• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Bobi Arnaudov - специалист
4799inpl64 написа:
Bobi Arnaudov написа:
Да колега прав си, но просто при мен е малко кофти самата стена - тя е носеща и е 50 см дебела, като 25 см е камък. За моето канго не можах да намеря по-голямо всредло от 32мм, а лопатката ми е къса. Както и да е днес ще мисля някакъв друг вариант.
П.С. - забравих да спомена - в едната дупка тръбата не сме я млатили с чука, а съвсем леко почукване, докато при другата си ебало майката... Явно ще правя още една дупка днес няма как.

Благодаря за бързите отговори, само ако се намери и някой да ми помогне по въпрос №3 ще сте златни :partyman:
Дарик клима
Златен си. Ако си някъде от моя регион /Шумен/ имаш една бира, че даже и мезе. За другите заинтересовани мога да кажа, че вратичките са по 150 кинта с фланец за директен монтаж. Поздрави
4799inpl64 - специалист
Bobi Arnaudov написа:
4799inpl64 написа:
Bobi Arnaudov написа:
Да колега прав си, но просто при мен е малко кофти самата стена - тя е носеща и е 50 см дебела, като 25 см е камък. За моето канго не можах да намеря по-голямо всредло от 32мм, а лопатката ми е къса. Както и да е днес ще мисля някакъв друг вариант.
П.С. - забравих да спомена - в едната дупка тръбата не сме я млатили с чука, а съвсем леко почукване, докато при другата си ебало майката... Явно ще правя още една дупка днес няма как.

Благодаря за бързите отговори, само ако се намери и някой да ми помогне по въпрос №3 ще сте златни :partyman:
Дарик клима
Златен си. Ако си някъде от моя регион /Шумен/ имаш една бира, че даже и мезе. За другите заинтересовани мога да кажа, че вратичките са по 150 кинта с фланец за директен монтаж. Поздрави
Сори.От София сьм.Изпий за здраве на колегите от форума!
lov - майстор
Относно радиаторите. Вече второ парно си правя като захранвам радиаторите само от долу. Като на първото така се получи че правих ремонт на стаите и после като закачах отново радиаторите трябваше да удължавам тръбите. И понеже бях на зор с времето реших да е следващата година и да пробвам така защото бях чел и виждал с такова изпълнение. Та след това не намерих никаква разлика в отоплението. А и слагането на обезвъздушителя е лесно където покаже нивела че е малко по високо. :lol:
Второто беше на къщата на сина. Там тотално си го предвидихме да е така. А в апартамента в който живея и там съм му се заканил защото като лапне въздух някой радиатор и почва да ми шуми и се налага да обезвъздушавам, а това ми го прави само на радиатора в спалнята и хола. Отделно много ме дразнят тези тръби и кранове дето стигат най горната част на радиаторите. Така визуално изглежда по спретнато. Но този вариант едва ли ще е удачен ако радиаторите са на границата на разчетената мощност. Това е лично мнение не съм ровил да чета какво пишат специалистите. При мен са на всякъде преоразмерени така че можех да си го позволя..
шоп - майстор
@lov, аз също го предпочитам този вариант. Руснаците също масово връзват така.

Вкъщи не е така, защото системата е от преди 40 години и е гравитационна.
lov - майстор
То аз по русията гледах едно изпълнение дори еднотръбно. Но как и защо работи не можах да разбера. По интересни ми бяха рускинките. :lol:
Върви само един вертикален щтранг и с големи дъги радиатора е захранен от долу и от горе само от едната страна. Като дъгите са бая големички поне 60-80 санта дълги. Като вертикалната тръба не е прекъсната или затапена че да циркулира само през него.
Иначе в апартамента дето съм там съм се учил дето се казва и съм го правил по класическия начин. Не е гравитачно само на помпа е и лесно мога да го източа но не ми се разправя. Все отлагам кога има авария и вече няма как. Защото съм сложил и инхибитор и няма да ми се разправя да го събирам и връщам от ново вътре. А имам си и принцип нещо което работи не се пипа че не знаеш как може да си докараш :проба: 10-на години не е точено. :)
Последна промяна от lov на ср сеп 27, 2017 4:37 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Това връзване е така наречената: "ленинградска" система.

Породена е от икономията и както + има и - ( май повечко :) )
lov - майстор
Там дето бях няма такава дума икономия на материали. Тя е забранена със закон :lol: Стомана и тръби бол даже са в ужасно разхищение. За топла вода също. Отпадъчен продукт от реакторите. Ма не е радиоактивна. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "PPR тръби за парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: