такива и работят добре .имат и електронна термо глава . марката говори сама за себе си . http://eshop-nasa-d.com/Radiatorni-term ... 8_205.html

Прикачен файл

ScreenShot308-130x150.jpg
ScreenShot308-130x150.jpg (2.72 KиБ) Видяна 8500 пъти
georgi_prangov написа:
Някъде из темите n.ganev споменаваше, че си е сменил лидъл-ските с някакви прилични заместители може да го питаш.
Трети сезон ще съм с лидълските, справят се отлично и отговарят на изискванията.
Два модела са, Ганев ползва различни от моите. Щом ги е сменил, значи има какво да каже, дори да е с цел експеримент, че наистина го сърби главата отсякъде.
Прангов, да не си от разложкия край?
georgi_prangov - помощник
Трифон П.Трифонов написа:
georgi_prangov написа:
Някъде из темите n.ganev споменаваше, че си е сменил лидъл-ските с някакви прилични заместители може да го питаш.
Трети сезон ще съм с лидълските, справят се отлично и отговарят на изискванията.
Два модела са, Ганев ползва различни от моите. Щом ги е сменил, значи има какво да каже, дори да е с цел експеримент, че наистина го сърби главата отсякъде.
Прангов, да не си от разложкия край?
Не от софийското поле съм :-D

А Ганев някъде го беше споменал из темите докато ровех да се обучавам как да свържа тея котлета, буфери и помпи.

Беше споменал по спомен, че е експеримент, но май беше доволен от него.
Evgeniy - майстор
Зависи какво търсиш...

Най общо се делят на няколко типа.
-Такива с две температури - комфортна и еко. За всеки час може да задаваш една от двете
-С градуси (до 5 десети) така, че може да има повече от две зони за всеки час (или за по-малко от час)
-Отделно в зависимост от типа - обикновен термостат или PI (пропорционално - интегрален) контролер (например SALUS)

На Н. Ганев са EQ3 от втория тип (поне докато аз ги виждах, може да е на нещо ново сега :))

Аз си поръчах пак на EQ3, но вариант с управление по интернет.
georgi_prangov написа:
Трифон П.Трифонов написа:
georgi_prangov написа:
Не от софийското поле съм :-D

А Ганев някъде го беше споменал из темите докато ровех да се обучавам как да свържа тея котлета, буфери и помпи.

Беше споменал по спомен, че е експеримент, но май беше доволен от него.
Големите фамилии Прангови, Тумбеви, Парапунови, Каназиреви и още една имаше, ма не си спомням, са от разложко, но ти явно си изключение. Добре четеш, помниш и се учиш.
Кондора може да се огледа и за електронните глави на Херц. Нямам опит с тях, но ги гледах в представител на Ерато и ме впечатли цената и осветлението на дисплея.
andy_forresite - майстор
Програмирането го разбирам, но защо е толкова важно да затварят напълно?
Kondor1 - специалист
Evgeniy написа:
-Отделно в зависимост от типа - обикновен термостат или PI (пропорционално - интегрален) контролер (например SALUS)
Дали може да се гласи да затваря примерно над 24 градуса и да отваря под 23? Да не става щракане при някакви гранични температури като от закръгление мери ту високата ту ниската.

Друг въпрос ми дойде на ума за обикновена (не електронна) термоглава. Знам, че трябва да се монтира хоризонтално, защото като няма моторче трябва съвсем с леко усилие да може да отваря затваря. Обаче радиаторите се слагат с наклон заради отдушника. Тоя наклон дали бърка термоглавата?
Kondor1 написа:
Evgeniy написа:
-Отделно в зависимост от типа - обикновен термостат или PI (пропорционално - интегрален) контролер (например SALUS)
Дали може да се гласи да затваря примерно над 24 градуса и да отваря под 23? Да не става щракане при някакви гранични температури като от закръгление мери ту високата ту ниската.

Друг въпрос ми дойде на ума за обикновена (не електронна) термоглава. Знам, че трябва да се монтира хоризонтално, защото като няма моторче трябва съвсем с леко усилие да може да отваря затваря. Обаче радиаторите се слагат с наклон заради отдушника. Тоя наклон дали бърка термоглавата?
Моите са от пропорционалните и диференциалите им искат ново масло. Шумни са.
Наклона на радиатора не бърка главата. Можеш да си я монтираш и с дисплейчето надолу даже, демек да си я завърташ по остта както ти харесва. Друг е въпроса, че е на самия радиатор, а там е по топло отколкото в отсрещният ъгъл на стаята. За това обаче си има корекция +-3 градуса.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Свестни термоглави" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: