• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Bobi Arnaudov - специалист
Здравейте колеги. В момента си преправям системата вкъщи - от тръби с алуминиева вложка минавам на PPR с фибростъкло. То и други неща правя де - от втория етаж, котела слиза долу в мазата; от камина с водна риза минавам на котел бош солид 2000б; от дърва минавам на пелети. Въпросите ми са няколко
1. четох в интернет че PPR тръбите 1 цол минават през дупка 32мм, ама моите трябваше да ги млатя с чука за да минат и леко се понадраха от външата страна. /Под леко имам в предвид по-малко от мм са драскотините/ Това проблем ли ще е за да знам да търся някой с по-голямо всредло на кангото ?
2. Радиаторите под нивел ли се правят или леко с наклон към извода за студената вода ? /Разкачил съм стойките понеже слагам гипсокартон и вата на външните стени/
3. Някой може ли да ми даде съвет от къде мога да си поръчам вратичка за котела - Bosch Solid 2000B SFU 20 HNS, който да е цяла за да я занеса на майстор да ми направи отвор за горелката или откъде може да си поръчам готово вратичка с фланец към горелка Greyko RB20 понеже търся от 1 седмица и не мога да намеря ?

Благодаря предварително за отговорите и дано не изглеждам много смешен с тези си въпроси :)
nokoniko - специалист
Радиаторите с много лек наклон, като обезвъздушителя да е най-високата част.
Bobi Arnaudov - специалист
И аз бях чул нещо от сорта на 1-2 градуса наклон та затова попитах относно това :)
skulboy - специалист
Здравей колега! В момента и аз подменям тръби и пробивах плочата, за да ги прекарам директно под радиаторите. Планът беше един пък до се оказа друго. Правим дупка за тръба ф20 със свредло ф21 и в крайна сметка едвам се тикат тръбите може би защото беше захабено свредлото, след това разширихме дупките със друго свредло, за да няма ядове. Моя съвет е ако имаш възможност да се сдобиеш със нужното свредло - направи го, иначе не е фрапантно да одраскаш тръбата, но като ще го правим, да е както трябва нали :cool: Успех
Bobi Arnaudov - специалист
Да колега прав си, но просто при мен е малко кофти самата стена - тя е носеща и е 50 см дебела, като 25 см е камък. За моето канго не можах да намеря по-голямо всредло от 32мм, а лопатката ми е къса. Както и да е днес ще мисля някакъв друг вариант.
П.С. - забравих да спомена - в едната дупка тръбата не сме я млатили с чука, а съвсем леко почукване, докато при другата си ебало майката... Явно ще правя още една дупка днес няма как.

Благодаря за бързите отговори, само ако се намери и някой да ми помогне по въпрос №3 ще сте златни :partyman:
lebendi - специалист
Колега такава врата наскоро гледах в сайта на Грейко.Поздрави и успех.
Bobi Arnaudov - специалист
Да ама звънях преди няколко дена на грейко и ми казаха, че не ги продават от 2-3 години просто не са го премахнали от каталога си :axe:
Ако някой знае къде продават поне цели врати за камерата на котела, ще я занеса на майстор да ми я преправи за пелетната горелка
dobrev - специалист
При пробиване със свредло с перфоратор отворът не е идеален цилиндър, защото няма какво да калиброва отвора. За калиброван отвор се използва бор корона с дълга цилиндрична част.

Прикачен файл

123 HRT 139.jpg
123 HRT 139.jpg (37.22 KиБ) Видяна 1982 пъти
Bobi Arnaudov - специалист
dobrev написа:
При пробиване със свредло с перфоратор отворът не е идеален цилиндър, защото няма какво да калиброва отвора. За калиброван отвор се използва бор корона с дълга цилиндрична част.
Благодаря колега, но се оправих - направих 3 дупки Ф32 и ги свързах с помощта на нова лопатка дълга 300мм. Единственият ми проблем в момента е фланеца за горелката. Утре мисля да затворя изцяло системата и да запаля котела на дърва за да видя дали ще има течове някъде, защото времето ми е ограничено /началото на октомври отивам на рейс и ще се прибера чак средата на ноември/. Явно проблема с горелката ще го оставя на брат ми, който е със същата конфигурация и същия проблем :lol:

Поздрави
4799inpl64 - специалист
Bobi Arnaudov написа:
Да колега прав си, но просто при мен е малко кофти самата стена - тя е носеща и е 50 см дебела, като 25 см е камък. За моето канго не можах да намеря по-голямо всредло от 32мм, а лопатката ми е къса. Както и да е днес ще мисля някакъв друг вариант.
П.С. - забравих да спомена - в едната дупка тръбата не сме я млатили с чука, а съвсем леко почукване, докато при другата си ебало майката... Явно ще правя още една дупка днес няма как.

Благодаря за бързите отговори, само ако се намери и някой да ми помогне по въпрос №3 ще сте златни :partyman:
Дарик клима
  • 1
  • 2

Тема "PPR тръби за парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: