• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
m.eit - специалист
Kondor1 написа:
Сложих най-накрая - марка Heimeier. Уж били добри, но май трябваше да мина с Honeywell. Малко спонтанна покупка се получи (влязох само да видя какви има и на какви цени).
Не си се минал Heimeier е стара солидна фирма , и вентилите им са по-солидни, от класата на Danfoss са !
:weedman:
Kondor1 - специалист
Засега не мога да се оплача от главите. Температурата се мени леко с около 1 градус разлика. Ще видим като навали сняг как ще бъде.
Здравейте,
и аз ще се включа по темата за термоглавите.
За механичните термоглави от особено значение е хоризонталното( или почти хоризонталното разположение) на главите, за да има нормална циркулация на топлия въздух. Тогава агента в главата( газ, течност) да може да реагира на разширение или свиване, от там и натискането или остпускането на иглата на термовентила на радиатора. Притокът на топлата вода се увеличава или намалява. При тях недостатъкът е че през определен период ( в зависимост от качеството на термоглавата) трябва да се подменят с нови, тъй като агентът в тях при работата изтича ( като амортесьорите при колите) и главата не работи правилно.
При електронните термоглави хоризонтално или вертикално положение на монтаж не е от особено важно значение. Те работят по-програма прецизно и от там идва и икономията на енергия за отопление. Трябва обаче да се сменят през около две години батериите.
Rumen89 - специалист
Онзи ден взех една от лидъл с блутут и имаше в приложението задаване на температурата от примерно от 20-22 градуса. Демек да работи до 22 и след това да изключи и да включи когато достигне 20 градуса. Видяха ми се скъпички и си поръчах от тези. Който нямат блутут но мисля, че е излишно утре ще ги взема. https://cdncloudcart.com/5900/products/ ... 1509829845
Здравейте,
Мога да ви кажа че за момента на пазара това е най-доброто. Спрямо цена качество. Много добър избор. Мой роднина си взе от същият магазин www.smartlife.bg . Вече много е доволен. А и по телефона много компететно и професионално обслужване. Много е доволен!!! В тези супермаркети всичко е..... нали разбираш. :lol: :lol: :lol:
Kondor1 - специалист
Това рекламен "коментар" ли е? Колкото да се пробута линк.
вт юли 03, 2018 5:13 pmKondor1 написа:
Това рекламен "коментар" ли е? Колкото да се пробута линк.
E.......що трябваше да го подигаш след повече от 5 месеца!
Kondor1 - специалист
Малко пак по старата тема. Дали съществува електронна термоглава, която може да се завие на вентил Honeywell? Ще слагам още една глава, мисля да взема Honeywell, но евентуално с перспектива да сложа електронна в бъдеще.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Свестни термоглави" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: