Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stefan.panayotov - напреднал
шоп написа:
Паля с газова горелка :)
И тази горелка се пали с газова горелка. Аз си мисля че нищо опасно няма в това. По отношение на жените - мисля че доста от жените в България боравят без проблем с газови уреди в кухнята.
stefan.panayotov - напреднал
lz2skt написа:
Хубава си е като замисъл горелката,но мисълта ми беше ,че нещо за да се продава трябва да покрива изискванията на пазара.Автоматичното палене и електроника не са екстри за една горелка ,а нещо съвсем нормално..А и сегашните жени много пожари могат да запалят,но на друго място......Желателно е да се ползват жароустойчиви метали.Ако не беше нужно нямаше да ги влагат в подобни изделия(големите производители)Това си е мое мнение и не задължавам никого с него.
Да прав сте добре е да се влага жароустойчива стомана. Но цената и си е доста солена. В тази горелка е направен разумния компромис цена качество, като крайната цел е да се създаде агрегат който да може да гори супер калпави пелети и едновременно цената му да е супер ниска. На пазара е пълно с горелки от жароустойчива стомана но и цените им са два пъти по високи. Ако някой желае може да му се изработи по поръчка горелката от жароустойчива стомана. Както се видя във видеото човека споделя че няма проблем с решетките в основата след два сезона работа.
stefan.panayotov - напреднал
6osi6 написа:
Полска горелка за въглища ще гори много по-добре слънчогледови пелети от тази. На клиповете се вижда, че при горенето има пушек - недогорял въглерод. Значи въздухът не отива там, където му е мястото и има тлеене - 1. Освен това, горелката за въглища гори и Въглища, съответно устойчивост и преимущество и за замяна на горивото +10. Гори всякакви калибрирани сухи боклуци +10, освен сламени пелети +9. Продава се с електронно управление +1. Може да държи жар със слънчогледови пелети 20 часа без да се подава гориво +1.
Най-вероятно полската горелка е много по-добра . Горелката ПелетОН е създадена като алтернатива за хора които не желаят да цепят дърва и мъкнат въглища да могат да си автоматизират отоплението с евтин агрегат и съответно да могат да горят евтини пелети.
По принцип слънчогледовите пелети си пушат особено при палене. Освен това в клиповете които аз съм публикувал се ползват такива с много лошо качество. Освен това искам да обърна внимание че демонстрацията се прави на открито на двора. Сами разбирате че не може да се очаква стабилна работа, особено в момент в който вятъра се завърти и вкара въздух насреща срещу факела. Когато горелката се постави в котел и внимателно се настрои горенето ще е по-добро.
Keresteliev - специалист
stefan.panayotov написа:
lz2skt написа:
... На пазара е пълно с горелки от жароустойчива стомана но и цените им са два пъти по високи.
Ако някой желае може да му се изработи по поръчка горелката от жароустойчива стомана. .....
Разните му там Металознаия съм учил преди 40 лета!

Тогава нямаше "жароустойчива стомана"!

Хм... колко е напреднала науката и технологиите!

:?
lz2skt - специалист
Сега погледнах.Оригиналната украинска горелка е с много добър полски вентилатор и цената и е много демократична-около 310 $.Наистина евтина
stefan.panayotov - напреднал
lz2skt написа:
Сега погледнах.Оригиналната украинска горелка е с много добър полски вентилатор и цената и е много демократична-около 310 $.Наистина евтина
В България се предлага с италиански вентилатор и английски мотор. Тук металите са два пъти по-скъпи. При нас себестойността е по-висока от продажната в Украйна. Нали сме ЕС всичко ни е по-скъпо.
6osi6 - майстор
Направете клип в котел, пепелта трябва да е светло сива при правилни настройки. Некачественото горене косвено вдига цената на горивото, с което отпада едно от малките на брой предимства на горелката, които до тук са две - първоначална ниска цена и горене на слънчоглед с неясен ефект.
На калпава горелка пелелетите са и криви. Мнението, че слънчогледовите пелети са калпаво гориво е заблуда. Боклук са пелетите с питите и стеблата на слънчогледа. Само че, това не са пелети от Слънчогледова люспа, това е фураж за животни - Кюспе!
Горенето на слънчогледови пелети не е особено преимущество за една качестевна горелка. Купувал съм от най-евтините, 150 лева, от слънчогледова люспа, наронени и с много прах. Цената до София е 235 лева. Спрямо калориите същата беше и за високо калоричните въглища. Само че, те правят по-малко налепи по котела, които се чистят и по-лесно. При минус 20 топлят, докато слънчогледовите умират при няколко последователни дни с дневна температура минус 15. Последното е зависимост от горелка и котел, но справяне с ниските температури значи, че няма да работи добре в момента - септември, октомври.
Така че, хората които биха си купили тази горелка, "Таргет групата" на която да пасне, са много ограничен кръг. Питай шопа, той има магистратура по мениджмънт, разбира ги тези неща. Както се писа вече по-горе, ще върши работа на някой с производствено хале, технически грамотен - предвид липсата на сервизно обслужване и близък достъп до производител на олио от белен слънчоглед.
lz2skt - специалист
За слънчогледовите пелети по принцип се правят от два изходни материала-или отпадъка от производството на олио(кюспе) или от люспата на беленият слънчоглед.Едните съответно са по-мазни.
stefan.panayotov - напреднал
В това видео демонстрираме как може да се запали Пелетната горелка ПелетОН с помощта на газова горелка. Може да се запали и с помощта на течност за барбекю или сух спирт или обикновена разпалка за камина.
idealist - специалист
Keresteliev написа:
stefan.panayotov написа:
lz2skt написа:
... На пазара е пълно с горелки от жароустойчива стомана но и цените им са два пъти по високи.
Ако някой желае може да му се изработи по поръчка горелката от жароустойчива стомана. .....
Разните му там Металознаия съм учил преди 40 лета!

Тогава нямаше "жароустойчива стомана"!

Хм... колко е напреднала науката и технологиите!

:?
И аз имам подобни "спомени". Ама какво очакваш, след като водеща е търговията, а не науката.
На първа страница попитах за марката на стоманата - глас в пустиня. Ако е чугун - още по-добре.
Да не забравя, чугунът също има марка.

Тема "Евтина горелка за слънчогледови пелети Пелетон в комплект с бункер и шнек" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: