Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stefan.panayotov - напреднал
Здравейте на всички във форума,
Отварям тази тема защото бих желал да представя Горелка за слънчогледови пелети ПелетОН и да получа някой съвети от участниците във форума за това как да я подобрим.
Горелката ПелетОн е проектирана в Украйна под името Автотрон преди три години. http://www.ecocredo.com.ua/index.php/6- ... pelletronu . Ние получихме от Eco Credo техническата документация и я адаптирахме за производство в Европейския Съюз. Заменихме двигателя от СССР с английски, вентилатора с италиански, всички елементи се режат лазерно в България и се сглобява в България.
Пелетната горелка ПелетОН е проектирана така че да е най-евтиния комплект горелка, шнек и бункер на пазара под 1000 лв . и специално за работа с най-евтините слънчогледови пелети (агропелети) на пазара с пепелно съдържание до 12%.
Най-евтината но за сметка на това много надеждна горелка работеща с най-евтините пелети.
Видео презентация на ПелетОН: https://youtu.be/Jyn1s95Em6Q
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Jyn1s95Em6Q[/youtube]
Горелката ПелетОН няма електронно управление. Мощността на горелката както и степента на почистване на пепелта се регулират по механичен способ. Разбира се по желание на потребителя може да се постави контролер който да управлява работата и спрямо датчици и температури каквито желае.
Мощност на горелката до 28 KW. Всички знаем че в крайна сметка мощността зависи от калоричността и вида на избраното гориво. Ако трябва да сме точни капацитета на горелката е до 5,5 килограма пелети на час. Ако се ползват слънчогледови пелети мощността може устойчиво да достигне 20 KW.
Какво е иновативното в горелката:
1.За да се постигне много ниска производствена цена е разработен изключително иновативен кинематичен механизъм, който позволява ползването на един двигател за задвижване на шнека за подаване на пелети и едновременно на механизма, който почиства пепелта.
2. В основата на горивната камера е разположена решетка, която постоянно се движи напред назад и по този начин чисти образуваната пепел. Тъй като пепелта постоянно се почиства не се натрупва и позволява постоянна непрекъсната работа.
3. Всички детайли в горелката са лазерно изрязани. Високата технологичност на производство позволява ниска производствена цена. Сглобява се като лего. Прецизно изработените елементи позволяват отлична и качествена сглобка. Не се пораждат напрежения в корпуса в следствие на нагряването, което води от своя страна до голяма надежност.

Въпросите които бих желал да дискутираме са:
1. Моля професионалистите по отопление да кажат, каква е най-често срещаната мощност на отоплителната система за едно домакинство? Моля да разделим нещата на инсталирана мощност и средна реално потребяема топлоенергия. Моето мнение е че е 7-15 киловата (имам в предвид потребяемата).
2. Какво е менението Ви за слънчогледовите или друг вид агропелети. Кой вид пелети са най-лесно достъпни като разпостранение и цена? – Аз мисля че слънчогледовите палети са най добрия вариант – могат да се намерят в цялата страна. Цените са от 180 до 220 лв. За тон. Разбира се това твърдение важи ако е налице подходяща отоплителна инсталация и агрегат който да ги гори.
3. Моля за опит с различни модели горелки – кои от тях могат устойчиво да горят пелети с високо съдържание пепел. Нашата орелка ПелетОН гори устойчиво всичко което може да и подаде шнека. Имам малки съмнения само за паелети от въглища или много ситно натрошени въглища и то единстване и само защото развиват много висока температура и не знам ще издържат ли решетките.
4. Каква според вашия опит е реалната цена за киловат час топлоенергия при слънчогледови пелети от 200 лв и дървесни пелети от 380 лв. Ако се базираме на данните обявявани от производителите на пелети слънчогледовите пелти трябва да произвеждат топло за цена до 5 стотинки на киловат а дървесните около 7 стотинки. Какво излиза реално.

Отправям предложение към участниците във форума – готов съм да предоставя горелка на уастник във форума който да я изпита и да сподели максимално подробно впечатленията си. Надявам се това да помогне за да усъвършенстваме продукта.
Keresteliev - специалист
stefan.panayotov написа:
.....
Отправям предложение към участниците във форума – готов съм да предоставя горелка на уастник във форума който да я изпита и да сподели максимално подробно впечатленията си. Надявам се това да помогне за да усъвършенстваме продукта.
Казана дума - хвърлен камък!!!

Очаквам връзка на лични за да ти дам адрес на който да изпратиш продукта по някоя куриерска фирма!

п.п. Останалото от поста ще коментирам по късно!
stefan.panayotov - напреднал
Keresteliev написа:
stefan.panayotov написа:
.....
Отправям предложение към участниците във форума – готов съм да предоставя горелка на уастник във форума който да я изпита и да сподели максимално подробно впечатленията си. Надявам се това да помогне за да усъвършенстваме продукта.
Казана дума - хвърлен камък!!!

Очаквам връзка на лични за да ти дам адрес на който да изпратиш продукта по някоя куриерска фирма!

п.п. Останалото от поста ще коментирам по късно!
Ок колега ти си първия желаещ. Имаш правото на първия. Но нека изчакаме малко да видим ще има ли и други желаещи.
MamaMy - майстор
Дори и да има желаещи, той форума не е много добре и хората не могат да се включат. Трябва май да се изчака седмица две и тогава. Не прибързвайте! Отделно, че който има пелетна горелка вече се е запасил с необходимите му пелети. Този който я вземе да я тества, трябва сега тепърва да търси различни пелети за теста. Ако някой е позакъснял с покупката поради липса на средства, ще се включи тъкмо на време. Така ще отложи купуването на горелката, а ще има и пари за пелети, а ако му хареса горелката ще бъде и от първите закупили я. Похвално начинание. Съжалявам, че не мога да се включа.
шоп - майстор
stefan.panayotov написа:
Имам малки съмнения само за паелети от въглища или много ситно натрошени въглища и то единстване и само защото развиват много висока температура и не знам ще издържат ли решетките.
От каква марка стомана е подвижната и неподвижна скара?

Следя темата за горелката във forumhause.ru от 2015г. Там зададоха същият въпрос и украинеца така и не отговори.

В съседната тема Ви попитах дали жилото не е слабото звено на системата и не ми отговорихте. Имам опасения, че няма да изкара един отоплителен сезон.

Иначе горелката е супер проста и надежна като механика ( без жилото)

Поздрави!
stefan.panayotov - напреднал
шоп написа:
stefan.panayotov написа:
Имам малки съмнения само за паелети от въглища или много ситно натрошени въглища и то единстване и само защото развиват много висока температура и не знам ще издържат ли решетките.
От каква марка стомана е подвижната и неподвижна скара?

Следя темата за горелката във forumhause.ru от 2015г. Там зададоха същият въпрос и украинеца така и не отговори.

В съседната тема Ви попитах дали жилото не е слабото звено на системата и не ми отговорихте. Имам опасения, че няма да изкара един отоплителен сезон.

Иначе горелката е супер проста и надежна като механика ( без жилото)

Поздрави!
Решетките са от обикновена стомана. Дебели са 6 мм. Опита от два отоплителни сезона показа че издържат и няма поражения. Под тях се подава въздух който преминава през тях през дупките и ги охлажда.
До сега с жилото не е имало проблеми. То се движи много бавно реално прави 2-3 движения за час.
Единственото място в което има голямо нагряване е щората, която реално постоянно е във факела на пламъка. Тя е изработена от кантал, който издържа 1500 градуса. За съжаление в зависимост от експлоатацията прегаря и трябва да се сменя. Цената и не е висока и за сметка на икономията от евтините пелети мисля че не представлява особен разход.
stefan.panayotov - напреднал
Видео как се разглобява горелката при нужда от почистване:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yYiJ0Xd9qek[/youtube]
шоп - майстор
stefan.panayotov написа:
То се движи много бавно реално прави 2-3 движения за час.

Сигурен ли сте? Аз ги смятам 44-66 възвратно постъпателни движения/час.

Храповото колело има 44 зъба и всеки ход е по 2 зъба.

При 2-3 движения на скарата/час???
idealist - специалист
stefan.panayotov написа:



...Решетките са от обикновена стомана. Дебели са 6 мм...
Марка на стоманата ?
lz2skt - специалист
Горелката работила ли е непрекъснато продължително време или е палена циклично през тези 2 от.сезона ?Ако цената е 1 килолева ще трябва и още 200 лв за електроника и пак няма да имаме автоматично запалване.А и с намаляване и увеличаване на подаваните пелети трябва и да се регулира въздуха в настоящият вариант.Не искам да разочаровам създателя на темата,но трудно ще се намерят купувачи.Българина обича всичко да му е автоматизирано и да не се занимава....Подходяща е за малки частни обекти от типа на автоработилници,да си я регулира технически грамотен човек спрямо времето и темп докато си бачка.....Успех в начинанието

Тема "Евтина горелка за слънчогледови пелети Пелетон в комплект с бункер и шнек" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: