Най - вълнуващия въпрос зимно време.
adrian_r_petrov - специалист
Здравейте, имам безжичен стаен термостат и турски автоматизиран котел на въглища, търся някой да ми ги свърже. Свързах го както пише в схемата но нищо не става. Живея в гр. Перник.
http://elkom-express.bg/стайни-термоста ... s-rt300rf/
filmatoplo - майстор
Някой неща не ги обясни напълно ,каква марка е котела ,има ли къде да се дсвърже на управлението му стаен термостат ,след това ти свърза ли го към котела но не действа ,кое не действа (защото знам че Салуса е безотказен).
Понеже само гадаем ,но за да работи коректно свързването му то на платката на котела трябва да има место указано за стаен термостат и там на тези клеми фабрично в повечето случаи има мостче ,то се маха и там се включва кабела за термостата .Как работи - като изключи стайния термостат - се разеденява кабела спира подаването от шнека спира и вентилатора на котела ,когато термостата даде сигнал за работа шнека и вентилатора сработват .
adrian_r_petrov - специалист
Така обяснявам, котела е турски модела е някакъв ек35 нещо си, свързал съм термостата и когато го включа котела влиза в стенд бай режим и нищо повече. Пробвал съм с мостчета вадих пинове но пак същото. От фирмата която го взех ми дадоха номера на лице което ми иска 150 лв. За да го настрой, което ми се вижда доста. Котела работи на следния принцип: пуска се гориво за определени няколко секунди, гори го за определени секунди и след като достигне зададената му температура влиза в стенд бай режим който представлява през определено време да вкарва въглища за да подържа жарта.
adrian_r_petrov - специалист
Не мога да кача снимките нещо ето линк към предишната ми тема от миналата година където има снимки и коментари , но така и не стигнахме до решение.
viewtopic.php?f=10&t=55579&hilit=Турски+котел
Последна промяна от adrian_r_petrov на ср сеп 13, 2017 10:35 am, променено общо 3 пъти.
filmatoplo - майстор
До колкото пак разбрах ,котела си работи нормално със включен стаен термостат и настройка да гони примерно определена стайна температура ,и при нейното достигане изключва - тоест тогава котела влиза в изчакване поддържане на жар .Сега в тези жеги едва ли може да се тества стаен термостат ,в момента в къщи 27,6 градуса .Както аз казвам ли се държи .

Да видях темата от миналата година ,след това и аз монтирах същия котел ,но без стаен термостат ,само подмених вентилатора с по малък че беше страшно голям .По принцип бих го оправил ако съм при котела но съм много далече.
Последна промяна от filmatoplo на ср сеп 13, 2017 10:40 am, променено общо 1 път.
adrian_r_petrov - специалист
Ами котела си работи нормално ако не е включен термостата щом го включа котела влиза в стенд бай режим, последно го пробвах когато бе студено през зимата. Мисля че и в предишната тема си писал може да погледнеш в линка.
filmatoplo - майстор
Нали писах да обърнеш с НО контакти на малко реле за 5 лева .Или щом котела работи с разединен кабел ,а влиза във Стен бай със затворена верига на кабела какъв е проблема .
adrian_r_petrov - специалист
А били обяснил по подробно за релето какво трябва да е, къде и как да го свържа че не съм вещт в нещата, да не хвана да изгоря нещо.
filmatoplo - майстор
Направи си схема за си обясниш ,през контактите на термостата ще се прекъсва веригата за Бобинката на релето ,неговите контакти пък ще включват и изключват котела .Взима се реле 220 волта с НЗ контакт или когато се подаде ток на бобината контакта се отваря .В нормален работещ режим Стайния термостат е затворил верига и релето е отворило контакти тогава твоя котел работи ,когато Стайния изключи прекъсва захранването към Бобинката на релето ,то от своя страна затваря веригата на котела и той влиза в Стембай ,кой разбрал - разбрал :) .

Няма да се притесняваш че Бобинката ще бъде включена докато котела работи ,тя е малко вата най много 2 ,релето издържа включено .
adrian_r_petrov - специалист
Благодаря колега ще го пробвам.

Тема "Стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: