Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mavryt4o - майстор
Първо се извинявам за хаотичните размисли но от няколко дена чета,чета и главата ми се затрупа с информация.Накратко почнах от зад на пред.Първо взех камина с радиатори после почнах да смятам кое как да стане но се трябва да се почне от някъде.Взех камина прити 17кв водна риза и 6 на излъчване /по книга/.Алуминиеви радиатори 2по3кв 3по2кв и 1по1кв.Също така имам инсталирано вътрешно тяло от 24ка което смятам да вържа за камината и още едно чисто ново от 12ка .Не смятам да ползвам всичко просто това имам .Ако имам бол пари нямаше да пускам тема а щях да викна майстори специалисти но не съм от тея пък ни е вродено да майсторим.Къщата ми е на 2 етажа.Изолация отвън 8см стиропор вътре вата и картон, нова дограма.Смятам квадратите за отопление излизат около 100.Ако има мегдан ще пусна и на стълбището.Едната стая е 25кв.м. смятам там да си полвам ако може тялото от 24 ката.Под нея ще е камината в стая 21кв.м по-малка е защото стените са 60см мисля че камината е достатъчна.От другата страна на етаж 2 имам бебешка стая 13кв.м и до нея баня 7кв.м .Искам на сложа единия 3кв радиатор там/с кран с термоглава май се казва/ и след него на същия кръг 1кв.-вия в банята.Долу в другите 2стаи 12ката климатично тяло /няма никакво място един вратопрозорец/и радиатор 2или3кв ще са на различни кръгове.Незнам колко ватове са нужни но 25кв стая с 2кв духалка не се дишаше .

Тема "Изграждане на отопление с камина с водна риза?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: