Най - вълнуващия въпрос зимно време.
volf - специалист
Прикачен файл:
bloggif_59b8fe02757cb.jpeg
bloggif_59b8fe02757cb.jpeg (116.8 KиБ) Видяна 1795 пъти
Нещо такова
filmatoplo - майстор
Да това имам предвид .Виж снимката ,обаче да има означение NO+NC.

Прикачен файл

rele-220v-30a-2.jpg
rele-220v-30a-2.jpg (47.23 KиБ) Видяна 1790 пъти
adrian_r_petrov - специалист
Колега volf намерих реле като от снимката на колегата, но клемичката най вдясно я няма ще свърши ли работа или трябва да взема друга. Не съм много на ти със схемите на ако може по опростено да кажеш кой кабел къде влиза в релето и кои кабели излизат към управлението на котела.
ESPACE - майстор
Отвори го този термостат и виж какво реле са сложили вътре. Твърде възможно е вграденото да има и NC контакт, който просто не е опроводен. Дай една снимка на платката.
volf - специалист
Щом я няма тази клема това реле не ти върши работа.То е с 1 един контакт >COM>NO същият както на приемника ти.Трябва ти реле което да има затворен контактNC при обезточено състояние.Там свързваш линията CONN 16 а в приемника правиш мост с един проводник между терминал L и COM захранваш вече релето от терминали NO и N.Относно изводите на снимката;вляво горна и средна вертикални клеми-захр.220волта;долу в дясно хоризонтална клема COM средна верт.клема NO и липсващата която ти трябва NC най в дясно. Пп. Това ще стане https://vikiwat.com/elektromagnitno-rel ... -16fs.html
Radoslaw - специалист
Честно казано ,кипи безмислен труд.Стайния термостат и релетата,са ти най малкия проблем.Бях ти го казал и в предишната ти тема.Този контролер за нищо не става,извинявай за откровенноста.Без настройки в контролера,няма да успееш да пуснеш стайния термостат.В тези горелки Той управлява помпата .А това става с настройки от контролера.Бях ти го написал от предишната тема,без ръководство ,настройките няма да станат.Ако ли не изхвърляш този контролер ,взимаш си едим универсален,разбираем,пробван и т.н.Всичко останало е загуба на време.
filmatoplo - майстор
Определено зависи от колегата да тества ,да запали котела и да пробва какво се случва като затвори верига на кабела за стаен термостат ,ако влезе в Стембай ОК ,ако прави нещо друго тогава иска настройки.До колкото си спомням колегата каза че котела влиза в Стембай .
adrian_r_petrov - специалист
Тези дни ще го пробвам с релето , radoslaw какъв контролер да си взема нещо линк към някой да дадеш и лесно ли ще бъде да се смени със стария ?
filmatoplo - майстор
Нищо не му трябва на този котел повече .Виж купи грозде с тези пари . :)

Тема "Стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: